Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.09.2021 - Florbalisté i z venkovního utkání vezou jen bod
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 33/2021 ze dne 23.09.2021

Florbalisté i z venkovního utkání vezou jen bod

(Počet zobrazení: 1555)
FBK Spartak Hluk – FBC Vikings Kopřivnice 5:4p (1:1, 2:3, 1:0 – 1:0)

H l u k (cab) – Také ve druhém utkání nové sezony Národní ligy berou kopřivničtí florbalisté pouze bod, když s Hlukem, kam cestovali v sobotu 18. září, prohráli v prodloužení. Poté, co se jim podařilo ve druhé třetině skóre otočit, inkasovali v závěru normální hrací doby a v nastaveném čase doplatili na vyloučení.

Vyrovnaná hra v první třetině přinesla také nerozhodné skóre. V 10. min. tlak Vikingů vyústil v Kubátkovu branku, minutu před přestávkou pak domácí srovnali. Začátek druhé periody se však pro Kopřivnici nevyvíjel vůbec dobře. Ve 26. min. poslal Hluk do vedení Krchňáček a o necelou minutu a půl později zvyšoval na 3:1 do horního růžku Bartoňovy brány Kundrata. Druhá desetiminutovka však patřila zase kopřivnickému celku. Ve 31. min. využil chybu hlucké obrany Jan Toman a snížil. Ve 35. min. srovnal Vávra a minutu nato potrestal další zaváhání domácích Kostelník. Poté se na druhé straně blýskl skvělým zákrokem gólman Bartoň proti Kundratově střele a udržel kopřivnické vedení.

V polovině třetí třetiny přišlo první vyloučení zápasu a Hluk dostal příležitost srovnat. Tu sice nevyužil, ale povedlo se mu to po oddechovém čase dvě minuty před vypršením základní hrací doby. Utkání tak pokračovalo prodloužením, v němž však přišlo v 63. min. vyloučení Kopřivnice a to po 40 s využil Duda.

Branky Kopřivnice: 10. Kubátko (Vávra), 31. Jan Toman, 35. Vávra (Michna), 36. Kostelník (Zátopek); sestava Kopř.: Bartoň – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Jiří Toman, Jan Toman, Socha, Holaň, Štefánek, Vávra, Jahoda, Križ, Michna, Telčer.