Kopřivnické noviny číslo 5/2018 ze dne 08.02.2018

Házenkáři překvapili v Plzni, ale vedoucí celek o body nakonec neobrali

(Počet zobrazení: 1101)
Talent ROBSTAV M.A.T. Plzeň – KH Kopřivnice 28:26 (11:12)

Plzeň (cab) – Po více než měsíční reprezentační přestávce se o víkendu opět rozběhla nejvyšší házenkářská soutěž mužů a Kopřivnice hned v prvním zápase hrála na půdě vedoucího celku Plzně. Ačkoliv předvedla v neděli 4. února skvělý výkon, profesionálům ze západních Čech nakonec jen těsně podlehla.

Na první branku utkání se čekalo až do 4. minuty, kdy skóre otevřel Jan Gřes. Domácí sice hned odpověděli, ale do vedení je Kopřivnice za celý první poločas pustila pouze dvakrát. Ve 29. minutě se v přesilovce podařilo Plzeňským srovnat, i v oslabení však dokázal kopřivnický celek skórovat a do šatny odcházel s jednobrankovým vedením. Ale také s vědomím, že druhý poločas začne pouze se třemi hráči v poli.

I přes úvodní přesilovku, kterou však zmenšilo vyloučení Fořta, se Plzeň nedokázala dostat do rozhodujícího trháku. Ten přišel až v 50. minutě, kdy domácí vedli již o čtyři branky. Kopřivnice ovšem v 53. minutě dvěma trefami snížila, na což plzeňský trenér zareagoval oddechovým časem. V útoku pak Roma ztroskotal na Chalupovi a v 55. minutě zdramatizoval utkání Jan Gřes. Tým Plzně ale po trefách Michala Tonara a Stehlíka vedl již 28:25 a na jeho výhře nic nezměnila ani hra Kopřivnice bez brankáře a gól Mičky v 58. minutě.

„Plzeň je úplně někde jinde, hráči trénují desetkrát týdně, mají šestkrát vyšší rozpočet než my. Ale odehráli jsme tam super zápas, v koncovce jsme bohužel pod tlakem pár balónů ztratili a to rozhodlo. Navíc v přípravě jsme se nemohli moc posunout dále, protože skoro celou dobu chyběl zraněný Fulnek a rovněž zdravotně indisponovaný Jan Gřes měl míč v ruce dokonce až dnes. Musíme teď zabojovat ve Strakonicích, tenhle zápas je důležitý,“ ví trenér kopřivnického extraligového mužstva Lubomír Veřmiřovský.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa 1, Kuba – Bukovský, Fulnek 6, Jan Gřes 4, Hanus 3, Hardt, Krpelík, Mička 1, Očkovič, Petřík 5/2, Rachač 4, Střelec 2, Unger, Zima; sedmimetrové hody: 0/0 – 2/2; vyloučení: 3:5.