Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 22.08.2019 - Kopřivničtí fotbalisté získali pod novým trenérem plný počet bodů

Kopřivnické noviny číslo 28/2019 ze dne 22.08.2019

Kopřivničtí fotbalisté získali pod novým trenérem plný počet bodů

(Počet zobrazení: 97)
FC Kopřivnice – TJ Spálov 4:0 (2:0)

Kopřivnice (cab) – Pouhý týden před startem dalšího ročníku fotbalové I. B třídy došlo u mužů FC Kopřivnice ke změně trenéra. Toto místo se rozhodl opustit Svatopluk Chrobák a v nelehké situaci převzal pozici Radomír Kalich.

Kromě trenérské rošády se však hýbalo i s figurkami na hřišti. Radek Hanzelka, Miroslav Košárek a Radek Petráš přestoupili do Štramberka hrajícího III. třídu, naopak z hostování ve Veřovicích se vrátil Daniel Hruška, z Vlčovic David Kučera a z Bílovce Martin Marák. Další posilou do kopřivnické sestavy je Marek Chalupa, jenž působil čtyři roky ve Walesu a jarní část pak odehrál ve Stonavě. Z dorostu přišli Šimon Šindler, Filip Kudělka, Petr Marek, Martin Pítr a Jonáš Holub, kteří se do mužstva zapracovali již vloni.

Ačkoliv ještě před prvním mistrovským utkáním odehráli kopřivničtí fotbalisté první kolo Okresního poháru FAČR, v němž porazili 3:2 TJ Sokol Žilinu, začátek domácího duelu v sobotu 10. srpna proti Spálovu začali nervózně. Hra se však postupně stabilizovala, Ollender nejprve nastřelil břevno, ve 21. min. byli v dobré šanci Závodný s Kudělkou a ten se nakonec po levé straně prosadil ve 33. min. Těsně před koncem prvního poločasu pak dostal Kopřivnici do dvoubrankového vedení Ollender.

Ve druhém poločase již měli navrch domácí hráči, Ollender opět mířil až moc přesně do tyče, nakonec se ale trefili v 61. min. Kühnert a v 81. min. po individuální akci střídající Dočkalík. „Ze začátku utkání tam bylo z naší strany hodně nepřesností, vázla kombinace a už v 17. minutě jsme měli tři žluté karty. Postupně se to utišilo a začali jsme dávat góly. O přestávce jsme si v kabině i něco řekli a ve druhém poločase už soupeře tlačili. Musím říct, že jsem velmi mile překvapený hojnou účastí kluků na trénincích, tak snad to takhle bude pokračovat i dál,“ doufá nový trenér kopřivnického mužstva Radomír Kalich.

Branky Kopřivnice: 33. Kudělka, 44. Ollender, 61. Kühnert, 81. Dočkalík; sestava Kopř.: Beňo – Hruška, J. Okřesík, Kühnert, Kalich, Ollender (85. Šajtar), Chalupa (68. Kučera), Marek, Poláček, Závodný, Kudělka (78. Dočkalík).

SK Tichá – FC Kopřivnice 1:2 (0:0)

Tichá (cab) – Pětkrát v řadě nedokázali kopřivničtí fotbalisté zvítězit nad Tichou, ale tuto šňůru se jim podařilo přestřihnout ve druhém zápase sezony v neděli 18. srpna a ještě k tomu na hřišti soupeře.

V prvním poločase byly k vidění šance na obou stranách, ani jedna však gólem neskončila. Brankář Tiché Pikulík chytil tutovku ve 20. min. Kudělkovi a těsně před přestávkou Kalichovi, domácí byli nebezpeční především při standardních situacích, zvlášť ve 25. a 35. min.

Všechny tři branky nakonec padly v rozmezí 11 minut druhé půle. V 53. min. otevřel skóre po rohovém kopu Kopřivnice Marák a v 61. min. zvýšil z pokutového kopu, který byl nařízen po faulu na Závodného, Ollender. Ve své nebezpečnosti ve standardkách pokračoval celek Tiché i ve druhém poločase a výsledkem byl snižující gól Švrčka v 64. min. Poté se hra přiostřila, domácí Vrána se dokonce po druhé žluté kartě musel v 84. min. odporoučet do kabin, skóre se již však nezměnilo. „My jsme se snažili hrát technicky a kombinačně, domácí jsou zase vždy silní při standardkách, všechno nakopávají do šestnáctky. Myslím si, a stejný názor mají i hráči, že jsme měli více ze hry a zasloužili si vyhrát. Makal celý tým, poprvé za nás nastoupil Martin Marák a vedl si velmi dobře,“ dodal k utkání asistent trenéra Kopřivnice Jiří Polomský.

Branky Kopřivnice: 53. Marák, 61. Ollender (pk); sestava Kopř.: Beňo – M. Makový, J. Okřesík, Kühnert, Kalich, Ollender, Marák, Závodný (88. Chalupa), Kudělka, Marek (46. Dočkalík), Mička.