Kopřivnické noviny číslo 5/2018 ze dne 08.02.2018

Kopřivničtí hokejisté proti Porubě doma uspěli, na hřišti soupeře již ne

(Počet zobrazení: 58)
HC Tatra Kopřivnice – HC RT TORAX Poruba 4:3pp (1:1, 1:0, 1:2 – 1:0)

Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí hokejisté pokračovali v dobrém výkonu z předešlých dvou utkání i v dohrávce 35. kola II. ligy skupiny Východ proti Porubě, jež měla v původním termínu 10. ledna rozsáhlou marodku. Oba kluby se tak dohodly na přesunu zápasu na pondělí 29. ledna a Kopřivnice v něm na domácím ledě lídra soutěže porazila v prodloužení.

Vstup do utkání se svěřencům Jaroslava Kofroně povedl, když skóre ve čtvrté minutě otevřel z dorážky v přesilové hře Pargač. Poruba ale s odpovědí příliš neotálela a již po minutě a půl vyrovnal po šikovné teči Káňa. Oba týmy si pak do konce první třetiny zahrály po jedné početní výhodě, ty už však zůstaly nevyužity.

Kopřivnice se ve druhé periodě dostala znovu do vedení ve 26. minutě, kdy se brzy po skončení přesilovky prosadil před brankou Poruby důrazný Adam Kofroň. Úvod poslední dvacetiminutovky však patřil hostům, kteří po úspěšné teči Haase opět vyrovnali. Následný tlak soupeře kopřivnický celek ustál a k dispozici měl i jednu početní výhodu, v níž brankáře Kůdelu vystrašila Kofroňova střela, vypadnuvší puk však následně přikryl lapačkou.

Snaha Ostravanů urvat tři body ovšem neustala a nakonec se jim podařilo dostat do vedení v 56. minutě, kdy se trefil bývalý kopřivnický útočník Ollender. Na začátku 58. minuty rozjásal domácí fanoušky vyrovnávacím gólem Červenka, jenž byl v minulosti oporou Poruby, a vítězství mohl v závěru zápasu korunovat Hrubý, po jeho střele však zvonila jen branková konstrukce. Rozhodlo nakonec prodloužení, v němž přesně po dvou minutách zařídil Kopřivnici bod navíc krásnou trefou pod horní tyč Kůdelovy brány kapitán Sluštík.

„Porubě jsme byli minimálně vyrovnaným soupeřem, hráči zaslouží pochvalu za týmový výkon. Škoda, že jsme neproměnili více šancí, za první dvě třetiny jsme mohli dát více gólů. V závěru jsme ale věřili, že vyrovnáme, hráli jsme dobrý hokej. Všechno to vycházelo z dobré obrany,“ zhodnotil povedené utkání trenér Kofroň.

Branky Kopřivnice: 4. Pargač (Bail, Sluštík), 26. A. Kofroň (Krutil, J. Mach), 58. Červenka (Tomášek, Vyčesaný), 62. Sluštík (Hrubý, Stříž); sestava Kopř.: Hromada – Stříž, Heinzl, Mrowiec, Štěpánek, Bail, Krutil, Marek, Merenda – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargač, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola, A. Kofroň – Pěnčík, Bartošák, Raška.

HC RT TORAX Poruba - HC Tatra Kopřivnice 5:1 (3:1, 2:0, 0:0)

Poruba (cab) – Druhé utkání s Porubou v jednom týdnu se kopřivnickým hokejistům nevydařilo a v sobotu 3. února si z ostravského ledu body neodvezli.

První třetina přinesla nejvíce branek zápasu. Již ve čtvrté minutě otevřel skóre střelou z levého rohu domácí Jaroš, na což o tři minuty později odpověděl Jakub Mach, jenž zasunul puk mezi betony brankáře Kůdely. Uběhlo však pouhých 16 s a vedení vrátil Ostravanům kapitán Zachar. V závěru první třetiny pak na 3:1 zvyšoval v samostatném úniku Luka.

Také v prostřední periodě měli navrch domácí, kteří se již do tříbrankového náskoku dostali ve 24. minutě po dorážce Káni do odkryté klece po Hromadově zákroku. Ve 30. minutě se naopak mohla prosadit Kopřivnice, ale Červenkova ani Hrubého střela v ostravské síti neskončily. Po defenzivní chvilce Poruba opět udeřila a její pátou branku zařídil Ollender. Na ledě to poté začalo jiskřit a tatrováci se museli minutu a půl bránit ve třech. To se jim podařilo a v závěru ještě mohl snížit obránce Stříž, Kůdela však nadvakrát poslal puk do bezpečí.

V závěrečné periodě se musel Hromada v brankovišti pořádně ohánět, a to dokonce i v přesilovce, v níž se do šancí dostali domácí Zachar a Finsterle. Tatra nevyužila ani čtyřminutovou početní výhodu po krvavém faulu Ollendera a neskórovala ani v dalších šancích, při nichž puk letěl buď vysoko nad porubskou bránu, nebo do výstroje gólmana.

„Bylo to úplně jiné utkání než v pondělí. Hráli jsme špatně a rozhodly individuální chyby, kdy jsme jim třikrát namazali na gól. Se zápasem samozřejmě spokojený být nemůžu, ale soupeř byl lepší, vítězství si pohlídal a zaslouženě vyhrál,“ uznal trenér Kofroň.

Branka Kopřivnice: 7. J. Mach; sestava Kopř.: Hromada - Stříž, Heinzl (od 21. Merenda), Mrowiec, Marek, Bail, Krutil, – Červenka, Tomášek, Vyčesaný – Pargač, Sluštík, Hrubý – J. Mach, Gola (od 30. Pěnčík), A. Kofroň.