Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.09.2021 - Na minigolfovém hřišti se konala 4. Moravia Tour
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 33/2021 ze dne 23.09.2021

Na minigolfovém hřišti se konala 4. Moravia Tour

(Počet zobrazení: 1555)
Ostrava, Kopřivnice (cab) – Jedny z posledních letošních turnajů odehráli minigolfisté TJ Start Kopřivnice na přelomu srpna a září. V Ostravě se o víkendu 28. a 29. srpna konalo 8. a 9. Open s průměrnou účastí 40 hráčů. Především sobotní turnaj byl klubově velmi pestře obsazen a přijeli i hráči z Čech. Tradičně nejlepšímu kopřivnickému zástupci Miroslavu Svobodovi se ale tentokrát příliš nedařilo, zahrál 94 úderů a celkově skončil třináctý (třetí v kategorii senioři2). Karel Škývara obsadil se 110 ranami 27. příčku (7. v kategorii muži) a Radim Rieger zahrál o jeden úder navíc a skončil 29. (12. v kat. senioři).

V neděli podal Svoboda podstatně lepší výkon, 87 ran mu vyneslo pátou pozici a vítězství v kategorii senioři2. Rovněž Škývara se zlepšil a 110 úderů stačilo na 20. místo (7. v kategorii muži). Rieger naopak zahrál o čtyři údery více než v sobotu a obsadil 31. příčku (12. v kat. senioři). Výsledky obou turnajů se započítávaly do hodnocení ligy smíšených družstev, v níž Kopřivnice navýšila vedení na MGC Olomouc.

V neděli 5. září pak kopřivnické minigolfové hřiště hostilo 4. Moravia Tour, která se konala jako první kolo I. ligy družstev. Celkem se jí zúčastnilo 30 mužů a 9 žen. Miroslavu Svobodovi se tentokrát na domácích drahách nedařilo tolik jako v polovině srpna při turnaji Open, i přesto je 88 ran slušným výsledkem. Celkově to pro něj znamenalo 10. místo a 4. v kategorii senioři2. Velice dobrý výkon podali další dva kopřivničtí minigolfisté, Radim Rieger s 95 ranami obsadil 16. příčku (5. v kategorii senioři) a hned za ním se umístil s 97 údery Karel Škývara (5. v kategorii muži).