Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Kopřivnice - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Aktuality

Veřejné projednání k návrhu Územního plánu Kopřivnice

Územní plán Kopřivnice (22. 3. 2019) V pondělí 25. března 2019 se uskuteční opakované veřejné projednání týkající se Územního plánu města Kopřivnice. „V této fázi je návrh projednáván již pouze v rozsahu změn, které byly provedeny na základě výsledků projednání předchozí verze návrhu. Seznam změn, které jsou předmětem projednání, je podrobně uveden ve veřejné vyhlášce, která je zveřejněna na úřední desce (kamenné i webové) a v sekci Územní plány na webových stránkách města Kopřivnice,“ uvedla za odbor stavebního řádu, územního plánování a památkové péče jeho vedoucí Markéta Kvitová.
K upraveným částem návrhu se bude konat opakované veřejné projednání za účasti pořizovatele a projektanta, a to v pondělí 25. března v 16 hodin v zasedací místnosti v 10. patře kopřivnické radnice. „Písemné námitky a připomínky k upraveným částem návrhu Územního plánu Kopřivnice je možné uplatnit do 7 dnů ode dne veřejného projednání, tj. do 1. dubna 2019,“ doplnila informaci Markéta Kvitová s tím, že upravený návrh ÚP Kopřivnice je až do 1. dubna zveřejněn na webových stránkách města, v tištěné podobě pak na odboru stavebního úřadu, územního plánování a památkové péče.

Úředníci uklidí okolí Červeného kamene

Úředníci uklidí okolí Červeného kamene (14. 3. 2019) Zaměstnanci kopřivnické radnice se rozhodli zapojit do celostátního dobrovolnického projektu Ukliďme svět, ukliďme Česko a společnými silami vylepšit okolí Červeného kamene. V rámci akce vyrazí včele s vedením města na společný úklid. Tisková zpráva, Plakát (pdf 319 kB)

Město se opět rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky energií

Město se opět rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky energií (14. 3. 2019) Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti a firmy sídlící v Kopřivnici a jejím správním okolí. První zájemci o úsporu zmíněných energií se mohou do e-aukce hlásit již příští pondělí 18. března 2019. Tisková zpráva

Protidrogový vlak opět zavítá do Kopřivnice

Protidrogový vlak opět zavítá do Kopřivnice (13. 3. 2019) Po dvou letech se do Kopřivnice vrací vlak s revoluční primární protidrogovou prevencí. Ve vlakové stanici Kopřivnice zastaví v pátek 22. března 2019. Vstup bude díky městu Kopřivnice po celou dobu zdarma. Protidrogový vlak je jedním z programů, které jsou realizovány v rámci aktivit Zdravotního plánu města Kopřivnice. Tisková zpráva

MŠ Záhumenní získala bronzové ocenění Skutečně zdravá škola

MŠ Záhumenní získala bronzové ocenění Skutečně zdravá škola (12. 3. 2019) Mateřská škola Záhumenní dosáhla bronzového certifikátu v programu Skutečně zdravá škola tím, že naplnila jeho kritéria a zařadila se tak mezi dalších 65 oceněných škol v České republice. V Moravskoslezském kraji je do tohoto programu zapojeno zatím 32 mateřských a základních škol, z nichž bronzový certifikát získalo jen 7 z nich. Osmou oceněnou školou je právě MŠ Záhumenní Kopřivnice. Tisková zpráva

Výstava mapuje turistické aktivity seniorů

Výstava mapuje turistické aktivity seniorů (7. 3. 2019) Třicet let trvání pěší turistiky seniorů připomíná od včerejška výstava ve vestibulu kopřivnické radnice. Na vernisáži promluvil neoficiální vedoucí Antonín Vurst, který navázal na práci svých předchůdců Zdeňka Klečky a zakládajícího Emila Václavíka.
Tisková zpráva

Jarní čištění města je na spadnutí

Jarní čištění města (7. 3. 2019) Již příští týden vyrazí do kopřivnických ulic čistící vozy. Tradiční jarní úklid města začne v pondělí 11. března 2019. Občany o jednotlivých etapách úklidu s předstihem informují dopravní značky s dodatkovou tabulkou.
Tisková zpráva, Harmonogram čištění místních komunikací (pdf 33 kB)

Kopřivnický hřbitov čeká rekonstrukce

Kopřivnický hřbitov (6. 3. 2019) Kopřivnický hřbitov se po letech dočká zasloužené rekonstrukce. Převážně stará část místa posledního odpočinku by již na podzim letošního roku mohla dost výrazně změnit svou podobu.
Tisková zpráva

Štramberský Jasoň

Štramberský Jasoň (4. 3. 2019) Turisté a milovníci přírody pozor! Byla spuštěna registrace na letošní třetí ročník turistického pochodu Lašskou bránou Beskyd - Štramberského Jasoně! Registrovat se můžete na adrese: http://www.bezvabeh.cz/strambersky-jason/register.

