Kopřivnické noviny číslo 36/2017 ze dne 12.10.2017

Florbalisté doma pokořili dosud neporažený Náchod

(Počet zobrazení: 26)
FBC Vikings Kopřivnice – Florbal Primátor Náchod 6:3 (3:2, 3:1, 0:0)

Kopřivnice (cab) – Kopřivnickým florbalistům se na domácí palubovce vydařilo další utkání. O minulém víkendu zvítězili nad Gullivers Brno a v sobotu 7. října si ve 4. kole Národní ligy sk. Východ poradili s Náchodem.

Východočeši začali aktivně, ale skórovala Kopřivnice. Ve 4. min. napálil Opatřil míček na bránu soupeře a po teči tělem od Kubátka zapadl do sítě. V 9. min. zvyšoval na 2:0 v úniku Sokol a další branku přidal o čtyři minuty později Lichnovský, a to dokonce v oslabení. Hosté však bleskově odpověděli a během 11 s v 15. min. se dostali na dostřel. Důležitým momentem pro kopřivnický celek byla ubráněná přesilovka soupeře na konci první třetiny.

Druhá část zápasu rozhodla o konečném výsledku. Tříbrankové vedení vrátil Vikingům ve 28. minutě v přesilové hře Monsport, avšak Primátoři se za čtyři minuty znovu dostali do kontaktu po chybě v kopřivnické rozehrávce. Nicméně klid do vlastních řad přinesl ve 36. minutě střelou z úhlu Vávra a půl minuty před druhou sirénou trefou pod horní tyč brány Náchoda Šimíček.

Závěrečnou třetinu začali hosté náporem, ale nastřelili pouze tyč nebo je vychytal famózní Klinka. V posledních pěti minutách pak zkoušeli hru se šesti hráči v poli, ale Kopřivnice si vítězství pohlídala. „Soupeř hrál velice dobře a bylo to pro nás další těžké utkání, které jsme zvládli. Dávali jsme branky v rozhodujících chvílích a nenechali se rozhodit ani soupeřovým bleskovým snížením. Všichni hráči to dnes odmakali a body bereme zcela právem,“ dodal spokojený trenér Kopřivnice Marek Jehlár.

Branky Kopř.: 4. Kubátko (Opatřil), 9. Sokol (Soukal), 13. Lichnovský (Uvíra), 28. Monsport (Lichnovský), 36. Vávra (Opatřil), 40. Šimíček (Lichnovský); sestava Kopř.: Klinka – Zátopek, Kubátko, Sladkovský, Kresta, Monsport, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Uvíra, Podlezl, Sokol, Matula, Šimíček.