Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Instagram logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
Otevírací doba a kontakty
Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Aktuality

Výstražná informace ČHMÚ

(3. 12. 2021) Výstražná informace ČHMÚ

Město rozdává popelnice na plasty a kovy

Plasty (3. 12. 2021)
Od nového roku zavede Kopřivnice door-to-door sytém sběru plastového a kovového odpadu. Ten spočívá v umístění sběrných nádob na tříděný odpad přímo u rodinných domů a měl by přispět ke kvalitnějšímu třídění. Nádoby dostávají majitelé rodinných domů zdarma, od září o ně požádalo již 560 domácností z Kopřivnice a místních částí.
Tisková zpráva

Vestibul radnice zaplnily ozdobené vánoční stomky

Vestibul radnice zaplnily ozdobené vánoční stomky (2. 12. 2021)
Poslední výstava v roce je tentokrát zaměřena na vánoční stromky. Osm jehličnatých a dva vyrobené budou zdobit vestibul kopřivnické radnice do 7. ledna. S nápadem přišla vedoucí vychovatelka Věra Matýsková ze školní družiny Základní školy Floriána Bayera a pro svou myšlenku nadchla tři mateřské školy, tři základní školy a tři školní družiny z Kopřivnice a Trnávky.
Tisková zpráva

Zemřel Miroslav Zikmund, čestný občan Kopřivnice

Miroslav Zikmund (2. 12. 2021)
Ve věku 102 let včera zemřel slavný cestovatel, spisovatel, fotograf a filmař Miroslav Zikmund. Společně se štramberským rodákem Jiřím Hanzelkou podnikli legendární výpravy do Afriky a Jižní Ameriky, Asie a Oceánie v kopřivnických vozech Tatra. Za celoživotní propagaci značky Tatra a Kopřivnice v tuzemsku i v zahraničí získali v roce 1999 čestná občanství našeho města.
Tisková zpráva

Změny jízdních řádů se dotknou zejména vlaků

Ilustrační foto (2. 12. 2021)
12. prosince dojde ke změně autobusových i vlakových jízdních řádů. Aktualizace se provádí s ohledem na vytíženost a návaznost jednotlivých spojů. Výraznější změny tentokrát čekají vlakovou dopravu. Před plánovaným odjezdem si raději zkontrolujte, zda se netýkají i Vašeho spoje.
Hlavní změny nastanou na tratích:
322 Cieszyn – Český Těšín – Frýdek-Místek (linka S7) >
323 Ostrava – Valašské Meziříčí, Frýdlant nad Ostravicí – Ostravice (linky S5 a S6) >
325 Studénka – Veřovice (linka S8) >
Nové jízdní řády autobusů v okrese Nový Jičín > 

Stavebníkům jsou k dispozici ještě dva miliony

Ilustrační foto (1. 12. 2021)
Lidé v Kopřivnici mohou stále žádat o dotace na výstavbu rodinných domů. Důležité je však podat žádost včas! Podpora až 200 tisíc korun je totiž přidělována podle pořadí doručení žádostí včetně všech potřebných dokumentů.
Tisková zpráva

Zájem o očkování proti covid-19 roste, město stále nabízí pomoc s registrací

Ilustrační foto (30. 11. 2021)
Lidé se mohou registrovat k podání 3. dávky očkovací látky proti covid-19. Registrace je možná na registrace.mzcr.cz > Pro zájemce, kteří si s registrací nevědí rady a nemají nikoho, kdo by jim pomohl, zřídilo město Kopřivnice krizovou linku na číslech 737 283 566 a 731 393 575, která funguje v pracovní dny od 8 do 15 hodin. Podle pracovnic odboru sociálních věcí zájem občanů o očkování roste, jen během pondělí pomohly s registrací 54 zájemcům.

