Letecký pohled na Kopřivnici - CBS Malované mapy

Kopřivnické noviny číslo 2/2023 ze dne 19.01.2023

Do třetice všeho dobrého: hokejisté uspěli na bobří hrázi

(Počet zobrazení: 1714)
Hokejisté Kopřivnice (světlé dresy) v tomto utkání ve Valašském Meziříčí brali všechny body za výhru 5:2. Výrazně k tomu přispěl také brankář Jan Baldík.

Kopřivnice (mha) – Výhru ve Valašském Meziříčí a porážku v Hodoníně si ve 28. a 29. kole druhé ligy připsali hokejisté HC ISMM Kopřivnice. Na bobří hrázi ve Valašském Meziříčí byl strůjcem úspěchu autor hattricku Michal Velecký, který pak přidal další gól i v Hodoníně a s 18 brankami je čtvrtým nejlepším střelcem celé soutěže.

HC Bobři Valašské Meziříčí – HC ISMM Kopřivnice 2:5 (1:1, 1:2, 0:2)

Do třetice všeho dobrého se zde uplatnilo zcela přesně. Kopřivničtí v obou předchozích zápasech stávající sezony s Bobry prohráli, ale tentokrát bylo vše jinak. Aktivněji sice začali domácí, kteří měli v první třetině více střel i šancí, ale dali jen jeden gól, zbytek vychytal skvělý Baldík v brance Kopřivnice. Důležitý moment přišel v závěru první části, kdy z nenápadné akce pouhých šest vteřin před sirénou vyrovnal Velecký na 1:1 a začínalo se od znovu. Pak šli ještě jednou do vedení Bobři, když se ve 25. minutě trefil Ďurkáč, ale poté přišly chvíle prvního útoku hostí. Nejprve srovnal v poslední době střelecky produktivní Suchý svým jedenáctým gólem sezony na 2:2 a o chvíli po něm už hosté vedli, když se opět trefil Velecký – 2:3. Ve třetí třetině si vzal slovo opět kanonýr Velecký a svým sedmnáctým gólem v sezoně zkompletoval hattrick a zvýšil na 4:2 pro hosty. Domácí se v závěru neúspěšně pokoušeli o dlouhou power-play, při níž dvě vteřiny před koncem pečetil do prázdné brány vítězství Kopřivnice Pindel. Hosté tak do třetice v sezoně Bobry porazili. „Byl to skvělý zápas, ve kterém byl důležitý parádní výkon našeho gólmana. Všichni hráči odvedli maximum pro to, abychom uspěli. Dneska mi přišlo, že jsme hráli doma, protože naši fanoušci dominovali na tribuně a byli hodně slyšet, za což velmi děkujeme,“ uvedl trenér Kopřivnice Ladislav Majkus.

Branky a nahrávky: 7. Andris (Sviták, Pokorný), 25. Ďurkáč (Finsterle, Andris) – 20. Velecký (Sluštík, Kyselý), 27. Suchý, 29. Velecký (Sluštík, Suchý), 52. Velecký, 60. Pindel (Gola). Sestava HC Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Bail, Bartošák, Kyselý, Marek, Már, Hlaváč – Suchý, Velecký, Sluštík, Gola, Urban, Fojtík, Indrst, Kleniar, Pindel, Barčák.

SHKM Baník Hodonín – HC ISMM Kopřivnice 8:2 (3:1, 3:0, 2:1)

Hodonín byl sice před zápasem v tabulce až devátý, ale v posledních kolech vykázal velké zlepšení a vyhrál čtyři z posledních pěti zápasů. Formu potvrdil také tentokrát. Kopřivničtí sice v utkání vedli, když se ve druhé minutě trefil Indrst, pak ale na dlouho střelecké hokejky hostů mlčely. Domácí zcela přebrali otěže utkání, již do první pauzy vedli 3:1 a po dvou třetinách bylo prakticky hotovo, Hodonín vedl už 6:1. Poslední část přinesla již jen kosmetickou úpravu z obou stran a konečný výsledek hrál jasně pro domácí tým, který i díky třem využitým přesilovkám zvítězil jasně 8:2. Kouč hostí věděl, že jeho tým nepodal ideální výkon, a nemohl tak na ledě rozjetého Hodonína pomýšlet na body. Hodonín tak vyhrál i třetí vzájemný zápas v této sezoně. „Hodonín byl dravější, hladovější po vítězství a náš přístup od první třetiny nebyl dobrý. V prvním zápase jsme si to prohráli sami, byli jsme lepší tým a i ve druhém utkání jsme si to prohráli sami. Dneska domácí tým hrál velice dobře a my jsme byli špatní,“ uznal sportovně trenér hostů Ladislav Majkus.

Branky a nahrávky: 8. Polesný (Peš, Yarovinsky), 15. Romančík (TS), 18. Sajdl (Matějka, Krejčí), 23. Yarovinsky (Peš), 27. Charvát (Romančík, Rauš), 33. Škápik (Yarovinsky, Krejčiřík), 41. Charvát (Romančík), 54. Yarovinsky (tr. střílení) – 2. Indrst (Gola, Pindel), 45. Velecký (Indrst). Sestava Kopřivnice: Kubáň (27. Baldik) – Kyselý, Bartošák, Bail, Marek, Már – Urban, Suchý, Gola, Sluštík, Indrst, Kleniar, Pindel, Velecký, Barčák, Fojtík, Pargač.