Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 08.08.2019 - Kopřivničtí atleti závodili v červenci hlavně na silnici
Kopřivnice - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 27/2019 ze dne 08.08.2019

Kopřivničtí atleti závodili v červenci hlavně na silnici

(Počet zobrazení: 441)
Kopřivnice (cab) – Červenec a srpen jsou měsíce na atletické závody poněkud chudší, i přesto si kopřivničtí atleti některé z nich v termínovce našli. V sobotu 6. července reprezentoval AK E. Zátopka Kopřivnice v XV. ročníku Městského běhu Karvinou Jakub Ambros, ale na 10km trati zůstal v kategorii mužů do 39 let těsně pod stupni vítězů.

Ve středu 10. července pokračoval Frenštátský běžecký pohár čtvrtým závodem – Tichavskou tůňkou. Dospělí absolvovali 3km rovinatou trať, na níž si tentokrát pro vítězství, i když v poněkud menší konkurenci, doběhl Ambros. V mužích 40-49 let triumfoval David Hanke, mezi muži 60-69 let Alexandr Neuwirth a v téže kategorii pak ještě skončil třetí Petr Jelínek, který o 10 s porazil Jiřího Kvitu (všichni AK EZ). V kategorii mužů 50-59 let obsadil třetí místo Jiří Bortel a druhou příčku vybojovala Věra Richterová (oba Pomalé šípy Kopřivnice) v ženách nad 35 let. Závod mládeže na 1,5 km překvapivě ovládl Michal Mazáč, v téže kategorie předžáků pak skončili čtvrtý Pavel Lacina a pátý Radim Lacina (všichni AK EZ).

V neděli 14. července se na start XLII. ročníku Malého štrbského maratonu, který zahrnoval jak závod na 31 km, tak i na 10 km, Nordic walking a závody mládeže, postavili Josef Kvita z AK EZ a Josef Strakoš z Tatry Kopřivnice. Oba běželi 10km trasu ze Štrby přes Šuňavu a zpět do Štrby v kategorii mužů 60-69 let, ve vyrovnaném závodě nakonec Kvita ukořistil bronz (49:27 min.) a Strakoš obsadil šesté místo (49:58 min.). V Běhu na Kozubovou, jehož XX. ročník se konal v neděli 28. července, bojovali s 5km tratí a převýšením 500 m neregistrovaní kopřivničtí sportovci manželé Brugerovi, na stupně vítězů se však v silné konkurenci neprosadili. Martina Brugerová skončila v ženách 45-54 let osmá a Jiří Bruger obsadil v kategorii mužů 50-59 let 20. příčku.

Ke slovu se však dostali také „dráhaři“. Poslední kategorií, kterou čekalo mistrovství České republiky, byli dospělí. Ti o medaile soupeřili v pátek 26. a v sobotu 27. července v Brně a AK EZ reprezentoval ve vrhu koulí Tomáš Bortel. Bohužel vrhem dlouhým 14,29 m z první série zaostal za svým červnovým osobním rekordem o metr a půl, skončil devátý a těsně tak nepronikl mezi finálovou osmičku.