Mikuláš přiveze schránku na Ježíškovu poštu

Ilustrační foto (30. 11. 2021)
V neděli 5. prosince zavítá do Kopřivnice Mikuláš s andělským a ďábelským doprovodem. Děti pozdraví ze svého kočáru při okružní jízdě ulicemi města a přiveze jim schránku na vánoční přání i dopisy pro Ježíška.
Tisková zpráva

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (30. 11. 2021)
Ochranné opatření – seznam zemí nebo jejich částí s nízkým, středním, vysokým a velmi vysokým rizikem výskytu onemocnění covid-19, s účinností od 30. 11. 2021 (pdf 155 kB)
Metodický pokyn pro krajské hygienické stanice a Hygienickou stanici hlavního města Prahy k nařizování karantény a izolace v souvislosti s onemocněním covid-19 (pdf 318 kB)
Krizové opatření k zajištění plynulosti poskytování nepojistných sociálních dávek po dobu trvání nouzového stavu (pdf 206 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (29. 11. 2021)
Krizové opatření k zamezení importu nové varianty B.1.1.529 koronaviru označovaného jako SARS CoV-2 na území České republiky z regionu jižní Afriky (pdf 220 kB)
Změna mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví o diskriminačním RT-PCR vyšetření (pdf 194 kB)

Mimořádná opatření

Ilustrační obrázek (26. 11. 2021)
Vyhlášení nouzového stavu pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru /označovaný jako SARS CoV-2/ na území České republiky (pdf 204 kB)
Krizové opatření k omezení činnosti maloobchodu a služeb (pdf 485 kB)
Krizové opatření k zajištění poskytování zdravotních služeb poskytovateli zdravotních služeb akutní lůžkové péče po dobu trvání nouzového stavu (pdf 210 kB)

Kopřivničtí úředníci získali skvělé vysvědčení

Ilustrační foto (25. 11. 2021)
Letos proběhl v Kopřivnici už jedenáctý průzkum spokojenosti občanů se službami městského úřadu. Radnice získala výslednou známku 1,17. Jde o nejlepší hodnocení za několik let. Mezi respondenty se navíc nenašel jediný, který by byl nespokojen s osobním přístupem zaměstnanců úřadu. Tisková zpráva

Mezi Ko-projekty zvítězily terénní skluzavky

Ilustrační foto (22. 11. 2021)
Minulý týden bylo ukončeno hlasování o tom, na který z tzv. Ko-projektů bude využito půl milionu korun z participativního rozpočtu města Kopřivnice. Nyní už jsou všechny hlasy sečteny a radovat se mohou ti, kdo podpořili projekt terénních nerezových skluzavek na sídlišti Sever! Právě tento projekt totiž zvítězil v souboji s ostatními šesti návrhy. Tisková zpráva

Děkujeme, že se chováte zodpovědně a ohleduplně

Ilustrační foto (22. 11. 2021)
Dnešním dnem dochází k dalšímu zpřísnění protiepidemických opatření. Městský úřad Kopřivnice zůstává stále v plném provozu a dělá maximum pro bezpečnost svých zaměstnanců i klientů. V zájmu omezení možného šíření covidu-19 proto žádáme, abyste nutnost osobní návštěvy městského úřadu pečlivě zvážili a upřednostňovali elektronickou, telefonickou či písemnou formu komunikace. V případech, kdy je osobní návštěva nezbytná, využívejte prosím možnost objednání prostřednictvím objednávkového systému nebo na základě předchozí telefonické domluvy. Při návštěvě úřadu je nutné používání respirátoru a zachovávání minimálně 1,5m rozestupů. Děkujeme za pochopení a vzájemnou ohleduplnost.

Kopřivnice získala další Áčko za finanční kondici

Ilustrační foto (19. 11. 2021)
I přes náročné pandemické období si Kopřivnice udržela výbornou úroveň hospodaření a opět získala nejvyšší možné hodnocení v rámci benchmarkingového porovnávání finanční kondice měst a obcí. Ocenění převzala minulý týden tajemnice městského úřadu Jana Klímová.
Tisková zpráva

Lubina má nové multifunkční hřiště

Ilustrační foto (16. 11. 2021)
Místní část Lubina se může pochlubit novým moderním sportovištěm. Multifunkční hřiště s tartanovým povrchem, na kterém si bude možné zahrát malou kopanou, tenis, nohejbal, streetball, volejbal či florbal, vzniklo na místě původního fotbalového hřiště.
Tisková zpráva

