Tiskové zprávy 
Archiv: 2021,
2020,
2019,
2018,
2017,
2016,
2015,
2014,
2013,
2012,
2011,
2010,
2009,
2008,
2007,
2006,
2005,
2004
18. 4. 2019
Smokeman Kopřivničanům poradí, jak správně topit
Kopřivnice – V rámci oslav celosvětového Dne Země do Kopřivnice dorazí Smokeman. V edukativní show pro děti i dospělé poradí Kopřivničanům, jak správně topit a čeho se naopak při vytápění domovů vyvarovat.
Edukativní show s mnoha zajímavostmi se v Kopřivnici uskuteční v pátek 26. dubna 2019 v prostorách parku dr. E. Beneše, a to ve dvou termínech. „Abychom problematiku správného spalování v lokálních topeništích mohli přiblížit co nejširší veřejnosti, rozhodli jsme se jednu zhruba pětačtyřicet minut trvající show udělat v dopoledních hodinách a druhou odpoledne, když lidé půjdou z práce,“ uvedla za organizátory Lucie Kubalcová z odboru životního prostředí.
Smokmenovo vystoupení je určeno jak dětem, tak dospělým a nabízí řadu zajímavých tipů a rad. „Cílem je přiblížení správného spalování v lokálních topeništích. Praktické ukázky se dějí prostřednictvím pojízdné kotelny. Lidé se tak seznámí s tím, jak si doma sami můžou stanovit s jakou účinnosti budou provozovat svá spalovací zařízení, jaké jsou základní typy konstrukcí spalovacích zařízení, jaké jsou jejich charakteristiky nebo jak kotel, kamna či krby správně provozovat,“ uvedla Lucie Kubalcová a pokračovala. „Pro děti bude připravena řada zajímavých úkolů. Budou měřit a zjišťovat kolikrát horší je spalování odpadů oproti spalování suchého dřeva, uvidí inverzi v akváriu, budou měřit teplotu plamene pomocí termočlánku nebo termokamery nebo rozdělávat oheň pomocí křesadla.“
Smokeman se v Kopřivnici představí v rámci Dne Země, tedy v pátek 26. dubna 2019 v prostorách parku dr E. Beneše. Dopolední vystoupení začne v deset hodin, odpolední pak v patnáct hodin. Všichni jste srdečně zváni!
Jana Hromočuková
tisková mluvčí
tel.: 556 879 439, 731 643 822
jana.hromocukova(zavináč)koprivnice.cz