Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 22.08.2019 - V triatlonu uspěli Karafiát a Chovanečková
Lašská naučná stezka - foto Yan a Baara Čelikovských - YB studio

Kopřivnické noviny číslo 28/2019 ze dne 22.08.2019

V triatlonu uspěli Karafiát a Chovanečková

(Počet zobrazení: 84)
Nový Hrozenkov (cab) – Početné zastoupení měla Kopřivnice v dětských kategoriích triatlonového závodu Valachy Man 2019, který se jako čtvrtý závod prestižní série Valachy Tour (seriál závodů v běžeckém lyžování, běhu, cyklistice, duatlonu a triatlonu) konal v pátek 2. a v sobotu 3. srpna v Novém Hrozenkově na přírodním koupališti Na Stanoch.

Největšího úspěchu dosáhl Jan Karafiát ze Ski klubu Kopřivnice, který zvítězil v kategorii chlapců do osmi let (21 startujících), přičemž závodníci na prvních třech místech se vlezli do pouhých tří sekund. Stříbro vybojovala mezi 18 děvčaty do 14 let Nikola Chovanečková z SK Kopřivnice, která souboj o zlato prohrála o pouhé čtyři sekundy, o další čtyři sekundy zpět však zůstala závodnice na třetí příčce. V téže kategorii obsadila šestou příčku Simona Šenkeříková z AK E. Zátopka Kopřivnice, stejného umístění dosáhla také Lucie Jančálková z SK Kopřivnice v kategorii dívek do 16 let (14 závodnic) a hned za ní skončila Ivana Máchová z AK EZ. Do první desítky se v nabité konkurenci ještě vměstnali devátý Ondřej Karafiát ze Ski klubu Kopřivnice v kategorii chlapců do 10 let (33 startujících) a desátí Dalibor Drda z AK EZ mezi 37 chlapci kategorie do 12 let a Štěpán Bruger z SK Kopřivnice v konkurenci 31 chlapců do 14 let, kterého však lepší umístění stál horší běžecký výkon.

Výsledky kopřivnických závodníků v triatlonovém závodě Valachy Man 2019 (Nový Hrozenkov, 2. 8.): dívky do 6 let (pouze běh): 18. A. Šenkeříková (Kopřivnice), 21. A. Lacinová (AK E. Zátopka Kopř.); chlapci do 8 let: 1. J. Karafiát (Ski klub Kopř.), 12. R. Lacina (AK EZ); děti do 10 let: dívky: 18. K. Drdová (AK EZ); chlapci: 9. O. Karafiát (Ski klub Kopř.), 27. P. Lacina (AK EZ); děti do 12 let: dívky: 23. L. Šenkeříková (r. 2007, AK EZ), 29. L. Šenkeříková (r. 2008, SK Kopř.); chlapci: 10. D. Drda, 22. M. Veselý (oba AK EZ); děti do 14 let: dívky: 2. N. Chovanečková (SK Kopř.), 6. S. Šenkeříková (AK EZ); chlapci: 10. Š. Bruger (SK Kopř.), 20. P. Drda (AK EZ); dívky do 16 let: 6. L. Jančálková (SK Kopř.), 7. I. Máchová (AK EZ).