Ocenění kopřivnických sportovců

Sportovec roku Moravskoslezského kraje (1. 3. 2019) Včera se v aule Gong v Dolních Vítkovicích v Ostravě udělovalo prestižní ocenění Sportovec roku Moravskoslezského kraje. Během galavečera bylo předáno 21 cen v 10 kategoriích. Také město Kopřivnice mělo mezi oceněnými zastoupení. V kategorii mládež do 19 let si cenu odnesl tenista Hynek Bartoň, v kategorii trenéři Evžen Milčinský a Václav Varaďa. Gratulujeme!

Vedení města diskutovalo s mladými o životě v Kopřivnici

Vedení města diskutovalo s mladými o životě v Kopřivnici (21. 2. 2019) Názory na to, jak vnímají život v Kopřivnici mladí, si ve středu 20. února vyslechlo vedení města. Pět desítek žáků druhého stupně ze všech kopřivnických škol diskutovalo se starostou a místostarosty o problémech a příležitostech v našem městě.
Tisková zpráva

Poškozená omítka na vile se bude řešit s příchodem jara

Poškozená omítka na vile se bude řešit s příchodem jara (20. 2. 2019) Radnice začala s řešením problémů, které se objevily na Ringhofferově vile v parku dr. E. Beneše. Z objektu, který prošel náročnou rekonstrukcí, opadla při vydatném tání zmrzlého sněhu část omítky.
Tisková zpráva

Změny v centru města přiblíží nová výstava

Změny v centru města přiblíží nová výstava (30. 1. 2019) Plánovaná revitalizace centra města Kopřivnice vyvolává od začátku mnoho otázek. Radnice se rozhodla na nejzásadnější z nich odpovědět pomocí výstavy, která bude ve vestibulu městského úřadu zahájena již příští pondělí.
Tisková zpráva

Muzeum nabídne dílo světoznámého karikaturisty Blechy

Muzeum nabídne dílo světoznámého karikaturisty Blechy (29. 1. 2019) Lašské muzeum v Kopřivnici zahajuje novou výstavní sezónu. Tím první, koho muzeum v letošním roce návštěvníkům nabídne, bude výtvarník Josef Blecha.
Tisková zpráva

Kopřivnice by se nového centra měla dočkat do roku 2021

Parkoviště na Severu je v provozu (9. 1. 2019) Město Kopřivnice získalo povolení na realizaci dlouho očekávané revitalizace centra města. Obyvatelé i návštěvníci by se nového moderního centra měli dočkat do roku 2021.
Tisková zpráva

Parkoviště na Severu je v provozu

Parkoviště na Severu je v provozu (19. 12. 2018) Na termín těsně před vánočními svátky vyšla kolaudace nového parkoviště na největším kopřivnickém sídlišti Sever. Od čtvrtka 20. prosince tam lidé budou moci parkovat.
Tisková zpráva

Analýza bezbariérovosti vybraných tras a objektů v Kopřivnici

Analýza bezbariérovosti vybraných tras a objektů v Kopřivnici (19. 12. 2018) Kopřivnická radnice nechala v letošním roce zpracovat Analýzu bezbariérovosti vybraných tras a objektů v Kopřivnici. Dokumentace je v současné době k nahlédnutí na webových stránkách města v sekci Dokumenty. Výstupy analýzy poslouží nejen při přípravě projektů na rekonstrukci a doplnění stávajících pěších tras, ale také při zajištění běžných oprav chodníků a přechodů.

Kopřivnice potvrdila, že patří mezi nejlepší realizátory místní Agendy 21

Kopřivnice potvrdila, že patří mezi nejlepší realizátory místní Agendy 21 (5. 12. 2018) V úterý 4. prosince převzali zástupci města Kopřivnice potvrzení o splnění všech kritérií pro udělení kategorie B v realizaci místní agendy 21.
Tisková zpráva

Kopřivnice získala ocenění v rámci Národní ceny kvality ČR

Kopřivnice získala ocenění v rámci Národní ceny kvality ČR (29. 11. 2018) Národní cenou České republiky za společenskou odpovědnost a mezinárodní cenou Committed to Sustainability 2 Star se může pyšnit město Kopřivnice.
Tisková zpráva

Kniha Kopřivnice 70 je v prodeji

(4. 10. 2018) Nová kniha o Kopřivnici s názvem Kopřivnice 70 je od dnešního dne v prodeji. Zájemci ji prozatím mohou zakoupit na dvou místech, a to v Regionálním muzeu Kopřivnice a kopřivnickém informačním centru. Tisková zpráva