Sbírky mají zpříjemnit advent osobám bez domova

Ilustrační foto (16. 11. 2021)
V Kopřivnici startují dvě sbírky, jejichž cílem je zpříjemnit nadcházející zimní období, a zejména advent, lidem bez domova. Tou první je tradiční předvánoční sbírka oblečení pořádaná Armádou spásy, druhou je finanční sbírka zaměstnanců radnice na večeři v rámci Vánočního setkání pro osoby bez přístřeší. Tisková zpráva

Zrušení Taneční soutěže Tatra

Ilustrační foto (16. 11. 2021)
Z důvodu aktuální covidové situace a nedostatečného počtu přihlášených soutěžních párů se letošní ročník Taneční soutěže Tatra nebude konat. Zakoupené vstupné bude vráceno. Pracovníci kulturního domu se tímto omlouvají a věří, že v příštím roce nabídnou taneční soutěž s plnohodnotným programem.

Výzva „10 000 kroků – cesta ke zdraví“ měla úspěch

Ilustrační foto (10. 11. 2021)
Kopřivnice se zařadila mezi 65 měst, které se zapojily do říjnové výzvy 10 000 kroků – cesta ke zdraví a umístila se na 29. místě. Mezi 10 275 účastníky byla mimo jiné i paní Mirka z Kopřivnice, která ve svých 74 letech urazila 152,71 km. Kromě ní, co by nejstaršího účastníka z Kopřivnice, od města dostane odměnu nejlepší tým a tři nejúspěšnější ženy a muži. Tisková zpráva

Zastávka a kontejnerové stání v Lubině doznají změn

Lubina - zastávka (9. 11. 2021)
V Lubině právě startují stavební práce, jejichž cílem je rekonstrukce autobusové zastávky a kontejnerového stání poblíž mostu. Projekt, který vzešel z podnětů obyvatel této místní části, přispěje k vyšší bezpečnosti, bezbariérovosti i estetizaci místa.
Tisková zpráva

Včera proběhlo poslední vítání občánků v tomto roce

Vítání občánků (5. 11. 2021)
V Ringhofferově vile se ve čtvrtek 4. listopadu uskutečnilo poslední vítání občánků v tomto roce. Během tří obřadů bylo starostou města uvítáno 18 dětí. Počet letos přivítaných občánků Kopřivnice tak narostl na 119.
Tisková zpráva

Kopřivnice - město muzeí

Muzeum nákladních automobilů Tatra (5. 11. 2021)
Znáte jiné město srovnatelné velikosti, které se může pyšnit tolika zajímavými muzei jako Kopřivnice? Technické muzeum Tatra, Muzeum Fojtství, Lašské muzeum, Slovenská strela, Muzeum Oldtimer a brzy i Muzeum nákladních automobilů Tatra… Souhrnné informace o všech místních muzeích nyní naleznete na webu
www.muzeumkoprivnice.cz

Učitelé z Alšovky sdíleli zkušenosti v zahraničí

ZŠ Alšova Kopřivnice (3. 11. 2021)
V závěru října zamířili tři učitelé z kopřivnické Základní školy Alšovy do Slovinska, aby tam sdíleli pedagogické zkušenosti se svými zahraničními kolegy. Třídenní studijní pobyt byl spolufinancování z Evropské unie v rámci programu Erasmus+.
Tisková zpráva

Podzimní výstava

Ilustrační foto (3. 11. 2021)
Celý měsíc listopad si mohou zájemci prohlédnout ve vestibulu radnice Podzimní výstavu, kde jsou k vidění díla ze dvou soutěží – fotografické Very Important Trees a literární Stoletý strom vypráví.

Pomozte nám vylepšit náš web

Ilustrační foto (3. 11. 2021)
Líbí se Vám náš městský web? Odpověď asi tušíme... Pomozte nám ho vylepšit! V rámci právě probíhajícího projektu Kvalitní úřad Kopřivnice vznikne nová webová prezentace. Pokud tedy máte nějaké náměty či připomínky týkající se struktury, vzhledu i obsahu aktuálního webu města, zašlete nám je prosím do 15. listopadu prostřednictvím ankety >.

