Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.02.2020 - Špačková s Benišovou opět stály na stupních vítězů
Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 6/2020 ze dne 13.02.2020

Špačková s Benišovou opět stály na stupních vítězů

(Počet zobrazení: 145)
Plzeň, Ostrava (cab) – Poslední kategorií (pokud nepočítáme veterány a minibadminton), která v této sezoně bojovala o mistrovské tituly, byla kategorie dospělých. Mistrovství České republiky hostila od pátku 31. ledna do neděle 2. února Plzeň a do hry zasáhla také kopřivnická badmintonistka Eliška Kelnarová. Její cesta turnajem bohužel neměla příliš dlouhého trvání, ve čtyřhře s Kateřinou Frischovou z TJ Sokol Klimkovice ve dvou setech podlehly v prvním kole židlochovickému páru Barbora Otáhalová a Veronika Srncová a v mixu pak Kelnarová s Janem Somerlíkem z Klimkovic vypadli rovněž v prvním kole, když je po třísetovém boji vyřadila dvojice Petr Jelínek (TJ Sokol BC RSC Brno Tuřany) a Dominika Turzová (TJ Astra Zahradní Město).

V sobotu měla v Ostravě turnaj oblastní úrovně kategorie U17, v níž kopřivnický klub reprezentovaly Adéla Špačková a Petra Benišová a obě ve svých disciplínách potvrdily své turnajové nasazení. Špačková skončila druhá ve dvouhře, když ve finále podlehla ve třech setech nasazené jedničce Lucii Krulové (Badminton FSpS MU). V mixu ji pak hned v prvním kole s Janem Frýdkem (Badminton Akademie Olomouc) vyřadila Benišová s Patrikem Hrazdírou z Židlochovic, kteří se nakonec po finálové výhře 2:0 na sety nad Janem Ovčačíkem (Badminton Akademie Olomouc) a Lucií Skařupovou (SK Badminton Přerov) stali celkovými vítězi. Benišová pak ještě obsadila 3.-4. místo ve čtyřhře se Zuzanou Hrdinovou (B.O. Chance Ridera Sportclub Ostrava), když v semifinále prohrály ve dvou sadách s jedničkami deblu Lucií Metzovou (TJ Sokol Klimkovice) a Valérií Žurkovou (B.O. Chance Ridera Sportclub Ostrava). Tento pár již v prvním kole vyřadil Špačkovou s Terezou Czajovou z Orlové.