Obyvatelé Kopřivnice jsou s životem ve městě spokojeni

(25. 9. 2018) V červnu a červenci letošního roku se v Kopřivnici uskutečnil tradiční průzkum spokojenosti obyvatel. Výsledky ukázaly že lidé žijící v Kopřivnici jsou se životem a děním ve městě vesměs spokojení. Tisková zpráva, Průzkum veřejného mínění - červen 2018 (pdf 5.2 MB)

Změny ve vydávání občanských průkazů, cestovních dokladů a řidičských průkazů od 1. 7. 2018

(21. 6. 2018) Změny ve vydávání občanských průkazů od 1. července 2018 - Informace (pdf 488 kB)
Změny ve vydávání cestovních pasů od 1. července 2018 - Informace (pdf 361 kB)
Včasné vyřízení cestovních dokladů před letní sezónou - Informace (pdf 240 kB)
Změny ve vydávání řidičských průkazů od 1. července 2018 - Informace (pdf 149 kB)

Radnice pokračuje v tradici oceňování dárců krve

(14. 6. 2018) Kopřivnická radnice pokračuje v obnovené tradici oceňování bezpříspěvkových dárců krve. Ve středu 13. června v 16 hodin ve Vile Machů byli z rukou starosty Miroslava Kopečného odměněni dárci, kteří v loňském roce dosáhli 40, 80, 120, 160 a 240 odběrů. Tisková zpráva

Sběrný dvůr nově přijímá jedlé oleje a tuky z domácností

(21. 5. 2018) Město Kopřivnice upozorňuje občany, že na sběrném dvoře na ulici Panské je možné od pondělí 21. května ukládat použité jedlé oleje a tuky z domácností.
Tisková zpráva

Bioodpad lze odvést do sběrného dvora

(11. 4. 2018) Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. "Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat," uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Kopřivnice má vlastní Senior Point

(8. 11. 2017) Ve středu 8. listopadu byl v Kopřivnici slavnostně otevřen Senior Point. Jak napovídá sám název, jedná se o kontaktní místo, kam si budou moci pro radu, pomoc nebo informace přijít dříve narození. Tisková zpráva

DVD Město očima pamětníků 3 je v prodeji

(21. 12. 2016) Město Kopřivnice vydalo další čtyři díly dokumentárního cyklu Město očima pamětníků. V pořadí třetí DVD, které poutavě zachycuje historii města automobilů je od 21. prosince k dostání na Informacích ve vestibulu kopřivnické radnice. Tisková zpráva

Zájemci si mohou nechat zasílat hlášení rozhlasu

(10. 9. 2015) Město Kopřivnice nabízí novou možnost získávání informací o dění ve městě. Na základě podnětů občanů, kteří bývají v době vysílání městského rozhlasu mimo město, bude zájemcům zasílat texty hlášení přímo na jejich e-mailové adresy. Kdo má o tuto službu zájem, může se přihlásit na e-mailu informace(zavináč)koprivnice.cz.

Pejskaři si mohou vyzvedávat sáčky na exkrementy

(4. 2. 2015) Od 4. února si mohou majitelé psů, kteří v loňském roce v Kopřivnici řádně zaplatili místní poplatek ze psů, vyzvedávat na radnici sáčky na psí exkrementy. Každý z řádně platících kopřivnických pejskařů má nárok na dvě balení po 50 kusech zdarma. Výdej probíhá na Informacích ve vestibulu radnice.

Banner - Kopřivnice - 2018
Banner - Videomapping Ringhofferova vila
Měření rychlosti radarem

Informace o kvalitě ovzduší

Polétavý prach - PM10 [µg/m3]11
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%

Tiskové zprávy

RSS ikona

Kopřivnické noviny

KTK v příštím roce rozšíří metropolitní optickou síť

Kopřivnice (hod) – Kabelová televize Kopřivnice připravuje rozšíření metropolitní optické sítě do okrajových částí města.

Zájem o připojení k optické ...

Halina Pawlowská míří do kulturáku s Chutí do života

Kopřivnice (dam) – Spisovatelka, scenáristka, moderátorka a příležitostná herečka Halina Pawlowská míří do kopřivnického kulturního domu. V úterý 26. března na ...

Národní cena České republiky za jakost - 2016

Realizované projekty

Hlavička stránky
 
ZŠ 17. listopadu energetická opatření I. etapa
celkové výdaje projektu - 20.070.840 Kč
přiznaná dotace - 11.416.540 Kč
podíl města - 8.654.300 Kč
Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS