Technické muzeum Tatra - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 19/2022 ze dne 26.05.2022

Raškovi se prosadili na turnaji v Brně

(Počet zobrazení: 1566)
Brno (cab) – Čtyři medailová umístění si přivezli kopřivničtí badmintonisté Jakub Raška a Libor Raška z brněnské čtvrti Líšeň, kde se v sobotu 14. května zúčastnili turnaje GPC U17. Pro třetího člena výpravy Filipa Čermáka bylo maximem čtvrtfinále smíšené čtyřhry.

Právě mix byl pro Kopřivnici nejúspěšnější disciplínou, protože oba páry potvrdily své turnajové nasazení, když se střetly ve finále. Jakub Raška s Lucií Šuhajovou (B.O. Chance Ostrava) jako nasazené jedničky a Libor Raška s Apolenou Jelínkovou (Badminton Sharks Brno) jako nasazené dvojky měli v prvním kole volný los, poté zdolali tři páry a ve finále svedli vyrovnanou bitvu. Po setech 21:16, 20:22 a 21:18 se nakonec ze zlata radoval Jakub Raška s Lucií Šuhajovou, Libor Raška s Apolenou Jelínkovou tak brali stříbro. Filip Čermák s Marií Wojewodovou (B.O. Chance) naopak své turnajové nasazení 3/4 páru nepotvrdili a vypadli ve čtvrtfinále s dvojicí Kryštof Ježek (TJ Sokol Polabiny Pardubice)–Julie Königová (SKP Kometa Brno – RS Badminton).

Oba kopřivničtí badmintonisté se prosadili na medailové pozice ještě ve dvouhře. Jakub Raška měl jako nasazená dvojka v prvním kole volný los, poté porazil Adama Mračnu z Břeclavi, ve třech setech jak Tadeáše Holce z Růžďky, tak i svého oddílového spoluhráče Libora Rašku, ve finále už ale nestačil na nasazenou jedničku Michaela Havlíčka (Badminton FSpS MU). Libor Raška měl tedy rovněž v prvním kole volný los, ve druhém porazil 3/4 nasazeného Šimona Klecera (SK Kuklenská Brno), ve čtvrtfinále si poradil i s Kryštofem Ježkem z Pardubic, ale v semifinále prohrál s Jakubem Raškou. Ten tak získal stříbro, Libor bronz.

Filip Čermák bohužel prohrál hned první zápas s 3/4 nasazeným Dennisem Kerplem z Liberce a přes první kolo se nedostal ani ve čtyřhře s Vojtěchem Šústalem (TJ Orlová-Lutyně), jako nasazené dvojky podlehly orlovskému páru Šimon Klecer–Vojtěch Klimeš.