Zřícenina hradu Šostýna - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 12/2012 ze dne 22.03.2012

Vikingové doma uhájili třetí příčku

(Počet zobrazení: 1589)
Florbalovému týmu mužů v nedělním utkání se Slavií Havířov už o nic nešlo, přesto se s domácími fanoušky a sezonou rozloučil vítězstvím.

Kopřivnice (jfk) – Vikingové uhájili před domácím publikem konečnou třetí příčku ve II. lize. Místní florbalový celek mužů si bronz pojistil sobotním přesvědčivým vítězstvím 8:3 nad Horní Suchou, tedy soupeřem, který jeho postavení v tabulce ohrožoval, sezonu pak zakončil nedělní výhrou 9:6 nad Havířovem.

V utkání s Horní Suchou byla Kopřivnice aktivnější a vytvářela si více šancí než soupeř, ten se přesto dlouho držel na dostřel. V polovině zápasu platilo skóre 3:3, do konce druhé třetiny si však Vikingové dokázali zásluhou Soukala a Nehery vytvořit dvoubrankový náskok. Na začátku posledního dějství ustála Kopřivnice nápor hostů, hned z první šance zásluhou Jana Matúše skórovala a zápas tím zlomila.

V nedělním duelu s Havířovem už Kopřivnice nemusela bodovat, nakonec ale vítězstvím potvrdila své postavení v tabulce. Do zápasu vlétli Vikingové jako vítr. Už v 6. minutě vedli 3:1, pak si však na dlouhé minuty vzal slovo Havířov. Do konce třetiny otočil na 3:4 a na začátku druhého dějství vedl dokonce 5:3. Až v tu chvíli domácí zabrali a brankami Lichnovského a Opatřila srovnali na 5:5. Do závěrečného třetiny se šlo za stejného stavu, brzy se však měnil, a to podstatně. Kopřivnice v rozmezí 42. a 46. minuty brankami Kresty a trefou Kubátka soupeři pláchla na 8:5, a to rozhodlo.

„Zápas s Horní Suchou pro nás byl hodně důležitý, takže jsem rád, že jsme ho zvládli. Rozhodující bylo, že jsme nastoupili v optimálním počtu, hráli aktivně v obraně a hlavně dokázali využít šance. Vybojované třetí místo je vzhledem k tomu, jak se soutěž každoročně zkvalitňuje, solidní,“ podotkl trenér Vikingů Libor Fojtík a k mači s Havířovem, jemuž ještě šlo o lepší umístění, dodal: „Už jsme sice nemuseli bodovat, ale chtěli jsme sezonu uzavřít se vztyčenou hlavou, a to se nám povedlo.“

Ze statistiky 21. a 22. kola II. ligy: FBC Vikings Kopřivnice – FbK Horní Suchá 8:3 (2:1, 3:2, 3:0). Branky: 6. Baďura, 8. J. Matúš, 21. Opatřil, 30. Soukal, 40. Nehera, 43. J. Matúš, 59. Baďura, 60. Kubátko – 15. Kopia, 25. Melník, 28. Kopia. Rozhodčí: Blahut, Svrček. FBC Vikings Kopřivnice – Slavia I-tec Havířov 9:6 (3:4, 2:1, 4:1). Branky: 3. Kresta, 4. J. Matúš, 6. Křižan, 26. Lichnovský, 28. Opatřil, 42. a 45. Kresta, 46. a 49. Kubátko – 5. Milerský, 10. a 17. Tomica, 18. Ulrych, 22. Vyvial, 54. Waliczko. Rozhodčí: Sýkora, Tkáč.