Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 36/2017 ze dne 12.10.2017

Sagáčik v Opavě obsadil třetí příčku

(Počet zobrazení: 64)
Kopřivnice (cab) – Kopřivničtí badmintonisté absolvovali na konci září další porci turnajů s regionální i celostátní konkurencí. V sobotu 23. září se v Opavě konal turnaj kategorie C dospělých, v němž Jakub Sagáčik obsadil ve dvouhře dělené třetí a čtvrté místo, když porazil domácího Tomáše Horuta a poté Davida Kožušníka z Ostravy, 1:2 na sety však prohrál v semifinále s Lukášem Tlustým z Dobrušky. V mixu pak s klimkovickou hráčkou Marikou Davidovou podlehli ve třech setech hned v prvním kole dvojici z Klimkovic Ondřej Závodný a Adéla Závodná. Druhý kopřivnický badmintonista Dalibor Tůma svedl vítězný třísetový zápas s Michalem Urbanem z Omegy Olomouc, ale ve druhém kole nestačil na pozdějšího vítěze Adama Blaníka z Orlové.

Od středy 27. do soboty 30. září probíhal v Brně mezinárodní turnaj LI-NING Czech Open 2017, kde kopřivnický klub, potažmo Českou republiku, zastupovala Anna Škarková. Do hlavního turnaje se však přes kvalifikaci neprobojovala ani ve dvouhře, v níž 12:21 a 10:21 prohrála s Thajkou Mattanou Hemrachatanun, ani ve čtyřhře s Veronikou Kubečkovou z Dobrušky, v níž dvakrát 8:21 podlehly skotskému páru Holly Newall a Ciara Torrance.

Ve čtvrtek 28. září se pak kopřivničtí mladíci zúčastnili v Opavě XXV. ročníku dětského badmintonového turnaje Boreček, do něhož se zapojilo celkem 42 dětí. Všechny kategorie hrály na dva sety do 15 na šest kol, a to dívky i chlapci spolu, hodnoceni však byli zvlášť. V kategorii H15 si odnesl zlatou medaili Tomáš Dostál (mimochodem o tři hlavy menší než jeho soupeři), v kategorii H13 pak obsadili Radek Mikeska šestou a Vojtěch Fišer dvanáctou příčku.