Kopřivnické noviny číslo 13/2006 ze dne 30.03.2006

Tým Vikings vyřadil pražskou Spartu a dostal se do finále

(Počet zobrazení: 1584)
Akcent Sparta Praha - FBC Vikings Kopřivnice 5:7 (2:1, 1:4, 2:2)

P r a h a (paz) - Kopřivničtí florbalisté dosáhli zatím největšího úspěchu v historii klubu, když se ve své premiérové sezoně ve 2. lize probojovali až do finále, s čímž bezesporu nikdo z jejich soupeřů nepočítal. V semifinále této soutěže Vikingy nezastavil ani suverénní vítěz základní části Akcent Sparta Praha. V sobotním odvetném zápase Kopřivnice porazila v proslulé nafukovací hale v Radlicích Spartu 7:5, a navázala tak na výhru z domácího prostředí.

Dramatické utkání probíhalo od úvodu ve vysokém tempu. Pražané začali hodně aktivně, vypracovali si několik šancí a podařilo se jim vstřelit i branku, kterou ovšem rozhodčí pro postavení hráče v brankovišti neuznali. Po chvíli však střelu Culky důrazně dorazil za Lacinova záda Pacan a domácí byli ve vedení. Za další 3 minuty se Sparta mohla radovat znovu, když chybnou rozehrávku ve středu hřiště zachytil Mudra a v situaci 2 na 1 přihrál Culkovi, který zvýšil na 2:0. Domácí byli nahoře a početné publikum si přálo další gól. Hosté ovšem další tlak ustáli, pustili se do útoku a snížili na 2:1, když Rebroš vysunul Doležálka, který lehkým lobem skóroval. Hra se vyrovnala, ale stav se do přestávky již nezměnil, i když měl Fojtík v 16. minutě před sebou téměř odkrytou branku, jenže přestřelil.

Ve druhé třetině přišla pro Spartu ledová sprcha. Nejdříve se Kotrla vrátil z trestné lavice a bleskurychle vyrovnal, za okamžik se trefil Bolom, čímž vlastně otočil zápas. Domácí byli hodně zaskočeni, dostali se pod tlak, z něhož jim mohla pomoci přesilová hra, ale nejistou rozehrávku zachytil Uvíra s Fojtíkem a ve vlastním oslabení druhý jmenovaný poslal hosty do dvoubrankového vedení. Za necelou minutu Vikings zvýšil na 5:2, když se podruhé v zápase trefil Kotrla a definitivně vyhnal brankáře Holuba z domácí klece. Na jeho místo pak nastoupil Horňák. Hosté od této chvíle hráli velice chytře a Spartu drželi daleko na dostřel. Před koncem druhé části byli vyloučeni 2 kopřivničtí hráči a domácí snížili Pacanovou tečovanou střelou. Povzbuzeni gólem pokračovali sparťanští hráči v náporu, ale do přestávky se hosté šťastně ubránili.

V poslední třetině začali domácí opět aktivně, ale Vikingové se snažili mít míček na svých holích a soupeře držet daleko od Lacinovy svatyně. Ve 47. min. poslední části dokonal hattrick v zápase Kotrla a hosté opět odskočili na rozdíl 3 branek. Proti vyřazení byl agilní Pacan, který o minutu později opět snížil střelou od mantinelu na 6:4. Sparta se nadechla do posledního náporu a nutno říci, že Kopřivničtí měli opravdu hodně štěstí, protože některé šance se opravdu řadily k těm stoprocentním. V předposlední minutě však utekl domácím obráncům Doležálek a vsítil sedmý gól. Sparta v závěrečné power play pouze snížila na konečných 7:5.

Po závěrečném hvizdu propukla obrovská radost všech hráčů, kteří po vyřazení favorizovaného Znojma dokázali vyřadit i superfavorita Spartu. Vikings tak dokázali jako nováček 2. ligy postoupit až do finále, v němž se střetnou s týmem Sokol Královské Vinohrady. První zápas se odehraje již tuto sobotu v hale SOU Kopřivnice.