Kopřivnické noviny číslo 36/2017 ze dne 12.10.2017

I přes slibný první poločas házenkáři nakonec prohráli

(Počet zobrazení: 28)
HCB Karviná – KH Kopřivnice 36:29 (17:15)

Karviná (cab) – Kopřivničtí házenkáři se po utkání v Karviné, kde hráli v neděli 8. října, odporoučeli z čela tabulky. S favorizovaným soupeřem drželi krok ještě o přestávce, postupně však začali ztrácet a rozdíl ve skóre nakonec narostl na sedm branek.

Kopřivnice však zápas na palubovce Baníku začala skvěle, když ve 13. minutě vedla o dva góly. O čtyři minuty později se však poprvé do vedení dostala Karviná a její náskok narostl až na čtyři branky, který se však trefami Hanuse a Jana Gřese v závěru prvního poločasu zmenšil na dvě.

Druhá půle utkání už patřila domácím. Ve 32. min. obdržel dvouminutový trest Hardt, ale jelikož se mu verdikt sudích nelíbil, dostal ještě jeden. V součtu byl již třetí, a tak se s červenou kartou odporoučel ze hřiště. Karviná čtyřminutovou přesilovku využila a odskočila na rozdíl pěti branek. Ve 38. min. viděl červenou kartu na opačné straně Zbránek a Petřík s Mynářem dostali Kopřivnici zase do hry. Po time-outu však domácí opět své vedení navýšili. Poslední naději vykřesal kopřivnický celek ve 43. min., kdy ztrácel na Baník tři góly, ale ten neponechal nic náhodě a svůj náskok zvýšil až na konečných 36:29. „Chtěli jsme být pořád v kontaktu nebo těsně vést, což se nám úplně nepovedlo. Karviná má tvrdou 6-0 obranu, rychlý přechod a dobrého gólmana. Myslím, že je to tým na medaili. My jdeme svou cestou, jsme na začátku čtyřletého cyklu. Chceme jít stále nahoru, takže porážka nic neznamená, teď už se musíme soustředit na Duklu,“ připomněl trenér KH Kopřivnice Lubomír Veřmiřovský další těžký duel, který mužstvo čeká tuto sobotu na domácí palubovce.

Sestava a branky Kopř.: Žingor, Kuba – Střelec 7, Rachač 1, Jan Gřes 3, Mička, Petřík 2, Unger, Hardt 2, Fulnek 1, Švébiš, Hanus 5, Mynář 5/4, Bukovský 3; 7m hody: 6/6 – 4/4; vyloučení: 10 (ČK Zbránek) – 8 (ČK Hardt).