Národní cena České republiky za jakost - 2016

Kopřivnické noviny číslo 23/2017 ze dne 15.06.2017

Minivíceboj mateřských kol ovládla Francouzská

(Počet zobrazení: 57)
V minivíceboji mateřských škol závodily děti ve slalomovém běhu, hodu míčkem, skoku do dálky z místa a v běhu na jeden okruh (175 m).

Kopřivnice (cab) – Oproti loňsku letošnímu sedmému ročníku Minivíceboje mateřských škol, který pořádaly AK E. Zátopka Kopřivnice, KH Kopřivnice a ZŠ E. Zátopka ve středu 7. června, počasí přálo, a všechny disciplíny se tak mohly uskutečnit na hřišti ZŠ E. Zátopka.

Tentokrát závodilo jen šest mateřinek, vítěz z předchozích dvou let MŠ Jeřabinka se na poslední chvíli odhlásil. Soutěžilo se ve slalomovém běhu, hodu míčkem, skoku z místa a v běhu na jeden okruh, tedy 175 m. Kromě celkového pořadí mateřských škol se hodnotily výkony jednotlivců v každé disciplíně a samozřejmě také ve víceboji.

Prvenství mezi mateřskými školami letos vybojovala MŠ Francouzská, která byla loni až devátá, druhé místo obsadila MŠ I. Šustaly a třetí skončila MŠ Krátká. Nejúspěšnějším dívčím družstvem byla MŠ Francouzská a v chlapcích zvítězila MŠ Záhumenní. Ve víceboji jednotlivců si z děvčat počínala nejlépe Bára Kahánková z MŠ Krátká a v chlapcích suverénně zvítězil Jan Chalupa z MŠ Záhumenní, když vyhrál ve slalomu a v běhu, druhý byl v hodu a třetí ve skoku.

„Letos nám konečně přálo počasí, takže po dvou letech v tělocvičně se tentokrát mohl víceboj uskutečnit venku na hřišti. Děti byly ze soutěžení nadšené, takže se nám potvrdilo, že je akce oslovuje. Trochu nás mrzí, že se nezúčastnilo více školek, ale červnový plán je většinou nabitý, tak je pochopitelné, že to nevyšlo všem. Moc děkujeme za spolupráci ZŠ Emila Zátopka Kopřivnice a Klubu házené Kopřivnice, kteří nám vyšli vstříc se zázemím a personálním zabezpečením akce,“ dodala hlavní organizátorka soutěže Jana Feilhauerová z kopřivnického atletického klubu.

Z výsledků minivíceboje mateřských škol (Kopřivnice, 7. 6., VII. ročník): celkové pořadí MŠ a součet umístění: 1. MŠ Francouzská 143, 2. MŠ I. Šustaly 173, 3. MŠ Krátká 182, 4. MŠ Záhumenní 196, 5. MŠ Pionýrská 296, 6. MŠ Polárka 315; pořadí víceboje jednotlivců a součet umístění: dívky (r. 2010/12): 1. B. Kahánková (MŠ Krátká) 17, 2. K. Kašpárková 20, 3. K. Bergerová (obě MŠ I. Šustaly) 22, 4. E. Doležalová (MŠ Francouzská) 23, 5. D. Benešová (MŠ Pionýrská) 29, 6. G. Rozsívalová (MŠ I. Šustaly) 30; chlapci (r. 2010/12): 1. J. Chalupa (MŠ Záhumenní) 7, 2. A. Stacha (MŠ I. Šustaly) 18, 3. O. Ruta (MŠ Francouzská) 20, 4. S. Kamarád (MŠ Krátká) 24, 5. D. Gaži (MŠ Francouzská) 24, 6. L. Šrámek (MŠ Krátká) 26.