Kopřivnická radnice vylepšuje komunikaci

Portál občana (2. 11. 2021)
Od ledna začne v Kopřivnici fungovat Portál občana. Díky tomuto modernímu komunikačnímu nástroji budou moci občané vyřídit spoustu záležitostí pohodlně ze svých domovů bez ohledu na úřední hodiny. K online vyřizování nebude potřeba elektronický podpis, což byla dosud největší bariéra. Tisková zpráva

Nové testovací místo

Ilustrační obrázek (2. 11. 2021)
Nové testovací místo na covid-19 funguje pro veřejnost od pondělí do pátku od 7 do 15 hodin a o víkendech od 8 do 13 hodin v areálu Tatra Trucks.
Informační leták (pdf 86 kB)

Začíná oprava střechy kulturního domu

Kulturní dům Kopřivnice (27. 10. 2021)
Členitou budovu, v níž sídlí Kulturní dům Kopřivnice a Technické muzeum Tatra pokrývá celkem patnáct střech. Dvě z nich se právě začínají rekonstruovat. Oprava by měla být hotova nejpozději za dva měsíce a městský rozpočet vyjde na 3,7 milionu korun. Tisková zpráva

Dlužníci mohou požádat o amnestii sankcí

Peníze (25. 10. 2021)
Ačkoliv jsme uprostřed podzimu, blíží se Milostivé léto - mimořádná příležitost zbavit se dluhů, která se už možná nebude opakovat. Dlužíte státu, obci, pojišťovně, energetické společnosti nebo dopravnímu podniku? Vymáhá Váš dluh soudní exekutor? Když v období od 28. října 2021 do 28. ledna 2022 splatíte původní dluh a 908 korun jako náklady exekuce, zbytek dluhu Vám bude odpuštěn! Tisková zpráva

Přístřešek po Strele je minulostí

Přístřešek po Strele je minulostí (25. 10. 2021)
Již několik dní probíhají před Technickým muzeem Tatra v Kopřivnici bourací práce, jejichž výsledkem bude nejen odstranění bývalého stanoviště Slovenské strely, ale také likvidace přístřešku na nároží prodejny Albert. Vizuální vyčištění je první etapou úprav tohoto prostoru, další chce radnice realizovat v návaznosti na revitalizaci centra města.
Tisková zpráva

Na úřad už pouze s respirátorem

Ilustrační obrázek (22. 10. 2021)
Od pondělí 25. října bude platit povinnost mít nasazené respirátory ve všech vnitřních prostorách. Toto opatření se nevztahuje na děti, které dosud nezahájily povinnou školní docházku, dětem do 15 let bude i nadále stačit zdravotnická rouška. Další výjimky ze zákazu naleznete v mimořádném opatření vlády ČR – (pdf 405 kB).
Děkujeme Vám za dodržování opatření a vzájemnou ohleduplnost!

Vyměňte svůj starý kotel za ekologičtější a úspornější!

Ilustrační foto (13. 10. 2021)
Od září 2022 začne platit zákaz provozu neekologických kotlů na uhlí a dřevo. O finanční podporu na jejich výměnu lze žádat ve dvou programech. Domácnosti s nízkými příjmy budou moci usilovat o 95% příspěvek v rámci 4. výzvy kotlíkových dotací, ostatní mají možnost získat 50% podporu z programu Nová zelená úsporám. Žádosti mohou podávat nejen majitelé a spolumajitelé rodinných domů, ale nově také bytů a trvale obývaných chatek. K dispozici bude nejméně 14 miliard korun. Tisková zpráva

Upozornění vlastníkům pozemků v ochranných pásmech vedení

Ilustrační foto (6. 10. 2021)
Společnost ČEPS, vlastník a provozovatel vedení vysokého napětí, žádá vlastníky pozemků v ochranných pásmech vedení o dodržování energetického zákona, která vlastníkům zakazuje nechávat růst v ochranném pásmu nadzemního vedení porosty vyšší než 3 metry. Z důvodu zajištění bezpečného a spolehlivého provozování přenosové soustavy budou vlastníci dotčených pozemků v následujících dnech kontaktováni pracovníky společnosti. V případě potřeby poskytne bližší informace společnost FORESTER SERVIS – tel.: 602 334 390, e-mail: dagmar.janovcova@foresterservis.cz.
Celé znění upozornění (pdf 2,4 MB)

Začíná poslední etapa rekonstrukce bytů zvláštního určení

Ilustrační foto (6. 10. 2021)
Rekonstrukce domu s byty zvláštního určení na Masarykově náměstí jde do finále. Obyvatelé osmnácti bytů se již vrátili do svých domovů s novými omítkami, moderními kuchyňskými linkami a kompletně zrekonstruovanými koupelnami. Nové bydlení je rovněž bezpečnější z hlediska požární ochrany a díky probíhajícímu zateplení se sníží jeho energetická náročnost.
Tisková zpráva

Probíhá celoplošná deratizace města

Ilustrační foto - potkan (6. 10. 2021)
Tento týden byla zahájena celoplošná ochranná deratizace v objektech, pozemních sítích a na pozemcích města. Radnice vyzývá vlastníky soukromých objektů o součinnost a upozorňuje majitele domácích zvířat, aby své mazlíčky chránili před pozřením nástrah. Tisková zpráva

Kopřivnický Everest má další vítěze

Ilustrační foto (5. 10. 2021)
Tři muži a jedna žena zdolali o víkendu Kopřivnický Everestu 2021 v sólolezcích. Úspěšné byly i tři páry duolezců a čtyři skupiny. IX. ročník extrémního závodu se tak zapsal do historie vysokou úspěšností závodníků. Tisková zpráva

Rekonstrukce křižovatky začne na jaře

Kopřivnice (17. 9. 2021)
Stavební práce na křižovatce ulic Obránců míru, Francouzské a Školní za pár týdnů ustanou a pokračovat budou až na jaře. Jakmile budou dokončeny přeložky vody a kanalizace, bude křižovatka kvůli bezpečnosti zimního silničního provozu uvedena do původního stavu. Přestavba na kruhový objezd začne v dubnu. Tisková zpráva

Změna v průchodu centrem města

Omezení průchodu (10. 9. 2021)
Z důvodu pokračujících stavebních prací v centru města dojde v týdnu od 13. září k rozšíření plochy záboru veřejného prostranství. Průchod pro pěší však zůstane zachován. Děkujeme za pochopení.
Informační leták (pdf 362 kB)

Kopřivnická radnice získala ocenění za přístup k zaměstnancům

Kopřivnická radnice získala ocenění za přístup k zaměstnancům (8. 9. 2021)
Město Kopřivnice bylo zařazeno na 1. národní seznam zaměstnavatelů přátelských k neformálně pečujícím a zároveň získalo Cenu ministryně práce a sociálních věcí za inovativní přístup k neformálně pečujícím, tedy k lidem kteří musejí skloubit práci s dlouhodobou péčí o své blízké. Ocenění z rukou ministryně Jany Maláčové převzala tajemnice Městského úřadu Kopřivnice Jana Klímová v doprovodu vedoucí odboru sociálních věcí Lenky Galiové. Tisková zpráva

Občané Vlčovic mohou napojovat své nemovitosti na novou kanalizaci

Ilustrační foto (8. 9. 2021)
Kanalizační síť ve Vlčovicích byla dokončena a funguje ve zkušebním provozu. Od tohoto týdne na ni mohou obyvatelé místní části napojovat své nemovitosti. Kdo chce na přípojku získat městskou dotaci, nesmí však před zásypem zapomenout na technickou kontrolu.
Tisková zpráva

Nová linka urychlí a usnadní cestování

Ilustrační foto (20. 8. 2021)
Již za pár dní bude spuštěn zkušební provoz nové autobusové linky č. 927, která bude sloužit jako návazný spoj k vlakům v Hranicích na Moravě. Linka bude přímým napojením Kopřivnice na hlavní železniční trať, eliminuje problémy s návazností vlakových spojů ve Studénce a usnadní tak cestování do vzdálenějších koutů republiky.
Tisková zpráva, Jízdní řád (pdf 250 kB)

