Kopřivnické noviny číslo 15/2006 ze dne 13.04.2006

Vikingové hrají o tomto víkendu barážová utkání o postup do extraligy

(Počet zobrazení: 1585)
TJ Sokol Vinohrady - FBC Vikings Kopřivnice 6:5 (2:2, 1:2, 3:1)

P r a h a (paz) – Kopřivničtí Vikingové prohráli v sobotu ve finále 2. florbalové ligy s těsným výsledkem 5:6 a celou sérii 0:2 na zápasy, takže skončili ve druhé lize na 2. místě. Do Fortuna extraligy tak přímo postupují Vinohrady, hráči z Kopřivnice budou mít šanci již o tomto víkendu v baráži.

Stejně jako první finále byl i toto vyrovnaný souboj, který rozhodla závěrečná třetina. Vikingové se velice brzo ujali vedení, ale domácím se podařilo vyrovnat už po dalších 30 vteřinách hry. V 10. minutě šli hosté opět do vedení, když se svou typickou dalekonosnou střelou prosadil věkem teprve junior Martin Lednický. I na tuto branku soupeř zareagoval, v 16. min. podobným způsobem vyrovnal Vlk.

Do druhé třetiny oba týmy nastoupily velice aktivně a na obou stranách byly vidět gólové šance. Uprostřed utkání využila Kopřivnice přesilovou hru a chvíli na to zvýšil už na 2:4 svou druhou trefou opět Lednický. Vikingové si vypracovali mírnou převahu, bohužel vinohradským sokolům se podařilo 36 vteřin před koncem druhé části snížit. Stejně jako v prvním zápase vedla Kopřivnice před závěrečnou třetinou o gól, ale nezvítězila. Přitom ve 44. min. hosté opět využili přesilovou hru a vedli již 3:5. Klíčovým momentem byla další přesilovka, která paradoxně pomohla domácím. Hráči Vinohrad totiž zachytili nepřesnou rozehrávku a v situaci 2 na 1 snížili na rozdíl jediné branky. Soupeř byl viditelně na koni a hnán 150 fanoušky se snažil o vyrovnání, a to se mu nakonec podařilo. V 53. minutě dostal útočník Vinohrad příliš volného prostoru a se štěstím poslal míček do sítě. Zápas gradoval a soupeř nastěhován na polovině Kopřivnice se snažil strhnout vítězství na svou stranu. Obrat v zápase dokonaly Vinohrady v čase 56:01 a podobně jako předchozího gólu dosáhl soupeř i této branky po závaru před svatyní Vikingů. V závěru se hosté nedostali ani k nějakému náporu. Rozhodčí potrestal lavičku za výtky k jeho výkonu a definitivně vzal Kopřivnickým naději na vyrovnání. Vinohrady již držely míček a nikam se netlačily, takže po závěrečné siréně mohly oslavovat postup do nejvyšší celostátní soutěže.

„Nepodařilo se nám ani napodruhé ve finále porazit Vinohrady. Oba zápasy byly určitě vrcholem sezony pro obě družstva, ale nám chyběl v závěru ten pověstný kousíček sportovního štěstí, který jsme si zřejmě vybrali v předchozích zápasech play off. Bohužel ani výkony rozhodčích v obou finálových zápasech nebyly takové, jak by se patřilo, ale zklamání z prohraného finále nikoho z družstva nemůže mrzet dlouho. Z podceňovaného nováčka 2. ligy jsme se nakonec stali dokonalým katem favoritů, vyřadili jsme Znojmo i Spartu a z finále odcházíme se vztyčenou hlavou,“ konstatoval spokojeně trenér týmu FBC Vikings Filip Bordovský.

Velice dlouhá a náročná sezona však ještě stále nekončí. Nový systém play off - play down dává Kopřivnici stále naději na postup. V prolínací části hrané na tři vítězná utkání se Vikingové utkají s extraligovými Pardubicemi.

Barážová série začíná již tento víkend na hale SOU. První zápas se hraje již tuto sobotu ve 20 hodin, druhý následující den ve 14 hodin.