Původní měšťanská škola (1908) na Masarykově náměstí - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 36/2017 ze dne 12.10.2017

Hokejisté vyšli v minulém týdnu naprázdno se Šumperkem i s Hodonínem

(Počet zobrazení: 25)
HC Tatra Kopřivnice – Hokej Šumperk 2003 3:5 (1:3, 1:0, 1:2)

Kopřivnice (cab) – Ve středu 4. října začala kopřivnickým hokejistům druhá série zápasů ve východní sk. II. ligy. Zatímco v prvním utkání rozstříleli Šumperk 8:3, ve druhém vzájemném střetnutí slavil vítězství soupeř.

V kopřivnické bráně se poprvé představil gólman vítkovické juniorky Matyáš Daňa a v akci byl již v úvodu. Ještě neuběhla ani minuta ze hry a už padly dvě branky. Ve 31. sekundě se prosadil Tomášek, hosté však odpověděli po 15 s. Poté se hrál vyrovnaný hokej, ale Kopřivnice doplatila na své chyby. Ve 13. min. se Draci ujali vedení po souhře Půhoného, Vymazala a střelce Vachutky a stejní hráči se podíleli i na třetím gólu Šumperka.

Ve druhé třetině se trefila pouze Kopřivnice, když ve 27. min. dotlačil puk pod betony brankáře hostů kapitán Pargač. Šanci vyrovnat měl ve 34. min. v samostatném úniku Adam Kofroň, ale proti byla tyč šumperské brány, poté zmařili gólovou příležitost také Draci.

O výsledku nakonec rozhodla závěrečná desetiminutovka. V 51. min. poslal hosty do dvoubrankového vedení Cink a o tři minuty později přidal pátou trefu Šumperka Vymazal. Kopřivnici dal v 56. min. naději gólem v přesilovce Pargač, ale místo závěrečného náporu přišla dvě vyloučení tatrováků po sobě. V 59. min. dokonce jeli hosté trestné střílení, ale Vymazal vůbec netrefil branku. Skóre již nezměnila ani power-play Kopřivnice při vyloučení Vachutka. „Šli jsme brzy do vedení, ale místo toho, aby nám to pomohlo, jsme hned vzápětí inkasovali. To nás srazilo. Děláme až dětské chyby. Za stavu 2:3 jsme měli dvě dobré šance, které jsme neproměnili, naopak jsme v závěru dva góly obdrželi a bylo po zápase,“ povzdychl si kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.

Branky Kopř.: 1. Tomášek (Poruba), 27. Pargač (Poruba), 56. Pargač (Poruba); sestava Kopř.: Daňa – Stříž, Marek, Merenda, Čintala, Krutil, Kropka – Poruba, Pargač, Vyčesaný – Hrubý, Tomášek, Mach – A. Kofroň, Sluštík, Flok.

SHK Hodonín - HC Tatra Kopřivnice 8:2 (3:0, 2:1, 3:1)

H o d o n í n  (cab) – Stejným rozdílem jako doma prohráli kopřivničtí hokejisté v sobotu 7. října také na ledě Hodonína. Ten měl zápas od začátku ve svých rukách. Kopřivnice šla do oslabení již po 36 s hry a poté také v 5. min. Po skončení této přesilovky domácí poprvé skórovali a poté přidali při hře 4 na 4 další dvě branky, dělící od sebe minuta a půl.

Druhá třetina definitivně pohřbila jakékoliv naděje kopřivnického celku na body. Ve 29. minutě vedl Hodonín již 5:0 a ve 38. minutě v přesilové hře pouze snížil Poruba. Absolutní výpadek kopřivnických hokejistů pak nastal ve 47. a 48. minutě, během nichž inkasovali tři góly, a opticky výsledek nezmírnila ani druhá kopřivnická branka Sluštíka tři a půl minuty před koncem utkání. „Je to pořád stejné. Děláme zbytečné chyby a nevyužíváme šance. Ten zápas mohl vypadat úplně jinak. Dnes jsme na Hodonín v žádném případě neměli a vyhrál zaslouženě,“ stručně se vyjádřil k již čtvrté prohře v řadě trenér Kofroň.

Branky Kopř.: 38. Poruba, 56. Sluštík (Čintala); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Marek, Merenda, Čintala, Krutil, Kropka – Poruba, Bartošák, Vyčesaný – Hrubý, Tomášek, Mach – A. Kofroň, Sluštík, Pěnčík – Gola, Suchý.