Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 23.09.2021 - Schneiderka se v triatlonu probojoval na stupně vítězů
Muzeum Fojtství - foto STUDIO TRINITY, s.r.o.

Kopřivnické noviny číslo 33/2021 ze dne 23.09.2021

Schneiderka se v triatlonu probojoval na stupně vítězů

(Počet zobrazení: 1589)
Kopřivnice (cab) – Skvělých výsledků dosáhli závodníci SK Kopřivnice Samuel Schneiderka a Šárka Jadrníčková, kteří startovali v dalších dílech Českého poháru žactva v triatlonu. V neděli 5. září se oba účastnili závodu Czechman Kid´s Triatlon probíhajícího nedaleko Pardubic. V konkurenci 35 mladších žáků (r. 2008/09), kteří absolvovali 300 m plavání, 6 km v cyklistické části a 2 km běhu, vybojoval bronzovou pozici Samuel Schneiderka. O ještě lepší výsledek jej možná připravil horší běh, jeho čas byl až dvanáctý nejlepší. V kategorii starších žaček (r. 2006/07), v níž startovalo celkem 25 děvčat a měla vypsáno 400 m plavání, 10 km na kole a 3 km běhu, obsadila šesté místo Šárka Jadrníčková.

Zatímco o týden později kopřivnická závodnice startovala na mistrovství ČR juniorů, Schneiderka se vydal na druhý konec republiky na City Triathlon Karlovy Vary. V kategorii mladších žáků, kteří absolvovali 300 m v plavecké části, 6 km na kole a 2km běh, startovalo 34 chlapců. Vítěz byl stejný jako v Pardubicích, druhé místo ale tentokrát o dvě sekundy vybojoval i přes znovu poněkud horší běh Schneiderka. Měl totiž nejrychlejší čas na kole a druhý byl v plavání. Odstup od vítěze však také nebyl velký, pouhých šest sekund.