Třídění olejů je dostupnější, méně jich skončí v kanalizaci

Ilustrační foto (4. 8. 2021)
V Kopřivnici a místních částech se nedávno objevil nový druh popelnic s oranžovým víkem. Jedná se o sběrné nádoby na použité jedné tuky a oleje z domácností, které usnadní třídění těchto surovin v našem městě a přispějí k jejich lepšímu druhotnému využití.
Tisková zpráva

Jednání na úřadě usnadní neslyšícím Tichá linka

Ilustrační obrázek (22. 7. 2021)
Kopřivnická radnice usiluje o neustálé zvyšování kvality svých služeb a myslí i na neslyšící občany. Proto se nedávno připojila k městům, která nabízejí online tlumočení do znakového jazyka prostřednictvím Tiché linky. Lidé se sluchovým postižením, kteří potřebují na úřadě něco vyřídit, díky tomu již nemusejí komunikovat výhradně písemně nebo s osobním tlumočníkem. Tisková zpráva

Parkovací automaty u Alberta

Ilustrační foto (16. 7. 2021)
Upozorňujeme občany a návštěvníky města, že od pondělí 19. července budou v provozu parkovací automaty na parkovišti v centru u Alberta. Prosíme, abyste v rámci prvních dnů provozu upřednostňovali platby kartou nebo přesnými obnosy v mincích. V přilehlých ulicích Dukelská, Sokolovská a Kpt. Nálepky platí do konce srpna již dříve oznámený přechodný režim platnosti nových i starých parkovacích karet. 

Kopřivnice nabízí další lokalitu k bytové výstavbě

Ilustrační obrázek (8. 7. 2021)
Kopřivničtí radní schválili zveřejnění záměru prodat pozemky v lokalitě Kopřivnice Západ. Jedná se o druhou rozvojovou lokalitu, kterou město v současné době nabízí k prodeji za účelem výstavby rodinných a bytových domů, první jsou Dolní Roličky. Tisková zpráva

Dětský koutek Žirafka obnovil provoz

Dětský koutek Žirafka (14. 6. 2021)
Dětský koutek Žirafka v přízemí kopřivnické radnice obnovil provoz. Rodiče, kteří si potřebují vyřídit své záležitosti na úřadě či jinde ve městě, mohou využít kvalifikovaného hlídání svých ratolestí v příjemném prostředí, a to za dvacet korun za hodinu. Žirafka bude otevřena každé pondělí a středu od 8 do 17 hodin (s polední přestávkou do 11:30 do 12:30). Pokud bude ze strany rodičů o hlídání zájem, bude Žirafka v provozu i během letních prázdnin.

Získali jsme Národní cenu za společenskou odpovědnost

Národní cena za společenskou odpovědnost (20. 5. 2021)
Ministerstvo průmyslu a obchodu a Rada kvality České republiky včera slavnostně vyhlásily Národní ceny ČR. Ceny získali podnikatelé i organizace veřejného sektoru na základě toho, jak kvalitně plní potřeby a očekávání zákazníků, klientů a zaměstnanců, jak jsou efektivní, produktivní a inovativní. Jednou z oceněných municipalit byla i Kopřivnice, která se umístila na krásném 3. místě v kategorii Digitální stát a získala ocenění Společensky odpovědná organizace II. stupně. Tisková zpráva

Cyklobus Beskydy zahájil provoz

V sobotu 1. května zahájil provoz cyklobus Beskydy (3. 5. 2021)
V sobotu 1. května zahájil provoz cyklobus Beskydy. Službu veřejné linkové dopravy s možností přepravy kol se podařilo znovu zavést díky spolupráci měst Kopřivnice, Příbor, Nový Jičín, Frenštát pod Radhoštěm a Rožnov pod Radhoštěm. A právě starostové a místostarostové těchto měst vyrazili společně do Beskyd hned prvním sobotním spojem. Už jste cyklobus vyzkoušeli i vy?  Do konce června bude jezdit do Beskyd jeden spoj v pátky a dva o víkendech, během prázdnin se budete moci svézt každý den.
Jízdní řád (pdf 94 kB)

