Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Pohled na Kopřivnici - foto Petr Šimčík

Aktuality

Řešení škodních událostí v souvislosti s bouří Sabine

Ilustrační foto (13. 2. 2020) Společnost Slumeko zveřejnilo informace týkající se škodních událostí v souvislosti s větrnou smrští Sabine. 

Gabriela se stala prvním občánkem města Kopřivnice

První občánek města Kopřivnice v roce 2020 (12. 2. 2020) Ve středu 12. února přivítal starosta Miroslav Kopečný prvního občánka města Kopřivnice roku 2020. Tím se stala Gabriela Horváthová, která se narodila 1. ledna v 11:44 hodin. Malá slečna přišla na svět s váhou 3 860 g a 51 centimetry. Dostala od města dárkový koš s plyšovým medvědem, kojeneckými potřebami a oblečením, šťastná maminka pak přijala gratulace, pamětní list a květiny. Tisková zpráva

Do plánování sociálních služeb se může zapojit široká veřejnost

Plánování sociální služeb města Kopřivnice- logo (12. 2. 2020) V rámci plánování sociálních služeb se ve středu 19. února 2020 uskuteční první letošní veřejné jednání všech pracovních skupin.
Tisková zpráva,
Plakát (pdf 248 kB)

ZŠ Alšova chystá den otevřených dveří

ZŠ Alšova Kopřivnice (11. 2. 2020) V příštím týdnu se uskuteční den otevřených dveří jedné z největších kopřivnických základních škol. ZŠ Alšova ve čtvrtek 20. února 2020 přivítá zájemce z řad rodičům, absolventů či přátel školy.
Tisková zpráva

Radnice stále mapuje potřeby rodin pečujících o své blízké

Ilustrační foto (6. 2. 2020) Radnice pokračuje v průzkumu týkajícího se potřeb rodin, které pečují o své blízké. Průzkum se koná formou dotazníků, to elektronických i papírových. V tištěné podobě je možné si dotazníky vyzvednout na radnici na odboru sociálních věcí a zdravotnictví a také na Senior Pointu. Protože řada pečujících využívá nějakou sociální službu ve městě, jsou dotazníky k dispozici také v organizacích poskytujících sociální služby - Slezské diakonii, Středisku sociálních služeb, Charitě, Centru pro zdravotně postižené, klubech seniorů atd. Elektronickou verzi dotazníků najdou zájemci na webu města nebo městském facebooku. „Dotazníky sbíráme do konce února, a to nejen na radnici na odboru sociálních věcí, ale vyplněné dotazníky je možné vhazovat do označených boxů na informacích na radnici, v knihovně či městském informačním centru,“ uvedla vedoucí odboru sociálních věcí a zdravotnictví Lenka Galiová. Dotazník

Průzkum o životních podmínkách domácností v ČR

(4. 2. 2020) Český statistický úřad organizuje v letošním roce v souladu se zákonem č. 89/1995 Sb., o státní statistické službě, každoroční výběrové šetření o životních podmínkách domácností v ČR s názvem „Životní podmínky 2020“.
Šetření se uskuteční na území celé České republiky v 11 403 domácnostech (všechny domácnosti byly do šetření zahrnuty na základě náhodného výběru provedeného počítačem), v termínu od 1. února do 24. května 2020 prostřednictvím speciálně proškolených tazatelů. Do šetření budou zahrnuty osoby, které mají ve vybraném bytě obvyklé bydliště.
Terénní pracovníci zapojení do šetření se budou prokazovat průkazem tazatele a zároveň průkazem zaměstnance ČSÚ nebo dokladem totožnosti. Ve všech fázích zpracování je zaručena anonymita zjištěných údajů a získaná data jsou důsledně chráněna.
Případné dotazy týkající se průzkumu Životní podmínky 2020 zodpoví pracovnice Krajské správy ČSÚ Ing. Eva Kramolišová na telefonním čísle 595 131 212 nebo e-mailové adrese: eva.kramolisova(zavináč)czso.cz.

Zastupitelé převedli nemovité věci nezbytné pro výstavbu domova pro seniory kraji

Architektonická studie - Domov pro seniory Kopřivnice (3. 2. 2020) Další velký projekt v Kopřivnici je o krok blíže ke své realizaci. První letošní zastupitelstvo města schválilo bezúplatný převod stravovny a pozemků pro výstavbu Domova pro seniory a domova se zvláštním režimem o celkové kapacitě cca osmdesát lůžek Moravskoslezskému kraji.
Tisková zpráva

Kopřivnice získala ocenění v rámci Národní sítě
Zdravých měst ČR

Kopřivnice získala ocenění v rámci Národní sítě Zdravých měst ČR (28. 1. 2020) V závěru minulého týdne získala Kopřivnice na konferenci Národní sítě Zdravých měst v Olomouci dvě ocenění.
Tisková zpráva

