Kopřivnické noviny číslo 35/2018 ze dne 11.10.2018

Hokejisté doma rozstříleli Orlovou, z Pelhřimova si přivezli dva body

(Počet zobrazení: 98)
HC Kopřivnice – HC Orlová 10:4 (2:2, 7:1, 1:1)

Kopřivnice (hod) – Kopřivničtí hokejisté se utkali s týmem HC Orlová na domácím ledě. Po utkání s Hodonínem, s kterým vyhráli v prodloužení, tentokrát chtěli získat tři body, neboť Orlová je na posledním místě tabulky. V první třetině to nebylo poznat, neboť Orlová pro Kopřivnici byla vyrovnaným soupeřem. První branku vstřelili Orli, a to na konci šesté minuly, kdy využili přesilovku. Jen o pár sekund později srovnal Stříž. V 10. minutě po přihrávce Macha zvýšil Tomášek na 2:1, ale za čtyři minuty Orli srovnali. Do konce první třetiny už gól nepadl a do šaten se šlo za stavu 2:2.

Ve druhé třetině Kopřivničtí začali Orly drtit. V 25. minutě dostal Kopřivnici do vedení Stříž, o 35 vteřin později Kofroň a za necelé dvě minuty dostal puk za záda Kubáně Červenka. Po této kanonádě došlo na střídání gólmana Orlové Kubáně za Svobodu. Ten vzápětí inkasoval první branku od Suchého. V 30. minutě snížil skóre svou druhou brankou Dang. O minutu později zvýšil vedení Kopřivnice po přihrávce od Fojtíka Kofroň. V 34. minutě dostal puk za záda orlovského gólmana Červenka a vzápětí po něm zvýšil skóre Gola. Orlovští předváděli neuvěřitelné množství chyb, za což byli potrestáni, mužstvo se totálně rozsypalo.

Také ve třetí třetině měla Kopřivnice navrch. V 58. minutě upravil skóre svým třetím gólem Červenka na 10:3. Orlové se díky brance Šmída v 60. minutě podařilo upravit stav utkání na konečných 10:4. „První třetina nám herně nevyšla. Od druhé jsme lépe kombinovali a zaslouženě šli do vedení, ve třetí třetině jsme si pohlídali náskok a utkání dotáhli do vítězného konce,“ uvedl k utkání Jiří Malík, vedoucí mužstva.

Branky a nahrávky: 6. Stříž (Gebauer), 10. Tomášek (Mach), 25. Stříž (Gebauer), 26. Kofroň, 28. Červenka (Sluštík, Marek), 29. Suchý (Pěnčík), 31. Kofroň (Fojtík), 34. Červenka (Stříž, Sluštík), 36. Gola (Marek, Pěnčík), 58. Červenka (Fojtík, Mach) – 6. Šendera (Bostanzhiev, Golev), 14. Dang (Klíma), 30. Dang (Klíma), 60. Šmíd (Smrčka, Brodek). Sestava Kopřivnice: Hromada (Fendrich) – Stříž (A), Rufer, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Pěnčík, Hrubý, Mach (C), Červenka, Gebauer, Suchý, Raška, Tomášek, Kofroň, Gola, Sluštík (A).

HC Pelhřimov – HC Kopřivnice 3:4p (0:0, 1:2, 2:1 – 0:1)

Pelhřimov (hod) – Utkání 8. kola II. ligy mužů v hokeji se hrálo v Pelhřimově. V první třetině předváděli hráči obou týmů spíš urputný boj o každý kousek ledu než pohledný zápas s útoky. První šanci si vypracoval Kofroň, který trefil tyč brány domácích. Také z domácích Hadrava minul bránu. Následně v oslabení využil liknavé rozehrávky domácích Červenka, jenž lehce tečoval letící puk, ale ten trefil domácího gólmana do masky.

Ve druhé třetině byli aktivnější Kopřivničtí, kteří napadáním nedali domácím prostor při rozehrávce. Hrubý se zmocnil v útočném pásmu puku a od modré vstřelil první branku zápasu. O devět minut později zvýšil skóre Gebauer. V 38. minutě byl vyloučen Jiří Pargáč na 5 minut plus do konce utkání za úder do oblasti hlavy a krku na Lukáše Siřištěho. Přesilovku využili Pelhřimovští a snížili 1:2.

V třetí třetině, kdy Kopřivnice hrála v oslabení, se nepodařilo Machovi, kterému se podařil sólový útok, přestřelit domácího gólmana. Ve 46. minutě musel být vystřídán kopřivnický brankář Hromada, protože mu praskl nůž na brusli. Do brány se postavil Fendrich, který záhy inkasoval. O necelou půlminutu později zvýšili skóre na 3:2 domácí. Kopřivničtí bojovali a o dvě minuty později srovnal skóre utkání Michal Krutil. Domácí se snažili o zvrat utkání, ale to se jim nepodařilo. V prodloužení v 51. sekundě po Machově nahození z rohu kluziště dostal puk za záda domácího gólmana David Stříž.

„Dvě třetiny jsme byli mírně lepším týmem a zaslouženě šli do vedení 2:0. Pak jsme začali nepochopitelně chybovat a domácí otočili utkání. Díky štěstí v prodloužení jsme získali dva body,“ poznamenal k utkání Jiří Malík.

Branky a nahrávky: 39. Vysloužil (Martin Hadrava, Kadlec), 48. Vysloužil (Kadlec, Martin Hadrava), 48. Filip Kasalý (Votápek) – 27. Hrubý (Suchý, Fojtík), 36. Gebauer (Pagáč, Ficek), 50. Krutil (Sluštík), 61. Stříž (Mach, Gebauer), Vyloučení: 7:8 (+ Pargáč 5+20 za zásah do hlavy nebo krku). Využití: 1:1. V oslabení: 0:0. Rozhodčí: Reich - Horká, Roupec. Sestava Kopřivnice: Hromada (46. Fendrich) – Stříž, Ficek, Krutil, Zuzaník, Bail, Marek, Fojtík – Hrubý, Pargáč, Korec, Mach, Červenka, Gebauer, Suchý, Raška, Kofroň, Gola, Sluštík.