Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 07.10.2021 - Slívová byla čtvrtá na MČR
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 35/2021 ze dne 07.10.2021

Slívová byla čtvrtá na MČR

(Počet zobrazení: 41)
Běchovice (cab) – Dalšího skvělého výsledku dosáhla atletka AK E. Zátopka Kopřivnice Anna Slívová, jež se začala tomuto sportu naplno věnovat až v letošním roce. V polovině září si díky třetímu místu na mistrovství ČR v běhu do vrchu v kategorii juniorek vybojovala nominaci na mistrovství světa, které bylo z listopadu přeloženo až na příští rok (v KN33 byla mylně uvedena polovina listopadu 2021). Minulou neděli Slívová běžela slavný silniční závod Běchovickou desítku, jejíž CXXV. ročník se konal zároveň jako mistrovství ČR v silničním běhu na 10 km. Celou dobu se kopřivnická atletka pohybovala s mírným odstupem za třetí Terezou Šedovou z Ústí nad Orlicí a nakonec za ní zůstala o pouhých šest sekund. V kategorii juniorek tak obsadila nepopulární čtvrtou příčku. Nutno podotknout, že soupeřky Slívové byly o rok až tři starší.