Veřejnost byla seznámena s blížícím se projektem Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší

Ilustrační foto - kanalizace (24. 1. 2020) Projekt Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší je těsně před svým spuštěním. Veřejné představení akce se v tomto týdnu setkalo s velkým zájmem ze strany obyvatel obou zmíněných místních částí.
Tisková zpráva

Připravuje se vyhlášení nového výběrového řízení na zhotovitele rekonstrukce centra města

Ilustrační foto - centrum Kopřivnice (23. 1. 2020) Rada města se chystá vyhlásit nové výběrové řízení na zhotovitele rekonstrukce centra města. O v pořadí druhém výběrovém řízení by radní měli rozhodnout v úterý 28. ledna 2020.
Tisková zpráva

Město i letos ocení nejlepší sportovce

Ilustrační foto - sportovec města Kopřivnice (21. 1. 2020) Stejně jako v předchozích letech,
i letos se Kopřivnice rozhodla ocenit nejlepší sportovce, trenéry, cvičitele a organizační pracovníky, kteří úspěšně reprezentují město v oblasti sportu.
Tisková zpráva

Ve městě přibývají kontejnery na bioodpad

Bioodpad (16. 1. 2020) V průběhu ledna letošního roku se v Kopřivnici začaly objevovat další kontejnery na sběr bioodpadů. Co do hnědých nádob o objemu 770 litrů patří, a co tam vůbec nevyhazovat, napoví fotografie.

Zdražení stočného nebude v Kopřivnici až tak výrazné

Ilustrační foto (9. 1. 2020) Kopřivničané si od 1. ledna letošního roku připlatí za stočné metru krychlového odpadní vody, a to o 5,77 korun více než v roce loňském. O zvýšení ceny rozhodl SmVaK (Severomoravské vodovody a kanalizace Ostrava a.s.).
Tisková zpráva

Harmonogramu svozu bioodpadu přes zimní období

Kontejnery na bioodpad (8. 1. 2020) Období svozu: 1.1. - 31.3.2020 Četnost: 1x za měsíc

Středa 15.1., 12.2., 11.3. Kopřivnice (včetně ul. Horečkova)

Středa 22.1., 19.2., 18.3. místní část Lubina + ulice Na Luhách, Mírová, 1.května, Dělnická

Pátek 24.1., 21.2., 20.3. místní část Vlčovice a Mniší + ulice Komenského, Havlíčkova, Jiráskova, Tyršova, Palackého, Pod stadionem, Husova, Na Pinkavce, Severní, Příborská, Dolní + nádoby o objemu 770 l

Změna sazby poplatku za odpady

Ilustrační foto (2. 1. 2020) Od 1. ledna 2020 dochází ke změně sazby místního poplatku za komunální odpad. Základní sazba činí 540 Kč, snížená sazba (vlastní nádoba) 510 Kč. Platbu je možné provést osobně na pokladně MěÚ Kopřivnice nebo elektronicky s uvedením přiděleného variabilního symbolu na účet číslo: 1767241349/0800.
Bližší informace k úhradě poplatku za odpady (pdf 217 kB)

Spuštění eNeschopenky

eNeschopenka - logo (16. 12. 2019) Od středy 1. ledna 2020 bude spuštěn nový systém eNeschopenka, který má přinést zjednodušení předávání informací mezi nemocnými, lékaři, zaměstnavateli a Českou správou sociálního zabezpečení.
Desatero pro pojištěnce (pdf 102 kB)

In.F.Obálky chtějí pomoci chránit také kopřivnické seniory

In.F.Obalky.jpg (13. 12. 2019) V Moravskoslezském kraji se začíná šířit projekt s názvem IN.F.Obálka, který si klade za cíl zvýšit bezpečnost seniorů. Obálky s informacemi o dříve narozených jsou již pár dní k dostání také na kopřivnické radnici.
Tisková zpráva

Kopřivnická radnice má elektronickou úřední desku

Elektronická úřední deska (12. 12. 2019) V průchodu mezi kopřivnickou pobočkou České pošty a radnicí byla v těchto dnes nainstalována elektronická úřední deska. Ta bude od nového roku sloužit ke zveřejňování informací týkajících se města. Kiosek je vybaven bezbariérovým přístupem a přístupný bude sedm dní v týdnu 24 hodin denně. Původní vývěsky před budovu radnice, na kterých byly dosud informace z města vyvěšovány, budou v novém roce odstraněny.

