Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.02.2020 - V utkání s Letkou Vikingové nezvládli druhou třetinu
Přírodní památka Váňův kámen - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 6/2020 ze dne 13.02.2020

V utkání s Letkou Vikingové nezvládli druhou třetinu

(Počet zobrazení: 54)
FBC Letka Toman Finance Group – FBC Vikings Kopřivnice 9:5 (0:1, 8:1, 1:3)

Ostrava (cab) – Pohodu z posledních dvou vítězných zápasů si bohužel kopřivničtí florbalisté do 19. kola Národní ligy sk. Východ, v němž v sobotu 8. února hráli na palubovce Letky, nepřenesli, a po propadáku ve druhé třetině nyní drží v boji o play-off Černého Petra.

V úvodní třetině byla hra vyrovnaná, i díky přesilovce v 11. min. měli Vikingové lehce navrch, což nakonec zúročili vedoucí brankou Soukala tři minuty před první přestávkou. Nepovedenou druhou třetinu však odstartoval pozdní příchod na hřiště, za což následoval dvouminutový trest, který domácí využili a srovnali. Ve 25. min. potrestali další kopřivnické vyloučení a od 28. min. přišel rychlý sled pěti branek. Ve 35. min. sice snížil na 2:7 Šimíček, jenomže o dvě minuty později se Letka trefila poosmé.

Do závěrečné periody vstupoval kopřivnický celek ještě s minutovou přesilovkou, jenže ji nevyužil, stejně jako tu následující a naopak ve 44. min. opět inkasoval. Minutu nato snížil Vávra a naději na korekci skóre přinesly dvě přesilové hry po sobě. Obě však zůstaly bez využití. V 54. a v 55. min. se trefil Lichnovský, další změnu výsledku ovšem zhatilo vyloučení Kubátka tři a půl minuty před koncem třetí třetiny a na víc už pak nezbyl čas. Kopřivnice sice soupeře vysoko přestřílela, ale ve výsledku to bylo přesně naopak.

Branky Kopřivnice: 18. Soukal (Jahoda), 35. Kresta (Šimíček), 45. Opatřil (Vávra), 54. Lichnovský (Z. Matúš), 55. Lichnovský (D. Matúš); sestava Kopř.: Klinka – Zátopek, Kubátko, Kostelník, Žáček, Štefek, Kresta, D. Matúš, Z. Matúš, Lichnovský, Vávra, Opatřil, Soukal, Strnad, Jahoda, Šimíček.