Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 41/2022 ze dne 24.11.2022

Judista Radek Leiter získal medaili i foto s Lukášem Krpálkem

(Počet zobrazení: 38)
Mladí judisté Štramberka Martin Geryk (vlevo) a Radek Leiter „ulovili“ na soutěži v Havířově společné foto s reprezentanty ČR Davidem Klamertem a Lukášem Krpálkem.

Štramberk (mha) – Bronzovou medaili vybojoval na Memoriálu Alexandra Jurečky (12. listopadu) mladý judista z TJ Kotouč Štramberk Radek Leiter. V kategorii mladších žáků do 46 kilogramů těsně neprošel do finále, aby pak v souboji o bronz porazil ostravského Kocha. Odměnou Radkovi byla nejen bronzová medaile, ale také společná fotografie s olympijským vítězem a již teď sportovní legendou Lukášem Krpálkem.

Soutěž v Havířově, která se koná na počest tragicky zesnulého reprezentanta ČR Saši Jurečky, se konala za účasti 130 závodníků z ČR a ze Slovenska. Zážitkem pro všechny mladé sportovce byla účast Lukáše Krpálka, trojnásobného mistra Evropy, dvojnásobného mistra světa a především olympijského vítěze. „Společně s Lukášem Krpálkem zde byl také další úspěšný reprezentant a medailista dvou turnajů Grand Prix David Klamert. Oba byli po celou sobotní soutěž velice vstřícní, povídali si s přítomnými, rozdávali autogramy, fotili se a také se zastavili u tatami a dávali závodníkům rady. A mimochodem, někteří se s nimi mohli potkat v neděli na Lysé hoře, kterou Lukáš nikdy nevynechá při návštěvě našeho kraje,“ uvedl Josef Štábl, trenér TJ Štramberk.

Kromě Radka Leitera se memoriálu účastnil ze štramberského oddílu ještě Martin Geryk, který prohrál prvním kole soutěže.

Mladí judisté z Štramberka bojovali také na krajském přeboru žactva v Ratíškovicích. Nejprve David Marek (42 kg) dvakrát prohrál a bral dělené 5.–7. místo. Jeho bratr Daniel Marek jednou vyhrál, ale pak následovaly tři nešťastné porážky a konečné čtvrté místo. Třetím do štramberské party chlapeckých zástupců zde byl Radek Leiter, jenž smolně prohrál s Janečkem z Opavy. Na přeborech startovala i děvčata ze štramberského oddílu. Valerii Markové medaile utekla, ale ze stříbra se radovala Lea Balhárková, která našla přemožitelku pouze v Kaňové z Orlové a brala stříbro.

V polovině října uspořádal štramberský oddíl juda již 13. ročník Turnaje benjamínků (7-10 let), kterého se účastnilo 165 malých závodníků. „Z našich byl opět skvělý Tonda Žárský (39 kg), který jasně vyhrál svoji váhu. Josefka Jalůvková (40 kg) po dvou výhrách a jedné prohře ve skupině postoupila do semifinále, kde prohrála a obsadila třetí příčku,“ chválil své svěřence kouč Josef Štábl.

Na turnaji v Bohumíně o prvním listopadovém víkendu štramberský oddíl zastupoval Tonda Žárský (do 40 kg). A opět se mu dařilo. „Přešel přes Urbanczyka z Těšína, Dorazila z Nového Jičína až do finále s domácím Miescsakem, kde po velmi tuhém a vyrovnaném boji těsně prohrál,” doplnil trenér mladých štramberských judistů Josef Štábl.