Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.06.2019 - Kopřivničtí fotbalisté podali nejhorší výkon jara

Kopřivnické noviny číslo 23/2019 ze dne 13.06.2019

Kopřivničtí fotbalisté podali nejhorší výkon jara

(Počet zobrazení: 108)
SK Tichá – FC Kopřivnice 5:0 (4:0)

Tichá (cab) – Po těsných vítězstvích či remízách kopřivnických fotbalistů v jarní části sezony I. B třídy tentokrát přišla výrazná prohra. Z Tiché, kde odehráli předposlední kolo soutěže v neděli 9. června, si přivezli pětigólový debakl.

O výsledku rozhodlo prvních 17 minut utkání. Domácí otevřeli skóre již v osmé minutě, ve třinácté přidali další trefu a o čtyři minuty později to kvůli vlastní brance Mičky bylo již 3:0. Navíc kvůli zranění museli ze hry odstoupit ve 25. minutě Kühnert a dvě minuty nato i Dočkalík, což systém kopřivnické hry značně poznamenalo. Domácí pak z pokutového kopu zvýšili hned zkraje druhého poločasu a z rychlého protiútoku zasadili pátou ránu v 65. minutě. Ze šancí Petra Okřesíka, Jana Kalicha či Denise Vargy na straně Kopřivnice se však neujala ani jedna, a tak se domácí gólman mohl radovat z čistého konta.

„Soupeř nám uštědřil lekci z bojovnosti, rychlosti a nasazení v osobních soubojích. Měl mnohem větší odhodlání a vůli zvítězit. Naše hra působila zakřiknutě, příliš profesorsky, s dlouhým držením míče na vlastní polovině a pomalým přechodem do útoku. Kvalitní obrana domácích v čele se Sládečkem a gólmanem Pikulíkem nás ale prakticky k ničemu nepustila. Musíme na tento nepovedený zápas zapomenout a podat kvalitní výkon v posledním utkání sezony před domácím publikem,“ okomentoval zápas trenér FC Kopřivnice Svatopluk Chrobák.

Sestava Kopřivnice: Beňo – M. Makový, Petráš, Kühnert (25. Kramoliš), P. Okřesík, Varga, Kalich, Mička, Dočkalík (27. T. Makový), Ollender, Závodný.