Bezručova vyhlídka - foto Lukáš Filip

Kopřivnické noviny číslo 14/2018 ze dne 12.04.2018

V prvním jarním utkání brala Kopřivnice tři body

(Počet zobrazení: 57)
Jan Ollender (ve světlém dresu) z FC Kopřivnice se střelecky prosadil v prvním jarním utkání I. B třídy mužů sk. D, když proměnil penaltu.
další fotografie

FC Kopřivnice – TJ Odry 2:0 (1:0)

Kopřivnice (cab) – Po dvou odložených zápasech kopřivničtí fotbalisté v sobotu 7. dubna konečně vyběhli na trávník. V prvním jarním utkání předvedli domácím fanouškům velmi dobrý fotbal a Odry porazili 2:0.

V základní sestavě Kopřivnice nastoupil na hřiště Denis Varga, jenž přešel ze sousedních Vlčovic, a v 69. minutě se pak do hry dostal Adam Šimíček, nová posila z Veřovic. Do zápasu však vstoupili lépe hosté, kteří si během první desetiminutovky vytvořili tři gólové příležitosti, ale brankář Beňo předvedl, jakou má dnes formu. Kopřivnický celek se z gólu radoval v 10. minutě, jenomže předčasně, protože po Vargově střele vypadnuvší míč brankář Oder stihl na brankové čáře zachytit. Skóre otevřeli domácí nakonec ve 24. minutě, kdy po faulu na Špačka rozhodčí odpískal penaltu a tu s přehledem Ollender proměnil. Velmi nebezpečný byl přímý kop hostů z hranice šestnáctky ve 35. minutě, naštěstí trefili jen zeď a následnou střelu poslali nad bránu.

Vstup do druhého poločasu tentokrát vyšel lépe Kopřivnici. Již po minutě hry uvolnil Vargu Košárek, ve vyložené šanci však těsně minul levou tyč. V 51. minutě předvedl krásný zákrok Beňo, o tři minuty později se na druhé straně blýskl proti Ollenderově střele oderský brankář. O dvě minuty později se po rohovém kopu Ollendera dostal míč ke Košárkovi a ten bombou před šestnáctkou zvýšil na 2:0. Do vyložených šancí se dostávali také hosté, ale Beňo byl neprůstřelný. V 89. minutě pak mohl Košárek pojistit vítězství, ale v souboji jeden na jednoho vystřelil těsně vedle brány. „Do utkání jsme nastupovali po dvou odložených zápasech, což nepřidalo na psychice a celkové přípravě našeho týmu. Diváci si ale museli přijít na své, viděli řadu vyložených, avšak neproměněných šancí. Celé mužstvo odvedlo kvalitní výkon,“ dodal k vítěznému utkání trenér FC Kopřivnice Svatopluk Chrobák.

Branky Kopřivnice: 24. Ollender (pk), 56. Košárek; sestava Kopř.: Beňo – J. Okřesík, Petráš, Mička, Košárek, Hruška (69. Marek), Závodný, Špaček, Štěpán (69. Šimíček), Varga (84. Hanzelka), Ollender.