Muzeum Fojtství - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 2/2023 ze dne 19.01.2023

Vikingové v divokém utkání na body nedosáhli

(Počet zobrazení: 1733)
Kopřivnice (mha) – Florbalisté Kopřivnice prohráli v 17. kole základní části národní ligy na palubovce Šumperka 4:9 a připsali si tak šestou porážku sezony. V dalším pokračování národní ligy Vikingové v sobotu 21. ledna přivítají Přerov (od 19 hod.).

Asper Šumperk – FBC Vikings Kopřivnice 9:4 (2:0,4:2,3:2)

Kopřivničtí nezačali dobře a již ve třetí minutě prohrávali, domácí pak v 18. minutě vedení zdvojnásobili a hned zkraje druhé části už to bylo 3:0. Pak přišli na řadu poprvé hosté, když se trefil Kresta. Blíže než na dva góly už se pak ale v dalším průběhu zápasu hosté nedostali. Domácí pak znovu odskočili na tři branky a po dvou třetinách to bylo 6:2. Ve třetí části se ještě hosté zmobilizovali a postupně snížili opět až na dvougólový rozdíl (51. min. – 6:4), ale závěr a inkasované branky zhatily šanci na případný zisk bodů. Černou kaňkou na zápase byla četná vyloučení včetně nesportovního chování na obou stranách. Zápas přinesl čtyři vyloučené na straně domácích plus jedno nesportovní chování (Mrázek) a hosté měli šest vyloučení a dvakrát nesportovní chování (Kostelník a Zátopek). „Zápas dle nás absolutně rozhodčí nezvládli, a to mělo za důsledek, že se na obou stranách objevily horké hlavy a s florbalem tato hra neměla nic společného,“ uvedl k divokému utkání trenér Kopřivnických Lukáš Soukal. Vikingové tak po šesté porážce sezony pět kol před koncem základní části drží třetí pozici

Branky: 3. Trávníček, 18. Matěj, 21. Venouš, 30. Trávníček, 35. Mrázek, 38. Mannl, 58. Mrázek, 59. Mrázek, 60. Trávníček – 26. Kresta, 34. Lichnovský, 47. Holaň, 51. Michna. Sestava Kopřivnice: Strakoš (38. Strouhal) – Jiří Toman, Socha, Nehera, Michna, Monsport, Zátopek, Kubátko, Kostelník, Kresta, Kusz, Holaň, Lichnovský, Frýdl, Janek, Jan Toman, Telčer.