Město Kopřivnice - Aktuality
Přejít na hlavní navigaci Přejít na vedlejší navigaci Přejít na obsah
Hlavička stránky
logo Facebook Město Kopřivnice
Štefánikova 1163/12
742 21 Kopřivnice
Telefon: (+420) 556 879 411
E-mail: posta@koprivnice.cz
ID datové schránky: 42bb7zg
IČ: 00298077
DIČ: CZ00298077
Národní cena České republiky za jakost - 2016

Aktuality

Odvolání druhého stupně povodňové aktivity

Graf (23. 5. 2019)
Informace povodňové komise (pdf 66 kB), Mimořádné události

Výstražná informace ČHMÚ

(23. 5. 2019) Výstražná informace ČHMÚ >

Změna provozu veřejného osvětlení se týká letních měsíců

Veřejné osvětlení (22. 5. 2019) Město Kopřivnice se snaží naplňovat vize Zdravého města. Od začátku května letošního roku proto přistoupilo k úpravě nastavení provozu veřejného osvětlení.
Tisková zpráva

Poslední květnová neděle bude ve znamení Festivalu volnočasových aktivit

Ilustrační foto - Festival volnočasových aktivit (21. 5. 2019) Hledáte-li pro své dítě vhodnou volnočasovou aktivitu, neměli byste v neděli 26. května 2019 chybět na netradičním festivalu, kterým ožije park dr. E. Beneše. Během celého dne se rodičům a jejich dětem netradiční zábavnou formou představí desítky volnočasových organizací i samotné zájmové kroužky. Tisková zpráva, Plakát (pdf 518 kB)

Ringhofferova vila se uchází o titul Stavba Moravskoslezského kraje

Ringohfferova vila (16. 5. 2019) Ringhofferova vila se objevila mezi soutěžními projekty Stavba Moravskoslezského kraje. Ve středu 15. května 2019 objekt navštívila odborná porota, aby rekonstrukci posoudila.
Tisková zpráva

Máme za sebou veřejná jednání v místních částech Vlčovice, Lubina a Mniší.

Veřejná jednání v místních částech Vlčovice, Lubina a Mniší (16. 5. 2019) Celkem přišlo se zástupci vedení města, vedoucími odborů a oddělení a zástupci společnosti Slumeko diskutovat na dvě stovky obyvatel. Zápis ze všech tří jednání bude do 14 dnů zveřejněn na webových stránkách města Kopřivnice a předán místním komisím ke zveřejnění ve vývěsních skřínkách.

Žádost o součinnost nájemců hrobových a urnových míst

Hřbitov Kopřivnice (15. 5. 2019) V rámci probíhající rekonstrukce kopřivnického hřbitova žádá společnost Slumeko nájemce hrobových a urnových míst na staré části hřbitova, aby v průběhu prací, tj. v období od 2.5.2019 do 30.09.2019, umístili výzdobu hrobů dál od tělesa chodníku, případně ji omezili na minimální rozsah. „Prosíme vlastníky hrobového zařízení, které není stavebně stálé -uvolněné obkladové desky, hrobové obruby atd. o zabezpečení nebo demontáž,“ uvedl za společnost Slumeko Vladimír Pustka s tím, že v době provádění stavebních prací a pohybu strojní techniky na staveništi je nutné počítat s omezeným přístupem k hrobovým místům dotčených stavbou. Společnost děkuje za pochopení!

KO-projekty umožní občanům vylepšit své okolí

Mapa města (13. 5. 2019) Žijete v Kopřivnici a nosíte v hlavě již dlouho nápad, jak vylepšit své okolí? Pak právě pro Vás radnice zřídila takzvaný participativní rozpočet, tedy rozpočet, který má dát možnost veřejnosti rozhodnout o tom, do čeho bude vyhrazená částka investována.
Tisková zpráva, Informační leták (pdf 213 kB), Ko-projekty

Domov pro seniory Kopřivnice

Domov pro seniory Kopřivnice (10. 5. 2019) Domov pro seniory je v Kopřivnici velkým tématem. Zajímá Vás, jak bude vypadat? Nahlédněte do architektonické studie tohoto projektu.
Architektonická studie

Výběrové řízení

Výběrové řízení (6. 5. 2019) Tajemnice Městského úřadu Kopřivnice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovního místa REFERENT - INVESTICE. Pracovní poměr je na dobu neurčitou, termín nástupu od 1.7.2019, případně dle dohody. Více informací k výběrovému řízení. (pdf 63 kB)

Do práce na kole

Do práce na kole (3. 5. 2019) Do práce na kole (bruslích, koloběžce, pěšky,...) jezdí v letošním roce 19 246 lidí z celé ČR. V Kopřivnici zvolilo ekologičtější dopravu do zaměstnání přes tři sta lidí. Přidej se také a začni v květnu jezdit do práce na kole! Registrace je prodloužena do 5. května 2019.

