Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 41/2022 ze dne 24.11.2022

Infarktový závěr: Jan Gřes šokoval Prešov dvě vteřiny před koncem

(Počet zobrazení: 62)
Kopřivnice (mha) – Házenkáři Kopřivnice nejprve po boji prohráli zápas 13. kola extraligy v Plzni, aby poté ve 14. kole šokovali v Prešově, kde gólem dvě vteřiny před koncem remizovali. V dalším kole se Kopřivnice představí v sobotu 26. listopadu doma proti Strakonicím.

Talent tým Plzeňského kraje – KH ISMM Kopřivnice 35:30 (21:16)

Hosté načali těžký výjezd ke dvěma zápasů ve třech dnech na západě Čech odvážným výkonem, který však na úřadujícího vicemistra nestačil. V Plzni začali hosté velmi pozorně a po dvaceti minutách to bylo naprosto vyrovnané utkání, dokonce v 19. minutě šli hosté do vedení 11:10 brankou Musálka. Do poločasu ovšem domácí odskočili na pět branek, což se ukázalo jako rozhodující pro celý zápas. Po změně stran se skóre drželo stále kolem pětibrankového rozdílu, nejblíže se Kopřivničtí dostali na čtyři branky, ale více na půdě úřadujícího vicemistra vymačkat nešlo. Plzeň nakonec bezpečně dotáhla zápas do vítězného konce, a to stejným pětibrankovým rozdílem jako v poločase. „Nezahráli jsme úplně špatně, o čemž svědčí třeba i třicet nastřílených gólů. V klíčových momentech ale byla Plzeň důraznější a dala důležité góly,“ uvedl po utkání trenér Kopřivnice Aleš Chrastina. Chvíle Kopřivnice však měla přijít zhruba o dva dny později …

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Pšenica – R. Doležel 6, Brito Benítez 6, Musálek 5, Gřes 4, Petřík 4/4, Střelec 4, Polcar 1, Ježek, Zima, Kancel, Bukovský. Nejvíce branek Plzně: Režnický 7, Douda 5, Bernhard 5.

Tatran Prešov – KH ISMM Kopřivnice 35:35 (20:19)

Necelých 48 hodin po Plzni čekal házenkáře Kopřivnice další těžký zápas na půdě slovenského Prešova, který letos hostuje v české extralize. Hosté zde opět předvedli koncentrovaný výkon a celý zápas to bylo naprosto otevřené. Týmy se několikrát vystřídaly ve vedení, ale v závěru to vypadalo, že to nakonec urve domácí vysoký favorit utkání. Devět sekund před koncem dali domácí gól na 35:34 a pro hosty to vypadalo špatně. Jenže naštěstí pro Kopřivnici se stal malý sportovní zázrak. Hosté rychle dostali míč ze sítě, nahodili jej na půlku k rozehrávce, kde se jej chopil Jan Gřes, proběhl s ním zhruba k devítce a bombou o zem dvě sekundy před koncem vyrovnal na konečných 35:35. V táboře hostů tak vypukla velká euforie. „Je to pro nás skvělý výsledek. Už v Plzni to nebylo špatné, ale tady to vyšlo skvěle. Hráli jsme disciplinovaně, byli jsme produktivní v útoku a podpořil nás gólman Marek Žingor,“ jmenoval trenér Kopřivnice Aleš Chrastina základní stavební kameny zisku bodu proti plně profesionálnímu týmu. „Musíme se od tohoto výkonu odrazit do dalších zápasů, které nás čekají,“ doplnil Chrastina.

Sestava a branky Kopřivnice: Žingor, Pšenica, Černota – Petřík 7/6, Gřes 6, Polcar 5, Musálek 4, Střelec 4, Benitez 4, Bukovský 2, Doležel 2, Kancel 1, Zima. Nejvíce branek Prešova: Rábek 12, Urban 8, Davidović 5.