Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.02.2020 - Házenkáři si doma poradili s přemožiteli Karviné
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 6/2020 ze dne 13.02.2020

Házenkáři si doma poradili s přemožiteli Karviné

(Počet zobrazení: 75)
Patrik Fulnek (KH ISMM Kopřivnice, uprostřed) byl po Janu Hanusovi (9 branek) s pěti brankami druhým nejlepším střelcem v utkání proti Brnu.

KH ISMM Kopřivnice – SKKP Handball Brno 32:27 (18:12)

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí házenkáři navázali na vítězství z předchozího kola v Zubří a v prvním domácím utkání po zimní přestávce porazili v sobotu 8. února celek SKKP Handball Brno pod vedením bývalého kopřivnického kouče Ivo Vávry.

Brno rozhodně nepřijelo jako absolutní outsider, v minulém utkání totiž nečekaně porazilo Karvinou a bojuje o účast v play-off. Kopřivničtí házenkáři si však brzy vytvořili tříbrankový náskok, který ale hosté ve 13. min. dotáhli na rozdíl jedné branky. Sérií pěti tref v řadě v rozmezí 16. a 22. min. však Kopřivnice znovu odskočila a výrazný náskok si udržela až do přestávky. Ve druhé půli se královopolští hráči několikrát ve skóre domácím přiblížili, ale nikdy se nedostali blíže než na rozdíl tří branek. Kopřivničtí házenkáři si tak vcelku pohodlné vedení pohlídali až do konce.

„V prvním poločase jsme hráli opravdu hezkou házenou a výborně jsme bránili. Za to musím kluky pochválit. Prostor pro zlepšení vidím ve dvou věcech. Ta první je náš nástup do druhého poločasu, kdy jsme nezvládli prvních deset minut, i když jsem na to upozorňoval, že bude důležité je maximální bojovností a aktivitou zvládnout. Nevím, proč se to stalo, mohla to být velká komplikace, kdyby se Brno přiblížilo na míň než ty tři branky. Také jsme nedali hodně vyložených šancí. Tou druhou věcí pro zlepšení je, že jsme nedokázali udržet nastavenou laťku 25 obdržených branek za zápas. Nicméně v obraně už je posun, protože loni ty zápasy byly kolem 35 branek,“ zhodnotil utkání trenér Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský. Svůj první domácí zápas odehrála také nová kopřivnická posila z Portorika Hector Magdiet Hiraldo Cepeda, který se zatím české házené přizpůsobuje. „Nebyl jsem zvyklý dostávat rány, u nás není hra tak tvrdá. Ale atmosféra v hale byla dneska úžasná, z toho jsem byl překvapený, na to také nejsem zvyklý,“ dodal portorický hráč.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Chalupa – Střelec 1, Jan Gřes 2, Petřík 2/2, Holbein 1, Polcar, Fulnek 5, Hiraldo Cepeda 4, Jonák 1, Doležal 1, Škarpich, Brito Benítez 2 Donoso Andalaft 4, Hanus 9, Bukovský; 7m hody: 3/2 – 3/3; vyloučení: 2:6.