Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.09.2021 - Házenkáři jsou v Evropském poháru ze hry venku
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 33/2021 ze dne 23.09.2021

Házenkáři jsou v Evropském poháru ze hry venku

(Počet zobrazení: 1609)
Kopřivnický házenkář Zdeněk Čadra (s míčem) dal do sítě Selfossu ve druhém pohárovém utkání devět branek, ani to ale na postup nestačilo.

Kopřivnice (cab) – Působení v Evropském poháru EHF, v němž se kopřivničtí házenkáři představili po dlouhých 26 letech, si zajisté představovali jinak, ale islandský celek Selfoss 1936 byl nakonec nad jejich síly. V prvním utkání, které se hrálo ve sportovní hale ZŠ E. Zátopka v sobotu 18. září, zvítězili seveřané, v tom druhém o den později sice zápas skončil remízou, ale jelikož si Selfoss nesl náskok sedmi branek, zajistil si postup do dalšího kola.

Kopřivnice zaspala začátek sobotního duelu a v 5. min. prohrávala již 0:4. Poté sice začala dávat branky, ale to se dařilo také soupeři, takže ve 20. min. činil jejich náskok tři góly. Ten se však do přestávky výrazně navýšil a rostl i po přestávce. Ve 46. min. ztrácel tým trenéra Lubomíra Veřmiřovského hrozivých devět branek, povedeným závěrem se mu ale podařilo toto manko o tři trefy zredukovat. „Asi jsme zaplatili nováčkovskou daň, protože nikdo z týmu žádný pohárový zápas neodehrál. Kluci z toho byli nejspíše zaskočení,“ spekuloval trenér Veřmiřovský.

O dost vyrovnanější průběh mělo odvetné utkání, v němž Kopřivnice dokonce v 17. min. vedla 9:7. Hostující celek sice skóre otočil, ale do šaten se odcházelo za nerozhodného stavu. Ještě v osmé minutě druhé půle kopřivničtí házenkáři o dvě branky vedli, poté se však skóre přelévalo ze strany na stranu. Navíc na palubovce to mezi hráči značně jiskřilo, padaly nejen dvouminutové tresty, ale i červené karty. Naději na vyrovnání ztráty ze sobotního utkání, tedy sedmi gólů, přišla na začátku 50. min., kdy Kopřivnice vedla 28:25. Jenže vyloučení a neproměněná sedmička tyto šance zhatily. Další dvě nezahozené sedmičky domácích a naopak tři trefy Selfossu nakonec znamenaly remízu a postup islandského celku.

„Rozhodl první poločas prvního zápasu, v němž jsme nedokázali hrát stejně vyhecovaně a agresivně jako ve druhém utkání. Dneska jsem ale na kluky opravdu hrdý, tak si představuji, že budou hrát každý zápas. Škoda závěru, kdy jsme vedli o tři branky a neproměnili několik šancí, mohlo to být ještě zajímavé. Nicméně jsem rád za tyto zkušenosti a za atmosféru, kterou nám fanoušci vytvořili,“ dodal Veřmiřovský. Pohárové zkušenosti si cení i Zdeněk Čadra, navrátilec v kopřivnickém dresu. „Měli jsme problém ubránit jejich spojky a na gól jsme se hodně nadřeli. Takové spojky mají v české extralize možná první tři týmy. Ale nebyl to nehratelný soupeř. Kdybychom si nepokazili ten první poločas prvního zápasu, mohli jsme s nimi hrát vyrovnanou partii.“

Statistiky dvojutkání Evropského poháru EHF (Kopřivnice, 18. a 19. 9.): KH ISMM Kopřivnice – UMF Selfoss 1936 25:31 (12:19); sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Zima, Jan Gřes 1, Čadra 5, Petřík 1/1, Holbein 1, Polcar, Hardt, Grizelj 4/2, Doležel, Musálek 2, Brito Benítez 4, Hanus 6, Bukovský 1; sedmimetrové hody: 4/3 – 5/5; vyloučení: 6:3. KH ISMM Kopřivnice – UMF Selfoss 1936 28:28 (14:14); sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec, Zima 2, Jan Gřes, Čadra 9/1, Petřík, Holbein, Polcar, Hardt 1, Grizelj 3/1, Doležel, Musálek 6, Brito Benítez 4, Hanus 3, Bukovský; sedmimetrové hody: 6/2 – 2/2; vyloučení: 8:7, navíc ČK Zima (Kopř.) a Grimsson (Selfoss), přímá ČK Grizelj (Kopř.).