Město Kopřivnice - Kopřivnické noviny ze dne 13.02.2020 - Žáci klubu házené hráli na mezinárodním turnaji
Pohled na Kopřivnici - foto Ladislav Renner

Kopřivnické noviny číslo 6/2020 ze dne 13.02.2020

Žáci klubu házené hráli na mezinárodním turnaji

(Počet zobrazení: 168)
Mladší žáci KH ISMM Kopřivnice (v pruhovaných dresech) na mezinárodním turnaji Zorno Cup na Slovensku obsadili pátou příčku.

Kopřivnice (cab) – V rámci přípravy na jarní část ligy se žáci Klubu házené ISMM Kopřivnice zúčastnili VII. ročníku mezinárodního chlapeckého turnaje Zorno Cup 2020, který ve slovenských městech Stupava, Záhorská Bystrica a Malacky probíhal od pátku 31. ledna do neděle 2. února. V tamních halách se představilo více než 900 mladých hráčů v 60 družstvech pěti zemí.

Kopřivnice měla zastoupení ve dvou kategoriích. Mladšímu družstvu se podařilo v konkurenci 16 týmů kategorie B12 obsadit výborné páté místo. Ve skupině porazilo slovenskou Šaľu a Havlíčkův Brod, nestačilo pouze na ŠK Zemplín Trebišov a do čtvrtfinále šlo z druhého místa. V něm kopřivničtí mladí házenkáři podlehli pozdějšímu finalistovi Lovosicím, ale v dalších dvou utkáních již nezaváhali a vybojovali pátou příčku. Kopřivničtí starší žáci, kteří dosahují lepších výkonů, mají spolu s karvinskými házenkáři v průběhu roku další tréninky navíc a absolvují spolu i některé turnaje pod hlavičkou HCB Karviná. A tak tomu bylo i v Zorno Cupu v kategorii B14, kde Karviná hrála ve skupině B. Tu po vítězství nad Kuřimí, Kysuckým Novým Mestem a Olomoucí ovládla, jenže ve čtvrtfinále o jednu branku podlehla Novému Jičínu. V utkání o 5.–8. místo pak nestačila na Lovosice a nakonec obsadila sedmou příčku, když zopakovala vítězství ze skupiny nad Kysuckým Novým Mestem. Ostatní kopřivničtí a karvinští házenkáři vytvořili družstvo pod hlavičkou Kopřivnice, cestou turnajem však nedokázali porazit ani jednoho soupeře a mezi 16 týmy skončili poslední. V obou kategoriích dominoval rakouský celek FIVERS WAT Margareten.

Výsledky žákovských družstev KH ISMM Kopřivnice a HCB Karviná na mezinárodním turnaji Zorno Cup 2020 (31. 1. – 2. 2.): kategorie B12 (Záhorská Bystrica): skupina D: KH ISMM Kopř. – HKM Šaľa 17:9, – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 19:12, - ŠK Zemplín Trebišov 7:12; čtvrtfinále: KH ISMM Kopř. – RHC Lovosice 9:22; o 5.–8. místo: KH ISMM Kopř. – VSD Danakeszi 18:14; o 5. místo: KH ISMM Kopř. – TJ Sokol Centrum Haná 17:15; sestava a branky Kopř.: V. Kalužová 1, J. Štěpán 53, M. Žárský, V. Stoklasa 2, A. Šebrle 3, M. Pekar 8, K. Pekar 2, J. Stružka 1, M. Štěpán, J. Wirgl, J. Ožana 9, V. Polášek; trenéři: L. Koval, A. Štěpánová; kat. B14 (Stupava): sk. A: KH ISMM Kopř. – HC Nový Jičín 12:18, – HC Tatran Stupava 12:20, – HK Baník Most 9:15; o 13.–16. místo: KH ISMM Kopř. – HBC Olomouc 18:21; o 15. místo: KH ISMM Kopř. – TJ Sokol Centrum Haná 9:16; sk. B: HCB Karviná – SK Kuřim 16:13, – MŠK Kysucké Nové Mesto 16:13, – HBC Olomouc 18:14; čtvrtfinále: HCB Karviná – HC Nový Jičín 11:12; o 5.–8. místo: HCB Karviná – HK FCC Město Lovosice 12:19; o 7. místo: HCB Karviná - MŠK Kysucké Nové Mesto 21:12; sestava a branky Karviné: O. Míra, F. Kraina 2, P. Wünsch 8, O. Siuda 6, O. Fránek 2, O. Krawczuk 4, F. Foral 24, H. Hladil 14, A. Polášek 2, M. Waschek, O. Palička 6, M. Knesl, D. Ošmera 15, J. Šebesta 11; trenéři: J. Hajžmanová, J. Petřek; sestava a branky Kopř.: M. Rejlek, T. Čížek 15, O. Geryk 3, O. Hýl 1, S. Jurdanov 12, J. Štihel 6, J. Příhoda 5, F. Lariš 13, P. Černý 1, T. Halás, J. Kahánek 1, T. Bula, J. Kunc, M. Dvořák 1, Š. Knesl, V. Polášek 2; trenéři: T. Hývnar, J. Novák.