Skautské centrum Vanaivan - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 1/2022 ze dne 13.01.2022

Kopřivničtí florbalisté přemohli lídra v prodloužení

(Počet zobrazení: 36)
Třebíč, Kopřivnice (cab) – Od minulého vydání Kopřivnických novin uplynul téměř měsíc a kopřivničtí florbalisté mezitím sehráli dvě utkání. Jedno ještě před Vánoci, kdy 19. prosince v Třebíči prohráli v prodloužení, druhé 8. ledna na domácím hřišti proti lídrovi východní skupiny Nár. ligy TROOPERS, tentokrát se však v nastaveném čase radovali z vítězství oni.

Utkání s Třebíčí začala Kopřivnice výborně, hned první střela na soupeřova gólmana, kterou vyslal Vávra, skončila za jeho zády. Domácí ale vyrovnali již za 15 s. Vikingům vrátil jednogólový náskok ve 12. min. další trefou Vávra, jenže Snajpři osm sekund před první přestávkou opět skóre srovnali. V 5. min. druhé třetiny se poprvé do vedení dostala Třebíč, když v přesilové hře trefil horní růžek Bartoňovy brány Vochyán. Neuplynula ani půlminuta z poslední periody a bylo srovnáno, Vávra prudkou střelou zkompletoval hattrick. V závěru si kopřivnický trenér Libor Fojtík vzal time-out, navíc poté byl na trestnou lavici odeslán domácí Machálka, ale Vikingové šanci ke skórování nevyužili. Zápas tak šel do prodloužení, v němž sice Mátl neproměnil trestné střílení, o minutu později ale zařídil pro Třebíč bod navíc Machálek.

V zápase proti TROOPERS Kopřivnice ani jednou neprohrávala, soupeři se ale vždy podařilo skóre srovnat. Poprvé dostal Vikingy do vedení již po 16 s hry Zátopek, v 6. min. pak odpověděl bekhendovou střelou Potáček. Nedlouho po skončení přesilovky vrátil domácím v 16. min. vedení Križ, 15 s před přestávkou však vyrovnal Hruška. Ve druhé třetině poslal Vikingy do těsného náskoku Jan Toman, jenže v brejku ve vlastním oslabení se nemýlil Mati. Poté si kopřivničtí florbalisté poprvé v utkání vytvořili větší náskok, ve 31. min. proměnil trestné střílení Vávra, čtyři min. nato skóroval Jan Toman a na 6:3 zvýšil 13 s před druhou sirénou Kostelník.

Závěrečné dějství patřilo hostům, kteří do 56. min. srovnali. Za minutu sice střelou pod břevno vrátil Vikingům vedení Kostelník, jenže po oddechovém čase poslal utkání do prodloužení Kadlec. V nastaveném čase pak bod navíc pro Kopřivnici vystřelil Socha. „S prvním celkem soutěže jsme podali jeden z nejlepších výkonů v sezoně. Dvě třetiny jsme byli lepším a produktivnějším týmem, ve třetí části soupeř dobrou nátlakovou hrou výsledek srovnal. V prodloužení se nám pak soupeřovou chybou na polovině hřiště podařilo utkání dovést do vítězného konce,“ zhodnotil utkání kopřivnický trenér Fojtík.

Ze statistik kopřivnických florbalistů v 15. a 16. kole Nár. ligy sk. V (19. 12. a 8. 1.): FBC Vikings Kopřivnice – Snipers Třebíč 3:4p (2:2, 0:1, 1:0 – 0:1), branky Kopř.: 4. Vávra (Opatřil), 12. Vávra (Jiří Toman), 41. Vávra (Opatřil); sestava Kopř.: Bartoň (Strouhal) – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Jiří Toman, Socha, Jan Toman, Holaň, Štefánek, Vávra, Opatřil, Popala, Michna, Telčer; – TROOPERS 8:7p (2:2, 4:1, 1:4 – 1:0), branky Kopř.: 1. Zátopek (Kubátko), 16. Križ, 24. Jan Toman (Socha), 31. Vávra, 35. Jan Toman (Herblich), 40. Kostelník (Herblich), 57. Kostelník (Socha), 63. Socha (Jiří Toman); sestava Kopř.: Strakoš (Strouhal) – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Jiří Toman, Socha, Jan Toman, Monsport, Holaň, Štefánek, Lichnovský, Vávra, Herblich, Križ, Michna, Telčer.