Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - Petře Benišové se dařilo na celorepublikovém turnaji
Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

Petře Benišové se dařilo na celorepublikovém turnaji

(Počet zobrazení: 165)
Kopřivnice (cab) – Poslední zářijové dny byly pro badmintonisty BK Kopřivnice znovu turnajově bohaté a o medailová umístění bojovaly téměř všechny kategorie. Největšího úspěchu dosáhla Petra Benišová, účastnice nedávného mistrovství Evropy do 17 let, na celorepublikovém turnaji GPA U17, který se o víkendu 25. a 26. září konal v Pardubicích. Spolu s Patrikem Hrazdírou (Badminton FSpS MU) vyhrála smíšenou čtyřhru a s Terezou Cirókovou (SK Brno Slatina) obsadila druhé místo ve čtyřhře.

V sobotu 25. září proběhl v Olomouci turnaj GPC dospělých, kde na prvenství dosáhli ve čtyřhře Martin Slíva s Jakubem Sagáčikem a Eliška Kelnarová s klimkovickou hráčkou Kateřinou Frischovou. Dělené třetí a čtvrté místo pak přidali Sagáčik s Kelnarovou v mixu a Slíva ve dvouhře. V neděli pak v Orlové odehrála Kopřivnice první kolo družstev žáků severomoravské oblasti. Ačkoliv kvůli chybějící dívce vždy na začátku každého utkání ztrácela bod, nakonec všechna utkání vyhrála. Na vítězstvích v poměru 5:2 s SK Vitality, B.O. Chance Ostrava i SK Badminton Přerov a 6:1 se Sokolem Klimkovice se podíleli Natálie Krajčí, Tereza Duhoňová, Jakub Raška, Libor Raška a Matyáš Frendl.

V úterý 28. září pak na turnaji GPC U19 v Přerově ukořistil Jan Buček dvě druhá místa. Ve čtyřhře chlapců s Tomášem Drkošem (SK Badminton Přerov) nejdříve vyřadili druhého kopřivnického badmintonistu Tomáše Dostála, jenž do deblu nastoupil se Samuelem Glacem (B.O. Chance Ostrava), poté zdolali další dvojici, ve finále však nestačili na nasazené jedničky z Pardubic Vojtěcha Havlíčka a Tomáše Urbance. Havlíček se stal kopřivnickým hráčům osudným i ve dvouhře, když v prvním kole vyřadil Tomáše Dostála a ve finále znovu odsunul na druhé místo Bučka.