Zřícenina hradu Šostýna - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 2/2023 ze dne 19.01.2023

Házenkářští mladší žáci obsadili na mezinárodním turnaji druhé místo

(Počet zobrazení: 1725)
Kopřivnice (mha) – Mladší žáci KH Kopřivnice vybojovali stříbrnou medaili na mezinárodním turnaji Kopr Cup, který se uskutečnil na sklonku uplynulého roku v Kopřivnici. Turnaj vyhráli malí házenkáři Karviné.

V turnaji, kterého se účastnilo šest družstev, se hrálo systémem každý s každým na 2×13 minut. Domácí tým vedený trenéry Tomášem Hývnarem a Tomášem Markem procházel turnajem bez porážky až k poslednímu utkání s Karvinou, které nakonec bylo přímým soubojem o prvenství. V něm nakonec uspěli hosté, kteří si tak z Kopřivnice odvezli pohár pro vítěze, domácí skončili druzí. „Každý tým měl vyhlášeného svého nejlepšího hráče a navíc jedna cena fair-play byla stanovena pro hráče z Hranic. Úplně všichni hráči dostali ocenění formou odměn, týmy diplomy a poháry. Na turnaji však bylo nejdůležitější, že se všichni bavili házenou a vším, co k tomu patří. Pochvalu si zaslouží všichni hráči i organizátoři, tedy rodiče hráčů,“ zhodnotil turnaj jeden z trenérů domácího celku Tomáš Hývnar.

Konečné pořadí turnaje mladších žáků Kopr Cup 2022: 1. HCB Karviná, 2. KH Kopřivnice, 3. HC Zlín, 4. Chrzanów I, 5. TJ Cement Hranice, 6. Chrzanów II.