Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 35/2018 ze dne 11.10.2018

Pět cenných kovů pro Atletický klub Emila Zátopka

(Počet zobrazení: 37)
Blansko (red) – Celkem pět medailí se podařilo vybojovat mladšímu žactvu Atletického klubu Emila Zátopka Kopřivnice na mistrovství Moravy a Slezska jednotlivců. Závod, který se konal v neděli 30. září v Blansku, je každoročně pro tuto věkovou kategorii největším a nejnabitějším závodem sezony.

Dvě stříbrná individuální umístění vybojovala Adéla Tkáčová, a to ve skoku dalekém výkonem 488 cm a skoku vysokém výkonem 149 cm. V dálce Adéla sahala po zlatu, ale v posledním pokusu její výkon 488 cm vyrovnala domácí Jakusidisová, a díky lepšímu druhému pokusu brala vítězství. V běhu na 800 m si pro druhou příčku doběhla Ema Feilhauerová, a to v pěkném novém osobním rekordu 2:29,60 min. V hodu kriketovým míčkem vybojovala bronz Sára Šebestíková, která v silném protivětru dosáhla výkonu 46,17 m. Pátou medaili, stříbrnou, vybojovala štafeta dívek na 4 x 60 m ve složení Adéla Tkáčová, Patricie Pešlová, Michaela Bělunková a Ema Feilhauerová, a to za výkon 32,44 s. Za vítěznou Porubou zůstala tři desetiny, před třetím Blanskem o pouhých pět setin. Za zmínku určitě stojí i dvě bramborové medaile, a to Patricie Pešlové v běhu na 300 m za skvělý osobák 45,21 s a Emy Feilhauerové ve skoku dalekém za výkon 473 cm.

Pro kopřivnický klub je to největší medailový zisk na tomto mistrovství v historii klubu, cenné však nejsou jen medaile. „Samozřejmě nás ohromně těší medaile. Ti, kteří je získali, si je plně zasloužili a patří jim velká gratulace. To je ale jen špička ledovce, za těmi nejlepšími je celá řada dalších dětí, které si vylepšily osobní rekordy, dosáhly na výborná umístění a hlavně se atletikou baví. I z toho máme velkou radost,“ konstatovala trenérka AKEZ Kopřivnice Jana Feilhauerová.