Město má přes sto padesát nových občánků

Vítání občánků (28. 11. 2019) Za letošní rok přibylo v Kopřivnici sto padesát dva nových občánků. Všechny je společně s jejich rodiči, prarodiči, sourozenci a dalšími příbuznými přivítal starosta města Miroslav Kopečný.
Tisková zpráva

Nová aplikace územní plány

Ilustrační foto (14. 11. 2019) Kopřivnická radnice spouští další z řady mapových aplikací, a to aplikaci Územní plány. Ta bude sloužit ke zvýšení uživatelského komfortu při zobrazování mapových částí územních plánů. Umožňuje zobrazování jednotlivých výkresů územního plánů nad vybranou parcelou, u vybraných výkresů doplněnou o informaci regulativu dané plochy. Přístup k aplikaci je přes sekci „Územní plány“ nebo přes „Mapy Kopřivnice“ na webových stránkách města.

Stará část hřbitova je opravena

Ilustrační foto - Stará část hřbitova je opravena (31. 10. 2019) Rekonstrukce staré části kopřivnického hřbitova byla před pár dny dokončena. Město dodrželo slib a letošnímu poklidnému uctění Památky zesnulých tak nic nestojí v cestě.
Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Aplikace Hlášení závad má za sebou měsíc fungování

Ilustrační foto - hlášení závad (4. 6. 2019) Aplikace Hlášení závad má za sebou první měsíc fungování. Během jednatřiceti dnů přišla prostřednictvím nové služby téměř stovka hlášení, upozorňujících na závady na městském mobiliáři či poškození komunikací a chodníků. Tisková zpráva

Radnice má vlastní oddělení architektury

Kopřivnice - studie centra města (30. 5. 2019) Začátkem června letošního roku se mění organizační struktura kopřivnického městského úřadu. Od 1. června má kopřivnická radnice vlastní oddělení architektury.
Tisková zpráva

Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici dostala
od zastupitelů zelenou!

Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici dostala od zastupitelů zelenou! (26. 4. 2019) V tuto chvíli musí Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice do konce května podat na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy všechny potřebné podklady. Stavební práce na modernizaci sportoviště pro atlety a fotbalisty by pak měly s největší pravděpodobností začít v průběhu června letošního roku a skončit k poslednímu červnu roku 2020. Po rekonstrukci dostane letní stadion nový název, ve kterém by se měl objevit odkaz na nejslavnějšího kopřivnického rodáka a sportovní legendu Emila Zátopka.

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků!

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků! (9. 4. 2019) V našem okrese se šíří případy, při kterých jsou zejména senioři kontaktováni neznámým volajícím, jenž se představí jako jejich příbuzný (vnuk, syn, apod.) a požaduje půjčení peněz. Policie varuje, aby lidé žádný podobný požadavek neakceptovali a peníze nepředávali neznámým lidem, ani kdyby volající tvrdil, že dotyčný příbuzný nemůže dorazit, peníze potřebuje a proto za sebe někoho posílá. Rovněž policie varuje před vpouštěním cizích lidí do svých domovů. Jestliže se lidé s podobnou situací setkají, je třeba ji nahlásit na linku 158!

Bioodpad lze odvést do sběrného dvora

(11. 4. 2018) Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. "Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat," uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Kopřivnice má vlastní Senior Point

(8. 11. 2017) Ve středu 8. listopadu byl v Kopřivnici slavnostně otevřen Senior Point. Jak napovídá sám název, jedná se o kontaktní místo, kam si budou moci pro radu, pomoc nebo informace přijít dříve narození. Tisková zpráva

Zájemci si mohou nechat zasílat hlášení rozhlasu

(10. 9. 2015) Město Kopřivnice nabízí novou možnost získávání informací o dění ve městě. Na základě podnětů občanů, kteří bývají v době vysílání městského rozhlasu mimo město, bude zájemcům zasílat texty hlášení přímo na jejich e-mailové adresy. Kdo má o tuto službu zájem, může se přihlásit na e-mailu informace(zavináč)koprivnice.cz.

Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Hlášení závad
Banner - Měření rychlosti radarem
Poplatek za odpady (pdf 217 kB)
Ikona popelnice
Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]21
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
RSS ikona

Renovovaná Strela má mít premiéru už v červnu na výstavě v Ostravě

Kopřivnice (dam) – Už na začátku června budou moci železniční nadšenci a široká veřejnost vidět výsledek 22měsíční práce renovačního týmu motorového vozu ...

Akce s harmonikářem přilákala 50 seniorů

Společné zpívání při harmonice přilákalo do Vily Machů padesátku seniorů.
  FOTO: DANA HOĎÁKOVÁKopřivnice (hod) – Padesátku seniorů přilákala ve středu 5. února do Vily Machů tradiční akce s názvem Sejdeme se, zazpíváme, dobrý vtip si k tomu dáme.

Senioři ...

Loga - Národní cena České republiky za jakost
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Stezka pro cyklisty a chodce "Kopřivnička"
celkové výdaje projektu - 14.801.000 Kč
přiznaná dotace - 8.698.000 Kč
podíl města - 6.103.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS