Kopřivnické noviny číslo 19/2022 ze dne 26.05.2022

Kopřivnice zářila, Spálovu nadělila deset branek

(Počet zobrazení: 1565)
FC Kopřivnice – TJ Spálov 10:1 (5:1)

Kopřivnice (cab) – Naprosto dominantní výkon předvedli kopřivničtí fotbalisté na domácím hřišti v sobotu 21. května, kdy ve 23. kole I. B třídy mužů sk. D hostili Spálov. Tomu nasázeli deset gólů, a stále tak živí naději na vítězství v soutěži.

Kopřivnice se začala činit již ve třetí minutě, kdy otevřel skóre Marák. Ten byl v tomto utkání při chuti, další branku totiž přidal o dvě minuty později a potřetí se trefil ve 20. min. Mezitím snížil v deváté minutě po standardní situaci jeden z nejzkušenějších hráčů Spálova Ambrož, poté už ale skórovali jen domácí. V 17. min. zvýšil na 4:1 po krásné střele z 35 m do šibenice Ermis a necelých deset minut nato přidal pátou branku Kopřivnice Kiss Farkas.

Dvě minuty po přestávce pokračoval v navyšování skóre Horák, v 68. min. si připsal již čtvrtý gól v utkání Marák a střelecký účet Kopřivnice uzavřel v poslední pětiminutovce dvěma trefami Ollender. „Dnes nám vycházelo všechno, kombinace byly přesné, obě strany i středová řada zahrály kvalitně, beci se záložníky taky. Góly byly pestré, střela ze strany, z prostředku, narážečka ze středu, po standardce, tak to má být,“ těšilo kopřivnického trenéra Mariana Bedricha. Ve druhém poločase podle něj hrál tým ještě lépe než v tom prvním. „Tento fotbal musel bavit, jen škoda, že to byl asi náš první komplexní zápas. Takhle bychom se měli prezentovat pokaždé. Dnes jsem byl opravdu spokojený a kluci zaslouží pochvalu. Marák jako středový záložník tomu dal myšlenku, uměl měnit rytmus hry,“ dodal Bedrich, který připravuje mužstvo na velmi důležité sobotní utkání v Tiché. Bude to přímý souboj o druhou příčku v tabulce, Kopřivnici však bude chybět několik klíčových hráčů.

Branky Kopřivnice: 3., 5., 20. a 68. Marák, 17. Ermis, 26. Kiss Farkas, 47. Horák, 85. a 90. Ollender, 89. Kelnar; sestava Kopř.: Beňo (77. Morys) – Ermis (75. Hruška), Bednář, M. Makový (75. T. Makový), Kiss Farkas, Kudělka (62. Varga), Horák (77. Gonda), Marák, Kelnar, Bartoš, Ollender.