Expozice Dany a Emila Zátopkových v Technickému muzeu Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 35/2018 ze dne 11.10.2018

Fotbalisté zdolali Starý Jičín

(Počet zobrazení: 233)
FC Kopřivnice – FK Starý Jičín 2:1 (1:0)

Kopřivnice (jfk) – Fotbalisté Kopřivnice protáhli vítěznou šňůru na čtyři zápasy. To poslední je obzvlášť cenné. Doma totiž získali v 10. kole I.B třídy skupiny D skalp Starého Jičína, tedy druhého týmu tabulky. Kopřivnice měla v úvodu zápasu mírnou převahu, kterou korunoval ve 25. minutě Závodný brankou z penalty nařízené za faul na Špačka. Poté se hra přiostřila, ale dobře pracující kopřivnická obrana a kvalitní defenzívní hra zálohy neumožnila Starému Jičínu vyniknout. Po změně stran se Kopřivnici podařilo zvýšit vedení na 2:0, a to zásluhou bomby Ollendera z hranice šestnáctky. Ten měl na kopačce gól o deset minut později, jeho pokus o lob ale skončil vysoko nad brankou. Hosté zkoušeli štěstí především z dálky, ale neúspěšně. Přesní byli až z přísně nařízené penalty v 81. minutě, kterou snížili na 2:1.

Sestava Kopřivnice: Beňo, Morys – J. Okřesík, P. Okřesík (32. M. Makový), Hruška, Košárek – Varga (85. Poláček), Špaček, Kalich, Kudry – Ollender (87. Hanzelka), Závodný (70. Marek).