Kopřivnické noviny číslo 39/2018 ze dne 08.11.2018

Vedoucí tým se na hřišti FC Vlčovice-Mniší trápil, nakonec ale zvítězil

(Počet zobrazení: 19)
FC Vlčovice-Mniší – FK Starý Jičín 2:4 (1:2)

Vlčovice (cab) – Vcelku podařeným výkonem se rozloučili fotbalisté FC Vlčovice-Mniší v sobotu 3. listopadu s podzimní částí I. B třídy mužů skupiny D, kdy před domácími diváky přivítali vedoucí celek tabulky Starý Jičín. Bohužel tak potřebné body vlčovičtí hráči nezískali a ve vyrovnané tabulce přezimují až na předposlední příčce.

Hned v úvodu zápasu se obě mužstva dostala do šance, hosté ale stříleli mimo bránu a Názalaníkův pokus bez problémů vychytal brankář Strnadel. Vlčovice hrály hodně aktivně, v deváté minutě byl pár metrů před gólmanem Balatka, ale místo zakončení přihrál do ofsajdu. Tentýž hráč pak ve čtrnácté minutě spálil naprostou tutovku, kdy v úniku na hranici šestnáctky střílel nad soupeřovu bránu. Domácí se nakonec úvodního gólu dočkali ve 23. minutě, když Polášek přihrál Světlíkovi a ten levačkou poslal míč k bližší tyči. Starý Jičín však do přestávky skóre otočil. Ve 34. minutě se za Špačkova záda dostala tečovaná střela a podobná situace se opakovala také ve 42. minutě.

Ve skórování pokračovali hosté i na začátku druhého poločasu. V 50. minutě odkopávali od vlastní branky, přes dva doteky se míč rychlou akcí dostal na pravou stranu k Hatlapatkovi a ten zvýšil vedení Starého Jičína na 3:1. Vlčovičtí fotbalisté ale našli odpověď o devět minut později, kdy míč z přímého kopu Romana Jalůvky těsně před šestnáctkou prosvištěl skrz zeď do sítě. V 82. minutě se po autovém vhazování snažil hlavou srovnat Drozd, jeho však brankář vychytal, a o chvíli později zastavil Balatku s Jiříkem v akci dva na jednoho ofsajd. Hosté si nakonec tři body pojistili gólem v nastaveném čase, kdy se Špaček snažil zmenšit střelci úhel, ale ten jej obehrál.

„Bohužel byl zraněný Kocmich, chyběl také Nezhoda a ve 30. minutě se zranil i brankář Špaček, ale chtěl to dochytat. I přes takto oslabenou sestavu jsme Starý Jičín potrápili, jenomže jsme doplatili na nevyužívání vyložených šancí,“ konstatoval vedoucí družstva Vlčovic Petr Jalůvka.

Branky Vlčovic: 23. Světlík, 59. R. Jalůvka; sestava Vlčovic: Špaček – Bugáň, L. Lichnovský, Drozd, J. Jalůvka, Polášek, Názalaník (46. Jiřík), R. Jalůvka, L. Harabiš, Světlík, Balatka.