Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 22.08.2019 - Kopřivnický tenisový klub pořádal v srpnu turnaje
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 28/2019 ze dne 22.08.2019

Kopřivnický tenisový klub pořádal v srpnu turnaje

(Počet zobrazení: 250)
Nicol Novák, která začínala s tenisem v místním klubu, v kopřivnickém turnaji zvítězila ve čtyřhře a ve dvouhře obsadila druhou příčku.

Kopřivnice (cab) – Tenisový klub Kopřivnice pořádal v prvních dvou srpnových týdnech hned tři turnaje. Od soboty 3. do pondělí 5. srpna probíhal turnaj mužů ISMM Cup – O pohár starosty města Kopřivnice, v němž nechyběli jak domácí hráči, tak ani odchovanci kopřivnického klubu. Rudolf Ščudlík a Miroslav Bartoň (oba TC Kopřivnice) na sebe narazili ve druhém kole a ve dvou setech nakonec zvítězil Ščudlík, kterého v dalším utkání čekal odchovanec kopřivnického oddílu a nyní hráč TK AGROFERT Prostějov studující v USA Dominik Bartoň. Ten nakonec roli favorita potvrdil a ve finále se postavil proti svému mladšímu bratrovi Hynkovi, rovněž prostějovskému tenistovi a nedávnému zlatému medailistovi z mládežnické olympiády v Ázerbájdžánu. Z ní si však přivezl lehké zranění zad, kvůli kterému nakonec po prvním setu zápas s Dominikem vzdal. Čtyřhru však bratři ovládli, když ve finále přehráli ve dvou setech pár Rudolf Ščudlík a Jan Jermář (TK PRECHEZA Přerov).

Ve čtvrtek 8. a v pátek 9. srpna pak zaplnili kopřivnické tenisové kurty starší žáci a žačky v rámci Jonathan Cupu 2019 a i zde měl domácí klub své zástupce, příliš se jim však nedařilo. Ve dvouhře svůj první zápas prohráli ve dvou setech Kryštof Grosman, Ondřej Škývara i Jakub Valášek, a stejně dopadla mezi děvčaty také Kiara Šumná, Eliška Phuong Luongová a Veronika Nhi Luongová. Karin Freislerová dokázala porazit Valentynu Bendovou (TJ Start Ostrava-Poruba), již ale nestačila na pozdější finalistku Nicol Novák (TK Na Dolině), která s tenisem začínala právě v Kopřivnici a po přestěhování nyní hraje v trojanovickém klubu. První zápas dokázala vyhrát i Karolína Hankeová, jež přešla přes Adrianu Poláškovou z Vítkovic, v dalším kole ji ovšem zastavila Ema Turková z Napajedel. Ani ve čtyřhře se kopřivničtí hráči příliš daleko nedostali. V prvním kole vypadli jak Škývara s Valáškem a Grosman s Janem Julianem Gawlikem z TC BORS CLUB-STK Břeclav, tak i děvčata Freislerová s Hankeovou.

V sobotu pak Kopřivnice hostila jeden z turnajů Babolat Baby Tour 2019, což je série turnajů v babytenise hraných od května do srpna ve Studénce, Bystřici nad Pernštejnem, Žďáru nad Sázavou, Světlé nad Sázavou, Ústí nad Orlicí, Kopřivnici, Hlinsku a Frýdku-Místku, a finále za účasti 16 nejlepších dívek a chlapců se bude konat 15. září právě na místních kurtech. Tohoto jednotlivého turnaje se zúčastnilo osm dětí ze Vsetína, Trojanovic, Příbora a Žďáru nad Sázavou, Kopřivnice bohužel v této kategorii žádného zástupce neměla.