Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 41/2022 ze dne 24.11.2022

Týmová kasa se zaplnila. Kopřivnice jako první porazila Znojmo

(Počet zobrazení: 65)
Kopřivnice (mha) – Hokejisté Kopřivnice v dalším průběhu druhé ligy nejprve zaváhali doma s Valašským Meziříčím, ale potom zařídili velké překvapení na účet suveréna soutěže. Svěřenci kouče Ladislava Majkuse v 17. kole východní skupiny druhé ligy jako vůbec první v sezoně porazili Znojmo, které do té doby vyhrálo všech patnáct utkání. V dalším domácím utkání se svěřenci trenéra Ladislava Majkuse představí v sobotu 26. listopadu proti Hodonínu (od 17 hod.).

HC ISMM Kopřivnice – HC Bobři Valašské Meziříčí 2:3 (1:2, 0:0, 1:1)

Kopřivničtí měli hokejistům Valašského Meziříčí co oplácet, první vzájemný zápas sezony prohráli venku 2:4. Jenže i tentokrát nakonec celý zápas dotahovali vedení soupeře. Hostující Bobři začali lépe, když šli v 5. minutě do vedení gólem Hanáka. Vyrovnání šikovně zařídil Jiří Brodek, jenž zužitkoval souvislejší tlak domácích a srovnal na 1:1. Bohužel pro domácí čtyřicet vteřin před první sirénou šli Bobři opět do vedení. Dlouhou část zápasu se pak domácí tým hnal za vyrovnáním, ale byli to hosté, kteří brankou Melenovského deset minut před koncem odskočili do dvoubrankového vedení. Domácí stihli už jen snížit na konečných 2:3, když se podruhé v zápase a počtvrté v sezoně trefil Brodek. V závěru zkoušeli domácí power-play, ale bez gólového efektu. „Zápas nám nevyšel bodově, ale herně to nebylo špatné. Byli jsme po celý zápas aktivnější, výrazně jsme vyhráli na střely, ale na body to tentokrát nevyšlo,“ hodnotil střízlivě těsnou porážku trenér domácího týmu Ladislav Majkus. Velké chvíle Kopřivnice však měly přijít o pár dní později …

Branky a nahrávky: 17. Brodek (Indrst), 57. Brodek (Pavlík, Ficek) – 5. Hanák, 20. Martinec (Bachánek, Hanák), 50. Melenovský (Ďurkáč). HC ISMM Kopřivnice: Baldik (Kubáň) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošík, Bail, Marek, Petrek – Pindel (A), Brodek, Sluštík(C), Mach, Indrst, Pargač, Kleniar, Suchý (A), Velecký, Gola, Fojtík, Pavlík.

Orli Znojmo – HC ISMM Kopřivnice 3:4p (2:0, 1:2, 0:1 – 0:1)

Patnáct zápasů – patnáct vítězství. Taková byla před zápasem bilance Znojma, které je letos skutečným suverénem soutěže a rázně míří o patro výš. Jenže každá série jednou končí a tentokrát u toho byla Kopřivnice. Hosté na ledě vysokého favorita prohrávali po první třetině 0:2, ale nevzdali se. „Nebyla to komfortní pozice, ale na hráčích jsem viděl velké odhodlání s tím něco udělat, a to se také stalo,“ řekl kouč Kopřivnice Ladislav Majkus. Jeho svěřenci ve zbytku zápasu hodili do plánů Znojma pořádné vidle. Nejprve vyhráli druhou část 2:1 a před třetí třetinou byli pozadu jen o gól. Pět minut před koncem pak ztišil celou arénu hostující Fojtík, který vyrovnal na 3:3. Rozhodnout tak muselo prodloužení a v něm hosté zcela šokovali slušně zaplněnou Nevoga arénu, kde bylo 1 500 diváků. Hned ve druhé minutě nastavení vyšla hostům skvěle kombinace a Šimon Pavlík svým prvním gólem sezony šokoval favorita a rozhodl o druhém bodu pro Kopřivnici. Po zápase tak panovala v táboře hostů velká spokojenost. „Jsme velmi rádi, že jsme první, kdo Znojmo porazil, a taky za to, že jsme odčinili domácí vysokou porážku s Orly. Hráči ukázali obrovskou sílu a vůli se zápasem něco udělat, což bylo zásadní ve chvílích, kdy jsme byli o dva góly pozadu. Když jsme pak před třetí částí ztráceli gól, tak kluci moc chtěli srovnat. V kabině se ozvali tuším tři čtyři kluci, kteří nabídli odměnu do týmové kasy, když urveme alespoň bod. To se pak podařilo, takže týmová kasa se po tomto zápase slušně zaplnila,“ pousmál se po vítězném zápase trenér Majkus. K vítězství v prodloužení, které se hraje ve třech na každé straně, přispělo dost možná i to, že Kopřivničtí jednak dlouhodobě, ale jednak i den před zápasem obzvláště hodně trénovali hru tří proti třem pro případ prodloužení. „Zrovna v ten pátek se do toho kluci velmi dobře dostali a trénink tři na tři jsme časově výrazně protáhli oproti normálu. Možná i tohle mohlo hrát roli, protože v prodloužení ve Znojmě tam ty věci z tréninku prostě byly a vyšlo nám to. Já jsem rád hlavně za kluky, že jim to vyšlo a že si dokázali, že můžeme hrát i s těmi nejlepšími. Znojmo má v týmu hodně profesionálů a míří nahoru, pro nás je to velmi cenné vítězství,“ dodal Ladislav Majkus.

Branky a nahrávky: 9. Köver (Adámek, Hruška), 12. Svoboda T. (Hruška), 38. Hruška (Köver, Stránský) – 22. Marek (Pindel, Mach), 32. Pindel (Fojtík, Gola), 55. Fojtík (Gola, Pindel), 62. Pavlík (Velecký). Sestava Kopřivnice: Kubáň (Baldik) – Ficek, Már, Dluhoš, Bartošák, Bail, Marek, Petrek – Gola, Brodek, Barčák, Mach, Suchý (A), Pavlík, Kleniar, Pindel (A), Velecký, Sluštík (C), Fojtík, Urban.