ČEZ mění způsob informování o odstávkách elektřiny

Ilustrační foto (28. 4. 2021)
Společnost ČEZ změnila způsob oznamování plánovaných odstávek elektřiny a od letošního roku již nevylepuje papírová oznámení v dotčených lokalitách. V rámci kampaně „Léta s letáky končí“ přešla na elektronický způsob informování. Každý zákazník si může nechat zasílat upozornění na odstávky e-mailem nebo SMS zdarma, případně vyhledat informace na webových stránkách společnosti. Město Kopřivnice se bude i nadále snažit zprostředkovávat občanům tyto informace městským rozhlasem, jehož texty jsou k dispozici i v Mobilním rozhlase a na webu města. Tam naleznou zájemci nově také banner k plánovaným odstávkám v katastru našeho města (www.koprivnice.cz – Hlášení městského rozhlasu)

Zastupitelé schválili programy podpory bydlení

Kopřivnice (23. 4. 2021)
Kopřivničtí zastupitelé včera schválili programy podpory individuální bytové výstavby. Lidé, kteří budou v našem městě stavět rodinný dům, mohou nově požádat jednak o finanční příspěvek 200 tisíc korun, jednak o převod vybudované technické infrastruktury do vlastnictví a správy města. Dotační žádosti budou přijímány od 28. května do konce července. Tisková zpráva

Kopřivnice chystá oslavy výročí Emila Zátopka

Ilustrační foto (7. 4. 2021)
Na příští rok připadá 100. výročí narození legendárního běžce, čtyřnásobného olympijského vítěze a českého Olympionika století Emila Zátopka. U této příležitosti plánuje jeho rodná Kopřivnice několik akcí, včetně vybudování nové muzejní expozice manželů Zátopkových či instalace běžcovy bronzové sochy v centru města. O těchto i dalších aktivitách informuje nový web Zátopek100. Tisková zpráva

Budeme mít nový web!

Ilustrační foto (1. 4. 2021)
Nejen nový městský web doplněný o portál občana, ale také průzkum spokojenosti obyvatel, nejrůznější školení či úpravy grafického manuálu radnice, to vše jsou plánované výstupy právě dnes startujícího dvouletého projektu Kvalitní úřad Kopřivnice. Na jeho realizaci se městu podařilo získat dotaci Ministerstva práce a sociálních věcí ČR ve výši téměř 3,5 milionu korun, z vlastního rozpočtu doplatí 183 tisíc. Tisková zpráva

EU prodloužila lhůty technických prohlídek automobilů

Ilustrační foto (8. 3. 2021)
V důsledku epidemické situace vydala Evropská unie nařízení, kterým došlo k prodloužení platnosti některých dokladů a osvědčení v oblasti dopravy. Prodlužují se rovněž lhůty pro provedení pravidelných technických prohlídek. Jedná se o další z kroků, jejichž cílem je snížení mobility občanů z důvodu prevence šíření koronaviru. U vozidel, kterým končí lhůta pro technickou prohlídku nebo platnost osvědčení o technické způsobilosti v období od 1. září 2020 do 30. června 2021, došlo k prodloužení doby o 10 měsíců. Toto prodloužení se nezaznamenává do registračního dokladu a rovněž se nebude měnit nálepka na registrační značce.

Zprávy z města nově v Mobilním rozhlase

Kopřivnice (18. 2. 2021)
Zprávy z města, pravidelné e-maily o dění v Kopřivnici, rozesílá místní radnice do několika tisícovek kopřivnických domácností. Po letech, kdy tento způsob informování probíhal v nezměněné podobě, přichází nyní s novinkou a Zprávy z města začíná distribuovat prostřednictvím Mobilního rozhlasu. Tisková zpráva, Mobilní rozhlas >

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic

Vizualizace budoucího obchvatu Vlčovic (7. 1. 2021)
Ředitelství silnic a dálnic zveřejnilo video představující podobu budoucího obchvatu Vlčovic. Jde o významnou stavbu, která propojí Kopřivnici s Frenštátem p. R., řidičům zkrátí jízdní čas, zlepší dostupnost průmyslového parku a především zvýší bezpečnost provozu v místní části Vlčovice. Tou denně projede zhruba 8 tisíc automobilů, a to těsně kolem zástavby. Budoucí trasa povede Vlčovicemi po zhruba 450 metrů dlouhé estakádě s protihlukovými stěnami, stávající silnice poslouží lokální dopravě. Zahájení stavby je však otázkou několika let, neboť mu bude předcházet ještě mnoho kroků (výkupy pozemků, vydání územního rozhodnutí, stavebního povolení apod.). Město, které iniciovalo zahájení projektování, je do přípravy zapojeno a řeší například úpravu trasy cyklostezky do Vlčovic.

