Kopřivnické noviny číslo 1/2022 ze dne 13.01.2022

Házenkáři před zimní pauzou deklasovali Maloměřice

(Počet zobrazení: 43)
KH ISMM Kopřivnice – SHC Maloměřice Brno 35:23 (17:12)

Kopřivnice (cab) – Skvěle zakončili kopřivničtí házenkáři rok 2021, když v sobotu 18. prosince v patnáctém extraligovém kole porazili Maloměřice Brno na domácí palubovce o dvanáct branek. Zimní přestávku stráví v polovině tabulky a budou se připravovat na náročný program, který je v únoru čeká. Ve středu 2. pojedou do Lovosic, v sobotu 5. přivítají Plzeň a ve středu 9. budou dohrávat 14. kolo ve Frýdku-Místku.

V utkání proti Maloměřicím měla Kopřivnice po celou dobu navrch. V páté minutě vedla 3:0, hosté se sice dotáhli na jednogólový rozdíl, ale ve 13. min. kopřivnický celek vedl již 8:3. Maloměřice v závěru poločasu stáhly ztrátu na tři branky, po trefách Grizelje a Jana Gřese však skončil poločas výsledkem 17:12. Po přestávce dvakrát skóroval brněnský Hastík, na jehož trefy odpověděl Grizelj, hostující hráč si ale šel také na dvě minuty odpočinout za faul. Branka během té doby sice nepadla, ale Kopřivnice poté začala svůj náskok navyšovat a v závěru utkání mohl trenér Aleš Chrastina poslat na hřiště i hráče, kteří se ve vypjatých chvílích do hry nedostanou. Solidně zaplněná hala tak v předvánočním čase oslavila spolu s kopřivnickými házenkáři zisk cenných dvou bodů.

„Dnešní zápas se mi hodnotí dobře, protože jsme splnili to, co nemám rád, ale každý to tak označoval, a to povinné vítězství. Určitě jsme do toho nešli s tím, že nám výhra spadne sama do klína. Maloměřice mají zkušený mančaft a v případě, že by se jim něco povolilo, by mohl kousat. Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany, což se povedlo vzhledem k 23 obdrženým gólům. Na hřiště se dnes dostali úplně všichni, za což jsem taky rád,“ okomentoval povedené utkání trenér Chrastina.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Podolský – Střelec 7, Ježek, Zima 1, Jan Gřes 6, Petřík 4/2, Holbein 1, Polcar, Hardt, Grizelj 5, Adamovic 3, Doležel, Musálek 2, Hanus 5, Bukovský 1; sedmimetrové hody: 3/2 – 1/1; vyloučení: 2:5.