Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - Nejmladší atleti AK EZ zakončili sezonu družstev
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

Nejmladší atleti AK EZ zakončili sezonu družstev

(Počet zobrazení: 167)
Kopřivnice (cab) – Ve druhé polovině září zakončily dvě nejmladší kategorie Atletického klubu E. Zátopka Kopřivnice letošní pohárové soutěže – Atletickou ligu minipřípravek a Beskydský pohár přípravek. Obě kategorie se v předposledním kole utkaly na ostravském stadionu ve čtyřboji (běhy na 50 m a 500 m, skok daleký a hod kriketovým míčkem). Chlapci i dívky minipřípravky (r. 2012/13) AK EZ obsadili shodně třetí příčku, ve čtyřboji pak získala bronz Klára Máchová, která byla druhá v běhu na 50 m a třetí v hodu kriketovým míčkem. Také obě družstva přípravky (r. 2010/11) vybojovala třetí místo, z jednotlivců se však tentokrát na stupně vítězů prosadil větší počet závodníků. V chlapcích zvítězil v celém čtyřboji Jan Chalupa (1. v běhu na 50 m, 2. ve skoku dalekém, 3. v hodu kriketovým míčkem) a druhý skončil Michal Mazáč (2. v běhu na 500 m), mezi dívkami obsadila druhé místo Michaela Richterová (3. v běhu na 50 m). V jednotlivých disciplínách pak ještě z AK EZ vybojovaly v hodu kriketovým míčkem zlato Aneta Ermisová a bronz Karolína Bergerová, Elena Nováková byla druhá v běhu na 500 m, Jan Richter získal stříbro v běhu na 50 m a bronz ve skoku dalekém.

Další týden pak pro obě kategorie proběhl ve Frýdku-Místku finálový závod. V úterý závodily minipřípravky a chlapci i dívky AK EZ obsadili shodně třetí místo. V jednotlivých disciplínách se na stupně vítězů prosadily Klára Máchová, jež vyhrála běh na 300 m a třetí skončila ve skoku dalekém a Adéla Richterová, která byla stříbrná v dálce, Filip Baláž bral bronz v běhu na 60 m. Kategorie přípravky závodila ve čtvrtek, chlapci AK EZ skončili opět třetí, děvčata ale tentokrát zůstala těsně pod stupni vítězů. V jednotlivých disciplínách získali po dvou medailích Elena Nováková (zlato běh na 300 m a bronz běh na 60 m), Jan Chalupa (zlato běh na 60 m a skok daleký), Michal Mazáč (zlato běh na 800 m a stříbro hod kriket. míčkem) a Jan Richter (stříbro skok daleký a bronz běh na 60 m), jeden cenný kov vybojovaly Aneta Ermisová (zlato hod kriket. míčkem), Karolína Kašpárková (bronz běh na 300 m) a Karolína Bergerová (stříbro hod kriket. míčkem).