Kopřivnice vydala další díl dokumentárního cyklu

Z Kopřivnice do Asie s Miroslavem Dryákem (6. 1. 2021)
Kopřivnice navázala na úspěšnou sérii dokumentárních DVD Město očima pamětníků a vydala její volné pokračování. Tentokrát jde o vzpomínky tatrováckého mechanika Miroslava Dryáka, který byl členem asijské expedice Miroslava Zikmunda a Jiřího Hanzelky.
Tisková zpráva

Poradce pro pečující poskytne kompletní informace

Ilustrační foto (8. 7. 2020)
Kopřivnická radnice zřídila na odboru sociálních věcí a zdravotnictví pozici poradce pro pečující, který bude radit lidem pečujícím o své blízké. Tisková zpráva

Stavba bronzové sochy Emila Zátopka dostala zelenou

Ilustrační foto (29. 6. 2020)
Kopřivnice postaví sochu Emilu Zátopkovi. Legendární běžec a čtyřnásobný olympijský vítěz se bronzové podobizny ve svém rodném městě dočká v září roku 2022 během oslav 100. výročí jeho narození. O plánu postavit bronzovou skulpturu včera velkou většinou hlasů rozhodli zastupitelé města.
Tisková zpráva

Bezpečnostní desatero

Ilustrační foto - chraňte domov i sebe (3. 9. 2019) Protože každý rok dochází v domácnostech po celé ČR k více než tisícovce požárů, při kterých umírají desítky lidí a stovky jich jsou zraněny, vydal Hasičský záchranný sbor České republiky informční leták „Bezpečnostní desatero“, jehož účelem je upozornit na konkrétní problém související s bydlením ve snaze snížit počet obětí a výši škody na majetku.
Informační leták - Bezpečnostní desatero (pdf 3.2 MB)

V Kopřivnici se dají dobíjet elektrokola

Dobíjecí stanice (28. 6. 2019) V Kopřivnici se objevila stanice pro nabíjení elektrokol. Novou službu před prázdninami spustilo kopřivnické informační centrum, v jehož blízkosti se nabíjecí stanice také nachází.
Tisková zpráva

Banner - Ko-projekty
Banner - koronavirus
Banner - revitalizace centra města
Banner - Odkanalizování místních částí Vlčovice a Mniší
Banner - Zátopek 100
Banner - Anketa
Banner - Mobilní rozhlas Kopřivnice
Banner - Cena za společenskou odpovědnost
Poplatek za odpady (pdf 217 kB)
Ikona popelnice
RSS ikona

Výtěžek z Vánočního tržiště radosti podpoří Mobilní hospic Ondrášek

Kopřivnice (hod) – Mobilní hospic Ondrášek, nestátní zdravotnické zařízení poskytující odbornou pomoc nevyléčitelně nemocným dětem i dospělým, kterým ...

Dětskou knihovnu obsadil Čtyřlístek

Děti z MŠ Polárka si užívají setkání se Čtyřlístkem na půdě kopřivnické městské knihovny.
  FOTO: DAVID MACHÁČEKKopřivnice (dam) – I na půdě kopřivnické knihovny se poslední listopadový pátek slavil Den pro dětskou knihu. Cílem celorepublikové akce je především podpořit ...

Informace o kvalitě ovzduší
Polétavý prach - PM10 [µg/m3]13.6
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%
Realizované projekty
Ilustrační foto k projektu
 
Revitalizace mateřské školy Krátké
celkové výdaje projektu - 6.417.000 Kč
přiznaná dotace - 3.862.000 Kč
podíl města - 2.555.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS