Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 05.09.2019 - Fotbalové derby vypadalo jednoznačně, nakonec těsně zvítězila Kopřivnice

Fotbalové derby vypadalo jednoznačně, nakonec těsně zvítězila Kopřivnice

(Počet zobrazení: 62)
Ve fotbalovém derby mezi mužstvy FC Kopřivnice (světlé dresy) a FC Vlčovice-Mniší se hrálo s nasazením, ale bez větších faulů.

FC Kopřivnice – FC Vlčovice-Mniší 3:2 (3:1)

Kopřivnice (cab) – Derby mezi fotbalisty FC Kopřivnice a FC Vlčovice-Mniší přišlo na řadu již jako čtvrté utkání nové sezony I. B třídy a odehrálo se v sobotu 31. srpna na kopřivnickém hřišti pod internáty. Ve 23. min. to vypadalo na rozhodnutý zápas a debakl vlčovického mužstva, nakonec to však byl boj o body až do konce.

Kopřivnice vstoupila do utkání skvěle, už ve druhé minutě z rychlého protiútoku a přečíslení otevřel skóre Marek. V 19. min. zvýšil z hranice šestnáctky po velmi jednoduché akci nikým nebráněný Kalich a tři minuty nato se parádní trefou do pravého horního rohu vlčovické brány blýskl Kudělka. Hned po rozehrávce se do další šance dostal Chalupa, tentokrát Nezhoda chytil. Ve 28. min. po rohovém kopu Názalaníkova střela minula levou tyč kopřivnické brány, s tvrdou střelou Závodného o pět minut později na druhé straně si poradil gólman a pokus vlčovického Štefka skončil pouze na boční síti. Ve 44. min. se však Vlčovice dostaly do akce tři na nikoho a Julínek stínován pouze jedním soupeřem snížil. Těsně před poločasovým hvizdem ještě Kopřivnice zahrozila ze standardky, míč ale skončil na síti brány.

Do druhé půle utkání vstoupili Vlčovičtí mnohem lépe než do té první, s dobrým pokusem Julínka ze vzduchu ve 49. min. i hlavičkou Jiřího Jalůvky z hranice šestnáctky o deset minut později si však Beňo poradil. V 60. min. mohl již podruhé v zápase skórovat upláchnuvší Kalich, Nezhoda jej ale vychytal. Naopak naději na remízu vykřesal Lukáš Lichnovský, jehož střelu v 66. min. tečovala kopřivnická obrana a na tu už Beňo nemohl nijak zareagovat. Tentýž hráč pak o dvě minuty později opravdu mohl dát Vlčovickým šanci získat alespoň bod, jeho dělovka ovšem minula pravý růžek kopřivnické brány. V závěru utkání museli vlčovičtí fotbalisté otevřít hru a z toho pramenila tutovka Kudělky, kterou sice Nezhoda vychytal, ale skóre se již nezměnilo ani na jedné straně.

„Do zápasu jsme vstoupili skvěle a hru měli jasně v moci. Vedli jsme o tři branky a k tomu měli další šance. Bohužel nám chybělo pět hráčů základní sestavy – Dočkalík, Petr Okřesík, Ollender, Marák a Kučera, a kluci postupně odešli fyzicky. Ale klobouk dolů před nimi, ty tři body doslova vydřeli. Co mě ale mrzí, že někteří hráči přislíbili, že na zápas dorazí a nepřišli. Na střídání jsme tak měli jen dva hráče,“ dodal trochu s rozpaky po vítězném utkání kopřivnický trenér Radomír Kalich.

Ačkoliv sahali po bodu, nakonec vyšli naprázdno, takže trenér FC Vlčovice-Mniší Jiří Jurčík pochopitelně spokojený být nemohl. „Bohužel jsme se netrefili do sestavy, až za stavu 3:0 jsme to vrátili, ale to už bylo pozdě. Byli jsme zbytečně zbrklí. O přestávce jsme se na něčem domluvili, seskupili se a naštěstí alespoň odvrátili ostudu. Nedá se nic dělat, sezona je dlouhá, hrajeme dál,“ dodal Jurčík.

Branky: 2. Marek, 19. Kalich, 23. Kudělka – 44. Julínek, 66. L. Lichnovský; sestava Kopřivnice: Beňo – M. Makový, J. Okřesík, Hruška, Kalich, Závodný (57. Le Adrian), Kudělka, Marek, Mička, Chalupa, Kramoliš; sestava Vlčovic: Nezhoda – Mičulka (31. L. Harabiš), L. Lichnovský, Zeman, Drozd, J. Jalůvka, Polášek, Názalaník (56. Wolf), R. Jalůvka, Julínek (71. Mihál), Štefek.