Národní cena České republiky za jakost - 2016

Kopřivnické noviny číslo 14/2018 ze dne 12.04.2018

Nikola Chovanečková je mistryní ČR v aquatlonu

(Počet zobrazení: 1449)
Nikolu Chovanečkovou z SK Kopřivnice (vpravo) porazila v běhu pouze letošní mistryně ČR v krosu, celkově však v aquatlonu zvítězila.

Kopřivnice (cab) – Třináctiletá Nikola Chovanečková z SK Kopřivnice velmi úspěšně kombinuje plavání a běh, což potvrdila ziskem titulu mistryně ČR v aquatlonu. Tento šampionát se konal v sobotu 31. března v Jablonci nad Nisou a v kategorii mladších žákyň (12-13 let), kterou Chovanečková ovládla, startovalo celkem 19 děvčat.

Aquatlon je sportovní disciplína představující kombinaci plavání a běhu po sobě jdoucích, přičemž po plavání následuje pauza a do běžecké části se startuje Gundersenovou metodou, tedy dle časových odstupů z první disciplíny. V Jablonci byl však start hromadný a v plavání každá lajna patřila dvěma závodníkům.

Kategorie mladšího žactva plavala 200 m (v 25m bazéně), Nikola Chovanečková se časem 2:27,7 min. ujala vedení a do běžecké části šla s náskokem necelých sedmi sekund na druhou Nicol Kirschovou z Lokomotivy Trutnov. Hned po startu 2km běhu si spolu s Eliškou Kučerovou z Triatlet Karlovy Vary vytvořily solidní náskok, který ještě navyšovaly, a ve finiši si to rozdaly mezi sebou. O sekundu byla nakonec lepší karlovarská závodnice, mj. čerstvá mistryně republiky v přespolním běhu, ale jelikož byla v plavecké části až pátá, kopřivnickou sportovkyni z prvního místa sesadit nemohla.

„Aquatlon zkoušela už dřív, často se jí to ale krylo s plaveckými závody. Teď jsme se rozhodli udělat si výlet a vůbec nás nenapadlo, že by z toho mohlo být zlato. Po té plavecké části jsem doufala, že by to mohlo cinknout. Jenomže jsme vůbec nevěděli, kdo jak běhá a navíc Nikola neměla tretry. Kdysi se jí stal na dráze úraz, kdy si o hřebíky treter soupeřky před ní poranila nohu tak, že jí ji musel doktor sešít. Od té doby má z treter blok. Takže jsme nadšení, že Nikola nakonec získala titul. A to ani nemusela finišovat, jenomže ona taková je, do všeho dává maximum,“ měla radost maminka kopřivnické závodnice Libuše Chovanečková.