Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.02.2020 - Proti Hodonínu se blýskl hattrickem Robin Gebauer

Kopřivnické noviny číslo 6/2020 ze dne 13.02.2020

Proti Hodonínu se blýskl hattrickem Robin Gebauer

(Počet zobrazení: 53)
HC ISMM Kopřivnice – BK Havlíčkův Brod 3:1 (0:0, 2:1, 1:0)

Kopřivnice (cab) – Nezvykle v pátek odehráli kopřivničtí hokejisté další druholigové utkání. V předehrávce 45. kola hostili 7. února Havlíčkův Brod a ani ten nedokázal přerušit sérii výher kopřivnického celku, který tak nekompromisně míří tabulkou vzhůru.

V první třetině si obě mužstva zahrála přesilovou hru, ale ani jedno se v ní neprosadilo. Oba gólmani udrželi čisté konto, a tak se v prostřední periodě začínalo od začátku. Kopřivnice udeřila během 23 sekund ve 28. min., když se nejprve střelou pod horní tyč prosadil Suchý a poté po ledě dostal puk za Holíkova záda Sluštík. Ve 35. min. snížil Michálek střelou z voleje v přesilové hře a vyrovnat mohl v další početní výhodě Vala, puk však brankovou čáru přešel až po zaznění sirény oznamující konec druhé třetiny.

V závěrečné dvacetiminutovce se Bruslaři tlačili do útoku, naráželi však na výbornou kopřivnickou obranu a brankáře Hromadu. V 58. min. nebyl uznán gól také domácím, kdy Ďurač obkroužil bránu a zasunul puk za Holíkova záda, důvodem bylo postavení útočícího hráče v brankovišti. Hosté to ještě zkoušeli s šesti hráči v poli, sekundu před koncem ale vítězství Kopřivnice pojistil trefou do prázdné brány Matěj Mach. „Dnes jsme opět táhli za jeden provaz. Věděli jsme, že nemůžeme hrát se soupeřem hokej nahoru dolů. Vycházeli jsme z obrany, za kterou byl výborný Hromada. Trpělivost se vyplatila a bereme tři body,“ uvedl klíč k výhře kopřivnický trenér Jaroslav Kofroň.

Branky Kopřivnice: 28. Suchý (Imrich, J. Mach), 28. Sluštík (F. Fojtík), 60. M. Mach (Marek, T. Fojtík); sestava Kopř.: Hromada – Bail, Stříž, Štěpánek, Krzak, T. Fojtík, Imrich – Suchý, Sluštík, Daron, Hrubý, Gebauer, F. Fojtík, Ďurač, M. Mach, Gola, J. Mach, Marek, Bochnak, Ollender.

HC ISMM Kopřivnice – SHK Hodonín 4:2 (1:2, 2:0, 1:0)

Kopřivnice (cab) – Hned druhý den čekalo kopřivnické hokejisty utkání s Hodonínem, který v této sezoně ještě neporazili. To už však po sobotě neplatí a šesté vítězství v řadě zařídil ve 38. kole hattrickem Robin Gebauer. Poprvé se tento útočník, jenž se do kopřivnického týmu letos vrátil po ročním disciplinárním trestu, trefil ve 13. min. těsně po skončení přesilové hry. Hosté však v závěru první třetiny skóre otočili. Nejprve v 19. minutě vyrovnal Mlynář a 28 s před první přestávkou poprvé v dresu Drtičů skóroval Kozubík.

V sedmé minutě druhé třetiny v přesilovce srovnal Gebauer a možnost přidat další branky měla Kopřivnice v dlouhé početní výhodě po faulu Mlynáře, který za faul do oblasti hlavy a krku obdržel trest na 5 min. a do konce utkání. Během tří a půl min. se však domácím skórovat nepodařilo a navíc pak sami obsadili trestnou lavici. Nerozhodný stav 2:2 vydržel do 38. min., kdy hodonínské obraně ujel Gebauer a blafákem nedal Javůrkovi šanci. V závěrečné periodě hosté zvýšili tlak, což bylo podpořeno i třemi přesilovkami, ale vždy narazili na perfektně chytajícího Hromadu. V závěru třetiny si vzal trenér Drtičů oddechový čas a odvolal brankáře, definitivní vítězství Kopřivnice však potvrdil šest sekund před koncem trefou do prázdné klece Suchý. „Musím před kluky smeknout. Po první třetině to s námi nevypadalo dobře, ale nezabalili to a neskutečně zabojovali. Patří jim velký dík. I fanouškům,“ dodal trenér Kofroň.

Branky Kopřivnice: 13. Gebauer (Bochnak), 27. Gebauer (Štěpánek, J. Mach), 38. Gebauer (Bochnak, Ollender), 60. Suchý; sestava Kopř.: Hromada – Bail, Stříž, Štěpánek, Krzak, T. Fojtík, Imrich – Suchý, Sluštík, Daron, Hrubý, Gebauer, F. Fojtík, M. Mach, Gola, J. Mach, Marek, Bochnak, Ollender.