Spuštění aplikace na hlášení závad již zítra!

Pouhé dva dny zbývají do spuštění nové městské aplikace Hlášení závad (30. 4. 2019) Již zítra spustí kopřivnická radnice aplikaci, pomocí které budou moci lidé jednoduše nahlásit závady či poruchy na městském mobiliáři. Město si od nové služby slibuje lepší informovanost o stavu svého mobiliáře a také zrychlení oprav.
Tisková zpráva, Hlášení závad

Výstavba domova pro seniory

Výstavba domova pro seniory (30. 4. 2019) Rada Moravskoslezského kraje dnes schválila uzavření smlouvy na plnění veřejné zakázky - Zhotovení projektové dokumentace, výkon IČ, BOZP a AD stavby „Výstavba domova pro seniory a domova se zvláštním režimem Kopřivnice“ II. Vše zatím jede podle schváleného harmonogramu, první stavební práce by tak měly začít v roce 2020.

Změna umístění živnostenského úřadu

Změna umístění živnostenského úřadu (30. 4. 2019) Od 1. května 2019 se stěhuje pracoviště živnostenského úřadu. Lidé jej nově najdou v pátém patře kopřivnické radnice, konkrétně ve dveřích č. 565 a 566, naproti hlavnímu schodišti.

Dobrovolnictví ve veřejné správě

Dobrovolnictví ve veřejné správě (29. 4. 2019) Zástupci Městského úřadu Kopřivnice získali ve čtvrtek v Praze osvědčení za aktivní účast v projektu Dobrovolnictví ve veřejné správě z rukou ředitele Fondu dalšího vzdělávání Richarda Ščerby.
Tisková zpráva

Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici dostala
od zastupitelů zelenou!

Rekonstrukce letního stadionu v Kopřivnici dostala od zastupitelů zelenou! (26. 4. 2019) V tuto chvíli musí Atletický klub Emila Zátopka Kopřivnice do konce května podat na Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy všechny potřebné podklady. Stavební práce na modernizaci sportoviště pro atlety a fotbalisty by pak měly s největší pravděpodobností začít v průběhu června letošního roku a skončit k poslednímu červnu roku 2020. Po rekonstrukci dostane letní stadion nový název, ve kterém by se měl objevit odkaz na nejslavnějšího kopřivnického rodáka a sportovní legendu Emila Zátopka.

Základní škola Lubina opět pomáhá, tentokrát v Chorvatsku

Základní škola Lubina opět pomáhá, tentokrát v Chorvatsku (25. 4. 2019) Základní škola v Lubině se opět rozhodla pomáhat. Tentokrát si vybrala malotřídní školu Ivanovo Selo a Českou besedu Virovitica v Chorvatsku. Pro děti krajanů se budou žáci během projektového dne snažit vybrat materiální pomoc pro výuku.
Tisková zpráva

Průzkum se bude zajímat o dopravní chování obyvatel

Průzkum se bude zajímat o dopravní chování obyvatel (24. 4. 2019) Do konce letošního roku bude v Kopřivnici zpracován plán udržitelné městské mobility a také koncepce statické dopravy našeho města. V domácnostech se proto začnou objevovat tazatelé s průzkumem dopravního chování.
Tisková zpráva

Vylepšujeme komunikaci

Vylepšujeme komunikaci (18. 4. 2019) Snažíme se v rámci města lépe komunikovat. Ne vždy komunikujeme bezchybně, a proto hledáme způsoby, jak to zlepšit. Vyplňte, prosím, náš krátký dotazník. Pomůžete nám. Děkujeme.
DOTAZNÍK na bit.ly/obcane-dotaznik-koprivnice nebo ve vestibulu radnice.

Zimní stadion bude využíván po celý rok

Zimní stadion bude využíván po celý rok (17. 4. 2019) Kopřivnický zimní stadion se brzy promění na celoročně užívané sportoviště. Tradiční ledovou plochu bude v jarních a letních měsících střídat nová multifunkční plocha nabízející vyžití pro další sporty.
Tisková zpráva

Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018

Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 (11. 4. 2019) Slavnostní oceňování nejúspěšnějších sportovců za rok 2018 včera zcela zaplnilo kopřivnické kino. Z rukou vedení města převzalo ocenění šestnáct sportovců, osm trenérů a organizačních pracovníků a sedm družstev. Všem oceněným ještě jednou gratulujeme! Záznam z akce,
Vyhodnocení sportovci (pdf 46 kB)

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků!

Upozorněte své prarodiče na vynalézavost podvodníků! (9. 4. 2019) V našem okrese se šíří případy, při kterých jsou zejména senioři kontaktováni neznámým volajícím, jenž se představí jako jejich příbuzný (vnuk, syn, apod.) a požaduje půjčení peněz. Policie varuje, aby lidé žádný podobný požadavek neakceptovali a peníze nepředávali neznámým lidem, ani kdyby volající tvrdil, že dotyčný příbuzný nemůže dorazit, peníze potřebuje a proto za sebe někoho posílá. Rovněž policie varuje před vpouštěním cizích lidí do svých domovů. Jestliže se lidé s podobnou situací setkají, je třeba ji nahlásit na linku 158!

Začala jarní etapa deratizace města

Začala jarní etapa deratizace města (8. 4. 2019) Dnešním dnem začala tradiční jarní etapa deratizace Kopřivnice a všech tří místních částí. První vlna zahrnuje kladením nástrah a trvat bude zhruba měsíc.
Tisková zpráva

V kraji začali fungovat civilní záchranáři

V kraji začali fungovat civilní záchranáři (4. 4. 2019) Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje se snaží zdokonalovat své služby. Kromě profesionálních posádek mezi své zaměstnance zařadila také civilní zachránce neboli First respondery.
Tisková zpráva,
Informační leták (pdf 3.4 MB)

Učitelé převzali ocenění v Ringhofferově vile

Učitelé převzali ocenění v Ringhofferově vile (27. 3. 2019) Kopřivnická radnice u příležitosti blížícího se Dne učitelů ocenila nejlepší pedagogy a pedagogické pracovníky za loňský rok. Ocenění z rukou starosty města za svou práci převzalo dvacet sedm učitelů.
Tisková zpráva

Město se opět rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky energií

Město se opět rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky energií (14. 3. 2019) Potřetí se město Kopřivnice rozhodlo uspořádat elektronickou aukci na dodávky elektřiny a plynu pro domácnosti a firmy sídlící v Kopřivnici a jejím správním okolí. První zájemci o úsporu zmíněných energií se mohou do e-aukce hlásit již příští pondělí 18. března 2019. Tisková zpráva

MŠ Záhumenní získala bronzové ocenění Skutečně zdravá škola

MŠ Záhumenní získala bronzové ocenění Skutečně zdravá škola (12. 3. 2019) Mateřská škola Záhumenní dosáhla bronzového certifikátu v programu Skutečně zdravá škola tím, že naplnila jeho kritéria a zařadila se tak mezi dalších 65 oceněných škol v České republice. V Moravskoslezském kraji je do tohoto programu zapojeno zatím 32 mateřských a základních škol, z nichž bronzový certifikát získalo jen 7 z nich. Osmou oceněnou školou je právě MŠ Záhumenní Kopřivnice. Tisková zpráva

Kopřivnický hřbitov čeká rekonstrukce

Kopřivnický hřbitov (6. 3. 2019) Kopřivnický hřbitov se po letech dočká zasloužené rekonstrukce. Převážně stará část místa posledního odpočinku by již na podzim letošního roku mohla dost výrazně změnit svou podobu.
Tisková zpráva

Štramberský Jasoň

Štramberský Jasoň (4. 3. 2019) Turisté a milovníci přírody pozor! Byla spuštěna registrace na letošní třetí ročník turistického pochodu Lašskou bránou Beskyd - Štramberského Jasoně! Registrovat se můžete na adrese: http://www.bezvabeh.cz/strambersky-jason/register.

Kopřivnice by se nového centra měla dočkat do roku 2021

Parkoviště na Severu je v provozu (9. 1. 2019) Město Kopřivnice získalo povolení na realizaci dlouho očekávané revitalizace centra města. Obyvatelé i návštěvníci by se nového moderního centra měli dočkat do roku 2021.
Tisková zpráva

Radnice pokračuje v tradici oceňování dárců krve

(14. 6. 2018) Kopřivnická radnice pokračuje v obnovené tradici oceňování bezpříspěvkových dárců krve. Ve středu 13. června v 16 hodin ve Vile Machů byli z rukou starosty Miroslava Kopečného odměněni dárci, kteří v loňském roce dosáhli 40, 80, 120, 160 a 240 odběrů. Tisková zpráva

Sběrný dvůr nově přijímá jedlé oleje a tuky z domácností

(21. 5. 2018) Město Kopřivnice upozorňuje občany, že na sběrném dvoře na ulici Panské je možné od pondělí 21. května ukládat použité jedlé oleje a tuky z domácností.
Tisková zpráva

Bioodpad lze odvést do sběrného dvora

(11. 4. 2018) Společnost Slumeko oznamuje občanům, že nově mohou ukládat přebytečný bioodpad (trávu, listí, seno, větve apod.) také na sběrném dvoře na ulici Panská. "Na sběrném dvoře bude možno výhledově také odebírat dřevní štěpku, tuto možnost však budeme ještě dále upřesňovat," uvedl jednatel společnosti Slumeko Vladimír Pustka. Provozní doba sběrného dvora je: pondělí až pátek od 8 do 18 hodin, v sobotu od 8 do 12 hodin.

Kopřivnice má vlastní Senior Point

(8. 11. 2017) Ve středu 8. listopadu byl v Kopřivnici slavnostně otevřen Senior Point. Jak napovídá sám název, jedná se o kontaktní místo, kam si budou moci pro radu, pomoc nebo informace přijít dříve narození. Tisková zpráva

Zájemci si mohou nechat zasílat hlášení rozhlasu

(10. 9. 2015) Město Kopřivnice nabízí novou možnost získávání informací o dění ve městě. Na základě podnětů občanů, kteří bývají v době vysílání městského rozhlasu mimo město, bude zájemcům zasílat texty hlášení přímo na jejich e-mailové adresy. Kdo má o tuto službu zájem, může se přihlásit na e-mailu informace(zavináč)koprivnice.cz.

Pejskaři si mohou vyzvedávat sáčky na exkrementy

(4. 2. 2015) Od 4. února si mohou majitelé psů, kteří v loňském roce v Kopřivnici řádně zaplatili místní poplatek ze psů, vyzvedávat na radnici sáčky na psí exkrementy. Každý z řádně platících kopřivnických pejskařů má nárok na dvě balení po 50 kusech zdarma. Výdej probíhá na Informacích ve vestibulu radnice.

Banner - Ko-projekty
Banner - Měření rychlosti radarem
Banner - Hlášení závad

Mimořádné události

Zkušební provoz. Bez záruky.

Stav vody na řece Lubině ve Vlčovicích
Datum a čas měření: 24.05.2019 - 16:15 (P - porucha)
Výška hladiny
(cm)
Průtok
(m3/s)
Úhrn srážek za
posledních 15 minut
(mm)
11216.800.0

Povodňové stupně:
1. stupeň: výška hladiny 140 (cm)
2. stupeň: výška hladiny 190 (cm)
3. stupeň: výška hladiny 230 (cm)
3. stupeň (extrémní ohrožení): výška hladiny 331 (cm)

Informace o kvalitě ovzduší

Polétavý prach - PM10 [µg/m3]8
Povolený denní limit pro PM10 je 50 µg/m3
Data ze stanice AIM Studénka, odchylka pro Kopřivnici ±10%

Kopřivnické noviny

Bratři Procházkovi zahájili další minikárovou sezonu

Kopřivnice (cab) – O prvním květnovém víkendu naskočili minikároví jezdci A.Mark TATRA TEAMU Kopřivnice Jakub a Filip Procházkovi do nové závodní sezony, v níž se ...

Na Dětském Restaurant Day se ochutnávaly různé dobroty

MŠ I. Šustaly připravila již potřetí Dětský Restaurant Day, kdy nejen děti měly možnost ochutnat různé dobroty.Kopřivnice (hod) – Dětský Restaurant Day, který pořádala Mateřská škola I. Šustaly ve čtvrtek 16. května, se v rámci Týdne pro rodinu konal již potřetí. Z ...

Loga - Národní cena České republiky za jakost

Realizované projekty

Ilustrační foto k projektu
 
Skautské centrum Vanaivan
příspěvek města - 1.600.000 Kč
Logo - Czech Point
Prohlášení o přístupnosti    Mapa stránek    RSS