Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.06.2019 - Na stupně vítězů se prosadili tři místní badmintonisté
Národní cena České republiky za jakost - 2016

Kopřivnické noviny číslo 23/2019 ze dne 13.06.2019

Na stupně vítězů se prosadili tři místní badmintonisté

(Počet zobrazení: 87)
Brno, Praha (cab) – Skvělých výsledků dosáhli mladí kopřivničtí badmintonisté na celostátních turnajích, které proběhly první červnový víkend. Kategorie U19 hrála turnaj GPB v Brně a Martin Slíva se v každé disciplíně dostal až do semifinále, čímž obsadil dělené 3. a 4. místo. Hned v prvním kole dvouhry vyřadil 3.-4. nasazeného hráče Filipa Marka z Liberce, poté si poradil také s Petrem Janouškem z Pardubic i Lukášem Frankem z Orlové, v třísetovém semifinále však nestačil na Matěje Rzeplinského z Českého Těšína.

Ve čtyřhře Slíva s Jakubem Matulou z Ostravy přešli přes pražský pár Adam Bhuiyan a Vojtěch Bízek i mosteckou dvojici Dominik Hykyš a Tomáš Pospíšil, pak je ale zastavili Michal Morávek (BaC Kladno) a Václav Palán (SK Prosek Praha). V mixu Slíva s Klárou Petruškovou z Klimkovic obhájili své turnajové nasazení. Ve dvou setech porazili mostecký pár Marek Oros a Tereza Pálková i duo Jakub Reichman (Badminton FSpS MU) a Adéla Klapalová (BC 66 Ivančice), v třísetovém utkání vyřadili Michala Grunda (TJ Sokol Polabiny Pardubice) a Adélu Chadimovou (FSpS MU), naopak ve třech sadách pak podlehli Jaroslavu Chlubnovi z Olomouce a Barboře Otáhalové ze Židlochovic.

Další dva kopřivničtí badmintonisté Jakub Raška a Libor Raška pak bojovali na turnaji GPB U13 v Praze, kde obsadili druhé místo ve čtyřhře. V prvních dvou kolech museli pokaždé absolvovat tři sety, ve kterých však uspěli. Nejprve zdolali českokrumlovský pár Dennis Pražák a Matyáš Puffer a poté porazili turnajové dvojky Dennise Kerpla (BK TU v Liberci) a Marka Štycha (BK Goram Teplice). V dalším zápase si poradili s Petrem Jurným (Č. Krum-lov) a Jakubem Wasylkowem (Teplice), v semifinále svedli další úspěšnou třísetovou bitvu s brněnskou dvojicí Matěj Chovanec a Maxmilián Horák, ve finále už však nestačili na další Brňáky Michaela Havlíčka a Lukáše Thora.

Ve dvouhře byl Jakub Raška nasazeným 3.-4. hráčem, ale ve třetím kole prohrál s Ondřejem Kaplanem z BK DDM Holice, přes druhé kolo pak nepřešel Libor Raška, který podlehl Lukáši Thorovi z Badminton Sharks Brno. Smíšenou čtyřhru hrál pouze Jakub Raška a spolu s Petrou Říhovskou z SK Badminton Přerov vypadli ve druhém kole, kde je vyřadila českobudějovická dvojice Tobiáš Zubr a Barbora Rubáková.